Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Machine Ball - netradiční fotbálek

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:51
Také rádi hrajete fotbal? Škoda jen, že se při tom tolik naběháte! Vždyť jezdit po hřišti například v autech by bylo mnohem pohodlnější a jistě i zábavnější. Pokud by vás snad představa takového fotbalu lákala, čtěte dál.
60

Machine Ball

Platforma: Freeware
Výrobce: Benny Kramek

Stáhnout

Machine BallS dnešní hrou se podíváme na místo, kde řev motorů nikdy neutichá, kde každou chvíli prolétá vzduchem raketa a kde proti sobě stojí dva nesmiřitelní soupeři, každý za volantem svého stroje, žíznící po vítězství. Řeč je samozřejmě o fotbalovém hřišti.

Ano, čtete správně. Ať už ve vás úvodní odstavec vyvolal jakékoliv představy, hra Machine Ball je ve své podstatě takovým trochu zvláštním fotbalovým kláním. Tedy... je to HODNĚ zvláštní fotbálek, zvlášť uvážíme- li, že se hraje v autech. Ovšem není se čemu divit, s touto hrou se totiž dostaneme až do daleké budoucnosti, kdy všechny sporty, jak je známe dnes, vymizely a nahradil je sport zcela nový – Machine Ball.

Machine BallCíl hry zůstal oproti současné verzi fotbalu nezměněn, a tedy i zde platí, že kdo dostane míč do soupeřovy branky vícekrát, stává se vítězem klání. Jak ale míč do branky dostanete, to už je jen a jen vaše věc. Jediným omezením je, že po čas zápasu nesmíte opustit kabinu svého vozu. Naštěstí má každé auto nainstalováno jakési odpalovací zařízení, kterým lze míč odrazit a s trochou štěstí ho dopravit na místo určení, tedy do soupeřovy branky. Jiný z těch, řekněme konvenčních, způsobů jak dát gól, je prostě míč do soupeřovy branky dostrkat. Tento způsob budete využívat poměrně často, neboť odpalovací zařízení na autě je po každém použití nějaký čas blokováno. Drsnější povahy pak k odpálení míče jistě použijí rakety, které se spolu s dalšími bonusy pravidelně objevují na herní ploše. Ještě radikálnějším řešením je pak vystřelení rakety přímo na soupeře, což ho může na nějaký čas ochromit a poskytnout vám tak možnost k útoku na branku. Soupeře ovšem můžete vyřadit i jinak. Stačí si najít ten správný bonus, vyslat jeden dobře mířený elektromagnetický výboj a znehybněný protivník se bude moct jen smutně koukat, jak dáváte gól. Mezi dalšími bonusovými předměty nalezneme i miny či turbo, které vám na okamžik udělí opravdu vysokou rychlost. Pro defenzivní povahy je tu pak štít, jenž hráče ochrání před jakýmkoliv útokem soupeře.

Machine BallPřestože v menu hry nalezneme i volbu „Human vs Comp“, Machine Ball si zahrajete pouze ve dvojici s kamarádem, na jednom počítači. Nezbývá nám tedy než doufat, že se mód pro jednoho hráče objeví v některé z příštích verzí hry. Položka Options naštěstí funguje bez problémů, takže si můžete nastavit nejenom klávesy, ale i hlasitost hudby a zvukových efektů, plus nejrůznější grafické vychytávky. Před spuštěním každé hry vám pak bude nabídnuta možnost upravit parametry zápasu, kde si můžete nastavit gólový nebo časový limit, přítomnost powerupů, případně pravděpodobnost, s jakou se budou objevovat apod. Pak už si stačí jen vybrat hřiště a míč a pustit se do hry. Nutno ještě poznamenat, že jednotlivé míče se chovají značně odlišně, přičemž s některými se hraje opravdu špatně.

Akcelerovaná grafika, kterou se Machine Ball pyšní, sice nepředvádí nic, co bychom již neviděli stokrát předtím, ale i tak se na hru docela příjemně dívá. Podobně jsou na tom i zvuky a hudba. Pochvalu si pak jistě zaslouží fyzikální engine hry, starající se o reálné chování objektů ve hře. Jestli tedy máte chuť vyzkoušet jediný sport budoucnosti, tak jen do toho! Nebudete zklamáni.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 86 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz