Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mad Stick - hokejová sezóna začíná

  12:00aktualizováno  12. srpna 11:10
Poslední dny zbývají do oficiálního zahájení hokejové sezóny. Čekání na zahajující zápas Slavie vám může zkrátit zajímavá hokejová simulace v lehce arkádovém stylu a především s návykovou hratelností.
80

Mad Stick

Platforma: Freeware
Výrobce: Siffo & co.

Stáhnout

Mad StickNa hokejové simulátory není nezávislá scéna zrovna bohatá, ostatně to samé lze bez váhání prohlásit i o té komerční. Kromě jedné série s mnohaletou tradicí mají hokejoví fandové útrum. Malou útěchou jim může být Mad Stick, hra vytvořená za pomocí XNA, která se účastnila jedné zahraniční soutěže.

Ačkoliv je Mad Stick poměrně zdařilým titulem, nelze na poměry freeware týmu očekávat žádné realistické zázraky. A samotní autoři si naštěstí ani podobné iluze nedělali a svůj projekt od začátku pojali jako hokejovou arkádu, jejíž hratelnostní stránka se poměrně vydařila. Koncepčně se jedná o takový komplexnější a zábavnější Air Hockey.

Mad Stick

A tak se k vám dostávají dvě formy hry, 1v1 nebo 2v2. Čísla pak samozřejmě odpovídají počtu hráčů v poli. To samotné je o velikosti pouhé jedné herní obrazovky a v poměru k velikosti hráčů jeho celé přejetí zvládnete za několik málo sekund. Na žádné promyšlené akce s řadou přihrávek tedy můžete rázem zapomenout. V Mad Stick hru vyhrává jen moment překvapení a v mnoha případech taky náhoda.

Ovládání je zvládnuto na poměry podobné hry dosti jednoduše a intuitivně. Potřebovat k němu budete vlastně jen kurzorové šipky a klávesy WASD. Kurzorovými šipkami přitom budete pohybovat s hMad Stickráčem v poli, abyste především s W a S řídili pohyby brankáře, který je neméně důležitým článkem v týmu. Zbytek týmu, stejně jako protivníka bude ve vašem případě nejspíše ovládat umělá inteligence, která sice nepatří k těm nejvyspělejším, minimálně protivníkům brankář zvládá zpracovávat vaše útoky dosti slušně. Nějakou výraznou kooperaci při hře 2v2 od svého spoluhráče ale rozhodně nečekejte. Ostatně pro verzi na osobní počítače je hra 1v1 daleko vhodnější. Vzhledem k tomu, že hra díky vlastnostem XNA přístupná také na Xbox360, pak lze o případné hře 2v2 s parťákem u jedné konzole opravdu uvažovat.

Grafika Mad Stick je sice pouze 2D, nabízí jediný stadion a velice podobné hokejové postavičky, je dostatečná a díky její nepřeplácanosti se můžete v mnohdy opravdu rychlé hratelnosti na herní ploše jednoduše orientovat. Mad Stick mě prostě chytla a jen tak nepustila a vzhledem k téměř nulové konkurenci je třeba dát tomuto freeware projektu zelenou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 124 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz