Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lupo-cup - úžasná autíčka

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:40
Pokud máte rádi rychlá auta, anebo se třeba jen nudíte v kanceláři, je toto hra právě pro vás. Zábavná, rychlá, profesionálně zpracovaná... Je zapotřebí ještě nějakých dalších slov? To se prostě musí vyzkoušet. A věřte že, toto nejsou žádné reklamní řeči, ale opravdu upřímné doporučení.
70

Lupo-cup

Platforma: Freeware
Výrobce: Volkswagen

Stáhnout

Lupo-cupBěžný člověk, jako třeba já, se po přečtení názvu této hry podiví, co to je za divné jméno. Možná také stejně jako já pojme podezření, že se asi bude jednat o nějaký sport. To kvůli tomu "cup". Ale víc už asi nevydedukuje. Oproti tomu člověk světa a hlavně automobilů znalý nad těmito úvodními řádky kroutí hlavou. Cože, on vážně neví, co je Lupo? No dobrá, teď už také vím, že to je auto od Volkswagenu, ale předtím jsem to prostě nevěděl. Buď chodím pěšky, nebo jezdím autobusem.

Ale to by snad mohlo stačit, nechci tady svou nemobilitou omlouvat svou trestuhodnou neznalost. Rád bych vás ale seznámil s reklamní hrou společnosti Volkswagen Lupo-cup. Jak už jste asi pochopili, jedná se o závody autíček, pravděpodobně nějakých broučků. Těžko říci, jestli ty prťavé roztomilé automobilečky jsou zrovna Lupa, ale věřme tomu. Zaměřme se spíše na to, jak hra celkově vypadá, a opusťme téma identifikace.

Lupo-cupIhned po spuštění jsem se v duchu - jako ostatně v poslední době velmi často - vrátil o pár let zpátky. Jasně si pamatuji, že velice podobnou hru se stejným systémem upgradů jsem již kdysi hrál. Bohužel si za zlaté tele nevzpomenu, jak se hra jmenovala (tentokrát doopravdy), dokonce už ani nevím, jestli jsem to hrál na mém předpotopním PC, nebo ještě starším Sinclairu či Atari. Každopádně je jasné, že nic nového Volkswagen nepřinesl, jen oprášil cizí starý nápad a přizpůsobil jej dnešním PC. Za to mu patří můj dík, protože k této hře se budu nejspíš často vracet.

Vás ale jistě zajímá, jak Lupo-cup vypadá, jak se hraje atd. Inu, dobrá. Jste řidičem jednoho ze čtyř miniaturních autíček, která se prohánějí po jedné ze čtveřice zvolených tratí, jež máte zobrazeny okolo tohoto článku. Zcela pochopitelně se ze všech sil snažíte dorazit do cíle jako první a využíváte k tomu celý svůj řidičský um. A nejen to, pomoci vám může i jednoduchý, ale poměrně kvalitní systém upgradů vašeho vozítka.

Lupo-cupJak toto vylepšování probíhá? Během vaší jízdy se vám na trati mohou objevit dva druhy předmětů - mince a francouzák. Pokud se vám podaří je sebrat, budou vám více než užitečné. Zatímco francouzský klíč používáte pro opravu svého vozítka (někdy to je vskutku zapotřebí), za mince si po skončení závodu můžete koupit lepší vybavení. Díky nim pak budete jezdit lépe, rychle, radostněji...

Co se hratelnosti a zábavnosti týče, nebojím se říci, že po Moorhuhnu 1 a 2 se jedná snad o nejlepší hru do kanceláře, kterou zde na Plných hrách máme. Jízda po okruhu je rychlá, dynamická a jen tak se vám neomrzí. Ovládání je velice jednoduché. Vystačíte pouze se šipkami a občasným stiskem klávesy "R" - to když se zaseknete o bariéry u kraje a nepodaří se vám dostat zpět na silnici. Pokud ale budete dávat pozor, nemělo by se vám to stát. Jste přece zkušení řidiči, ne? Po grafické stránce je hra také dostatečně na výši. Běží pod standardním rozlišení 800x600 a zobrazují se přitom i takové detaily, jako jsou třeba stopy kol na asfaltu.

Lupo-cupLupo-cup můžete hrát hned v několika módech. Buď si zvolíte tréninkovou jízdu na libovolném okruhu, sérii závodů na jednom okruhu, nebo VW Lupo-cup, což je jakási Velká cena, ve které vystřídáte všechny tratě. Standardně se každý závod skládá jen ze tří kol, ale pokud se vám to zdá málo, můžete si tento počet zvýšit až na deset. To se sice nemusí zdát příliš mnoho, ale brzy zjistíte, že to už dá člověku zabrat. A až se vám po čase omrzí všechny hrací módy, které Lupo-cup nabízí, můžete si vyzkoušet zahrát se živým protihráčem klasický multiplayer.

No, nebudu vás již déle zdržovat. Jen zopakuji, že Lupo-cup je opravdu vynikající hra, která vás jen tak neomrzí, a kterou asi jen tak ze svého harddisku nesmažete.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 40 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz