Lullaby For An Electric Toaster je opravdu „divná“ hororová hra

  14:00aktualizováno  14:00
Tmavá kuchyň, zmutovaná zelenina a mezi ní hlavní hrdina tohoto děsuplného příběhu: toustovač. Tato akční arkáda v sobě kombinuje prvky hororu a absurdního humoru stejně jako pěknou grafiku a roztomilá monstra. Drama může začít.
75

Lullaby For An Electric Toaster je opravdu „divná“ hororová hra

Platforma: Freeware
Výrobce: andyman404

  • dobrá fyzika prostředí
  • roztomilý "horor"
  • netradiční ve všech směrech
  • slušná grafika
  • krátké

Stáhnout

Lullaby For An Electric Toaster | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Lullaby For An Electric Toaster

Hrdinou hororového příběhu nemusí být jen depresí a životem zdrcený člověk nebo nějaké monstrum. O tom, jak daleko se dá zajít ve výpravě děsivé hry, vás poučí tato hra, v jejíž hlavní roli se vám představí topinkovač. Hra kombinuje to, co slibuje už z názvu: strach, nebezpečí, humor a kuchyňské zátiší.

Lullaby For An Electric Toaster

Lullaby For An Electric Toaster vznikla během jednoho jediného týdne v rámci vývojářské soutěže s kuchyňskou a kulinářskou tematikou. 

Je vám asi jasné, že se u ní nebudete bát, na to se bere až příliš nevážně a námět je moc absurdní. Splňuje však vše potřebné, abychom ji do hororového žánru mohli zařadit. Pojďme se na ni kouknout blíže.

Lullaby For An Electric Toaster

Jste obklopeni jenom neprostupnou tmou, ve které se sem tam mihnou rudé oči neviditelných nepřátel. Nedokážu si představit lépe vybavenou scénu pro děsivé drama. Až právě na to, že jste toustovač a nacházíte se ve zhasnuté kuchyni. Cítíte se však bezradně a to je hlavní. Malé bodové světýlko vám osvětluje jen pár centimetrů a vydáváte se na průzkum.

Lullaby For An Electric Toaster

Ony děs slibující rudé oči patří všemožné kuchyňské zelenině, která zešílela a bezcílně bloudí chodbami, po stolech a linkách, a jakmile vás zmerčí, představí si vás jako chutnou svačinku. Vy se však můžete bránit vystřelováním žhavých toustů, které jednak zeleninu zraňují a druhak poslouží jako krátkodobí zdroj dalšího světla. Větším nebezpečím než zelenina, je pro vás samotné prostředí.

Lullaby For An Electric Toaster

Některé části jsou složeny z překážek, jako je pokažený sporák, který se v určitých intervalech sám zapíná a nebohý toustovač spálí na uhel. Zajímavé je také to, že pokud jste z vyvýšené kuchyňské linky shozeni (nebo spadnete), sesypou se na vás hordy monster, které si to křižují po podlaze. Je tedy lepší zůstat na bezpečnějším místě.

Lullaby For An Electric Toaster je krátká hra. Tak do deseti minut se dostanete až k závěrečnému „odhalení“ a nic vás nedonutí se k ní vrátit. Svým zasazením a stylem však jde o jeden z nejpodivnějších zážitků a také jednu z nejdivnějších her poslední doby. Takže vám stejně uvízne v paměti na dlouho.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Na Cube Escape: Paradox se čekání vyplatilo

Cube Escape: Paradox

Po všech stránkách brilantně zvládnutá adventura Paradox dělá své sérii čest. Pravděpodobně zatím nejlepší díl vám...Najdete na iDNES.cz