Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mad Game – hokej či tenis?

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 2:16
Patrně vám název hry příliš neříká, ale mohu vás ujistit, že jste se s touto hrou určitě setkali. Máte-li rádi hokej či tenis, jistě se vám bude tato hra líbit. Na nic nečekejte a pokračujte ve čtení, protože tato hra vážně stojí za to!
60

Mad Game

Platforma: Freeware
Výrobce: Sylvain Seccia

Stáhnout

Mad GamePatrně vám název hry příliš neříká, ale mohu vás ujistit, že jste se s touto hrou určitě setkali. Zejména v minulosti byla tato hra velmi populární. Spousta malých chlapců si vyrábělo hrací plochu s dvěma brankami a jako puk používali knoflík. Postupem času se hra různě pozměňovala, až se dostala i do našich počítačů v podobě této představované gamesy Mad Game.
 
Kdybych chtěl použít přirovnání k nějakému současnému sportu, asi by šlo o hokej obsahující i nějaké tenisové prvky. Nedokážete si něco takového představit? Já vám pomohu. Představte si kulečníkový stůl, který má na kratších stranách po celé jejich délce otvor. Je to hra dvou hráčů, kteří se snaží usměrnit puk do soupeřova otvoru. Slouží vám k tomu jakási destička sloužící jako odrazové místo a zároveň obrana před soupeřovým útokem. Na překonání soupeře máte ovšem „pouhých“ 20 sekund. Pokud se vám to v daném limitu nepovede, bod získá váš soupeř a vám se mohou zmenšit i vaše dovednosti (rychlost a síla odrazu puku od vaší destičky) bod. Mad GameV opačném případě bod získáváte a vaše dovednosti vzrůstají. Hra končí dosažením 10-ti bodů jednoho z hráčů.
 
Hra Mad Game je určena pro jednoho či dva hráče (hrají pouze proti sobě). Pokud si vyberete hru jednoho hráče, účastníte se ligových turnajů. Jako nováček jste zařazen do nejnižší (páté) ligy, kde se utkáte s celkem třemi soupeři (stejně jako v ostatních ligách). V případě, že jste neokusili hořkost porážky, postupujete o soutěž výš i s hracími zkušenostmi s předchozích zápasů vyjádřené v rychlosti a síle odrazu puku. Budete-li se spíše trápit a nepodaří se vám v některém utkání vyhrát, musíte se smířit s tím, že postupovat nikam nebudete a zůstanete ve stejné kategorii. První (nejvyšší) liga je opravdu pro velmi zkušené a mnoha zápasy protřelé hráče a z vítězství se nebude radovat hned ve vaší první sezóně. Na cestě na samotný vrchol vás doprovází agresivní hudba, která vám zvýší adrenalin v krvi a vy se do hry tak vžijete, že nebudete vnímat vaše okolí a budete se soustředit pouze na hru.

Mad GameJak sem již uvedl, hudba perfektně zapadá do hry a mohu vám říct, že v některých fázích vás i značně motivuje k útoku na soupeře. Hratelnost je také velmi slušná a jednoduchá. Hrou vás provází pouze kurzorové klávesy doleva, doprava a mezerník, kterým začínáte další výměnu. Snad jediným negativním jevem je použitá grafika, ale vzhledem k typu hry není zas tak důležitým prvkem, jako třeba hratelnost a samotná myšlenka způsobu zpracování této zajímavé hry.
 
Screenshoty vám o hře mnoho nenapoví a proto vám vřele doporučuji stáhnutí Mad Game. Jsem přesvědčen, že budete velmi spokojeni a doporučíte tuto skvělou agresivní sportovní hru všem vaším známým. Přeji mnoho utkání s vítězným koncem pro vás.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz