Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lunar Rescue – základna v ohrožení

  12:00aktualizováno  9. února 10:38
Měsíční základna je v ohrožení. Hrozí ji zničit meteoritová bouře a nepřátelské lodě. Poplach! Je třeba evakuovat aspoň tolik lidí, kolik jen bude možné! Troufnete si pokusit se o nemožné?

Lunar Rescue

Platforma: Freeware
Výrobce: R-Tronic

Stáhnout

Lunar RescueAč se to na první pohled tak docela nezdá, je Lunar Rescue jedním z velké řady fanouškovských remaků titulů z osmibitových počítačů. Tentokrát si na paškál autoři vzali hru Lunar Lander – a jejich Lunar Rescue je její perfektní kopií co do hratelnosti, k tomu navíc pak přidává i výtečnou grafiku. Co si přát víc? Ale postupně. Lunar Rescue v zásadě nemá žádný příběh, nepokládá za nutné hráči předložit vysvětlení, proč se pachtí s odvozem o pomoc volajících lidiček z měsíční základny. Je to ale nasnadě vzhledem k okolním podmínkám. Pro potřeby neutišitelných rýpalů tak stačí vystvořit poměrně pravděpodobnou konstrukci, tvrdící, že základny překvapila meteoritová bouře a flotila nepřátelských vesmírných plavidel, kteréžto dvě nepříjemné události zároveň vytvářejí nebezpečí plně postačující k její destrukci. Je třeba zachránit alespoň několik specialistů, lidské zdroje bývají těžko nahraditelné. Proto se na cestu vydává rychlý koráb s přistávacím modulem, který má za úkol klíčové osoby vyzvednout.

Lunar RescueA tady přichází celá legrace. Hra je v zásadě rozdělena do dvou fází. V první hráč nejprve mezerníkem vypustí přistávací modul na cestu směrem k základně, přičemž dále ho může navádět šipkami doleva a doprava, popřípadě stisknout klávesu S pro instantní zastavení na místě. Když se mu povede prokličkovat neustále se různě rychle pohybujícími kameny, stačí už jen zastavit se nad jednou ze tří nástupních plošin a vyčkat, až na ni doběhne šedivá postavička z kraje obrazovky. Když naskočí, aniž by byl mezitím hráč nucen uletět či spadnout, přepne se hra do druhého módu. Na náhodných místech obrazovky se objeví trojice nepřátelských lodí a klávesa S změní svou funkci z prostého pozastavení pádu na zrychlení směrem nahoru. Cílem je jednak vrátit se na orbit k mateřské lodi a dovézt tam bezpečně zachraňovaného človíčka, navíc je třeba hlídat si krom meteroritů i vetřelce a kdo si chce zlepšit bodové ohodnocení, může využít druhé akční klávesy k jejich sestřelení.

Lunar RescueKdyž se povede odvézt daný počet lidiček, ukončí se úroveň a nastoupí graficky odlišně zpracované prostředí. I když – v zásadě je si těch několik málo lokací velmi podobných. To ovšem nijak vizuálnímu zpracování na kvalitě neubírá – všechny objekty jsou pěkně nakresleny, hra běží v poměrně vysokém rozlišení 800x600 a nabízí i obstojné ozvučení. Co je ale nejdůležitější, to je bezesporu chytlavá hratelnost. Jde o vcelku obtížnou hru, často frustrující, ale to je jen dobře – aspoň déle vydrží. A málokdo se k ní po prvotních úspěších nevrátí. Má své kouzlo a dovede hráče přilepit k monitoru na dlouhou dobu. Nakolik je to způsobeno genialitou původního konceptu je samozřejmě otázkou, ale každopádně autoři odvedli při tvorbě Lunar Rescue jedničkovou práci.


Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Jobs Contact
Technolog výroby - plechy (30.000 - 35.000 Kč)

Jobs Contact
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 KčNajdete na iDNES.cz