Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lumixed 4E4 - nejoriginálnější tetris?

  12:00aktualizováno  8. listopadu 7:38
Starý dobrý tetris v nové podobě, s lehce pozměněným konceptem a výtečnou hratelností? Že zrovna po něčem takovém toužíte? Pak si vyzkoušejte Lumixed 4E4, který by klidně mohl aspirovat na titul nejoriginálnější tetris vůbec.
80

Lumixed 4E4

Platforma: Freeware
Výrobce: Matt Bennet a Steve Bison

Stáhnout

CrazyCopterJak jistě každý hrami dotčený člověk ví, Tetris je hrou vskutku starou a v době, kdy spatřil světlo světa znamenal obrovský hit a zábavu pro mnoho lidí na dlouhou dobu. také v dnešní dobvě se ještě jedná o hru vcelku rozšířenou a také oblíbenou, dobu toho největšího rozkvětu a slávy však má již za sebou. To rozhodně neznamená, že ještě stále neexistují lidé, kteří si i po tolika letech starou klasiku rádi zahrají či vytrvoří její novou variaci. Lumixed 4E4 se pak od podobných pokusů liší především v jedném docela zásadní věci a tou je fakt, že změny oproti klasickému tetrisu nejsou pouze estetické, nýbrž přináší také solidní inovace konceptu.

To však rozhodně nepopírá, že by hra nemohla také výtečně vypadat. Ba právě naopak, grafika se autorům skutečně podařila a při hraní se bude rozhodCrazyCopterně na co koukat. Již v samotném hlavním menu máte na výběr mezi dvojicí profilů, které se prakticky od sebe neliší až na samotné barevné ladění celé hry a monstrózní postavy na pozadí, na níž je vyobrazen buď tajemný ninja nebo neohrožený robot.

První velice zásadní změny si určitě všimnete okamžitě po několika málo spadnutých kostičkách. Žádné složité tvary, které by bylo třeba skládat do sebe a tvoři tak souvislé řady. Zde se budou objevovat pouze pravidelné čtverce o velikosti 2x2, jež by bylo příliš jednoduché seskládávat do souvislých řad, tudíž bude vás úkol poněkud odlišný. Kostičky se vždy skládají z dvou barev - bílé a červené nebo bílé a modré, přičemž vyloučeny nejsou ani přípCrazyCopterady, kdy jsou celé kostky jednobarevné. Na vás pak bude skládat stejné barvy k sobě a to tak, abyste vytvořili alespoň blok o 2x2 krychličkách stejné barvy, které v daném případě okamžitě zmizí. Samozřejmostí jsou bloky podstatně větší, které zmizí taktéž zmizí. Nestačí však aby se kostičky pouze dotýkaly některou ze stran, musí se opravdu jednat o souvislý ničím nerušený celek.

Celkově by se dalo Lumixed 4E4 označit minimálně jako nejinovativnější a nejzajímavější tetris poslední doby, kde si užijete lehce odlišného konceptu, bohužel však již ne natolik zábavného, i když není vyloučenom, že mnohé může bavit podstatně více než již ohraná předloha.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz