Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lumber Island není ledajaký mírumilovný ostrov

  21:06aktualizováno  21:06
Lumber Island je velmi pohledný zástupce moderní vlny hororů z pohledu vlastních očí. Má slušnou herní dobu, výbornou atmosféru, ponurý příběh a šokující děs. Co chtít od strašidelné hry více?
90

Lumber Island

Platforma: Freeware
Výrobce: Dean Forge

  • vynikající vizuální prezentace
  • zajímavé, mystické prostředí
  • mrazení v zádech
  • pár chybek technického rázu

Stáhnout

Za titulem Lumer Island se skrývá velmi impresivní kus práce. Skvělá atmosféra a hrůzu nahánějící prostředí opuštěného ostrova jsou podepřeny výbornou grafikou a pomalu se vynořujícím příběhem. Kromě několika málo chybek, především technického rázu je hra velmi slušnou hororovou procházkou pro děsuchtivé hráče.

Lumber Island

Dalo by se říci, že Lumber Island je pokračovatelem v tradici moderní vlny nezávislých hororů, jejichž nejznámějším zástupcem je dnes již kultovní Slender. Linii tohoto žánru by jistě bylo možné vystopovat i dále do minulosti až ke hrám typu Amnesia, či Penumbra a jim podobným kouskům.

Lumber Island je však na rozdíl od nich zcela zdarma, a tak srovnání právě se Slenderem se zdá nejlogičtějším. Tak jako tak, zdarma je pouze první kapitola Lumber Island a za další (které jsou teprve ve vývoji) už autoři budou chtít nějaký menší obnos.

Lumber Island

Hráč se v tomto hororu ocitá sám a opuštěný na vratké záchranné loďce. Není jasné, co se přihodilo, není jasné, kam míří, a ani není jasné, kam fouká vítr. Protagonista se tak po jisté době probouzí na kamenitém pobřeží a při prvním pohledu je jasné, že zde ztroskotal a není cesty zpět. Ale to ani tak nevadí, protože ostrov, který se stal jeho nedobrovolným útočištěm, je vlastně velmi hezkým místem.

Lumber Island

Jednočlenný tým hry Lumber Island odvedl co do grafické prezentace výbornou práci. Vše na ostrově je krásně ostré, textury a osvětlení jsou více než kvalitní a třeba svit měsíce je často až tak uklidňující, že hráč jen tak stojí, kouká a zapomene, že mu jde o život.

Ruku v ruce s grafikou jde také ozvučení. Ani zde není mnoho co vytknout. Je sice pravda, že na hudbu je titul poměrně chudý a většinou je jakákoliv melodika nahrazena hororovým "hučením" prostředí, ale vše ostatní je skvělé. Krákání vran, houkání sov, šustění listů a trávy ve větru, to vše je zde velmi hezky provedeno a dohromady to působí tak, že před sebou máme atmosféricky dokonalou hru.

Lumber Island

Lumber Island je pouze první epizoda, a tak není možné očekávat, že vydrží déle, než pár desítek minut. Ale i tak jde o celkem slušně dlouhou hru, když vezmeme v potaz, že je zdarma.

Kromě několika chyb technického rázu (monstrum se občas neskutečně loudá a někdy jako by plachtilo nad terénem) není hře moc co vytknout. Hráči, kteří nemají horory rádi, se stejně hře vyhnou obloukem a ti ostatní, kteří jsou už delší dobu lační po kvalitním mrazení v zádech, zde najdou skvělý kousek.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

86 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Další z rubriky

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...

Roadtrip a originální horor Beware má českého autora

Beware

Málokterá hororová hra má takový potenciál jako Beware, která se představuje ve formě dema. Založená je na jednoduchém,...

Ultimate Custom Night je kompilace v podobě jedné velké noční můry

Ultimate Custom Night

Five Nights At Freddy's znova a znova. Tentokrát s volitelnou obtížností a celými pěti desítkami známých i méně známých...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz