Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Madgame - air hockey na monitoru

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:41
Mezi oblíbené náměty počítačových her patří různé hospodské hry. Může se jednat o hry karetní, stolní, nebo dokonce o okrajové sporty, jako jsou šipky nebo kulečník. A samozřejmě také air hockey. Pokud patříte mezi příznivce této hry, pak byste si neměli nechat ujít freewarový Madgame.
60

Madgame

Platforma: Freeware
Výrobce: Sylvain Seccia

Stáhnout

MadgameS jistým sentimentem, ba dalo by se dokonce říci s láskou, vzpomínám na všechny ty chvíle, které jsem strávil ve své oblíbené hospůdce U Kraba, budiž ji země lehká. Nechodil jsem tam kvůli zlatavému moku, ačkoliv i toho jsem s chutí popil. Přitahovalo mne tam něco jiného. Byly tam šipky, kulečník, pár herních automatů - a air hockey. Pravděpodobně onu hru znáte. Stojíte se svým soupeřem proti sobě, každý u jednoho konce hracího stolu, oba držíte kus kulaté umělé hmoty, s jehož pomocí odrážíte malý puk. Ten lítá po stole sem a tam nadnášen vzduchovým polštářem, který se tvoří na povrchu stolu, a zdálo by se, že jeho jediným smyslem existence je zapadnout do vaší branky. Tu si však pečlivě hlídáte a naopak se snažíte, aby "navštívil" branku protihráčovu.

MadgameAno, pravděpodobně tuto hru dobře znáte. Ale můžete si ji zahrát také někde jinde, než v podniku veřejného stravování? Ale ano, samozřejmě. Máte možnost si od nás stáhnout hru Madgame, což není nic jiného než Air Hockey v elektronické podobě - a navíc freewarové.

Jak můžete poznat z okolních obrázků, nejedná se o ryze amatérské dílo, na jaká býváme většinou zvyklí. Hra má poměrně slušnou grafiku a podporuje rozlišení až 800x600. Za zmínku stojí i její "fyzikální model". Neplatí zde pouze základní pravidlo, že úhel odrazu se rovná úhlu dopadu, jak nás učili na škole, ale počítá se i s tím, zda je... řekněme odrážecí pálka... v klidu, nebo v pohybu. Kotouč sice není možné tímto způsobem roztočit, ale je tímto způsobem alespoň možné protihráče zmást a nečekaně změnit směr střely.

MadgameOvládání je velice jednoduché. Mezerníkem rozehráváte, šipkami vlevo a vpravo pohybujete pálkou. Sílu úderu během hry bohužel měnit nemůžete, ale pokud chcete, máte možnost si ji podle potřeby nastavit před každým zápasem. Pravidla hry samotné pak jsou velice jednoduchá. Kdo dá první protivníkovi deset gólů, ten vyhrál. Na každý gól je přitom vyhrazeno dvacet vteřin. Pokud se rozehrávajícímu nepodaří během této lhůty skórovat, bod se připočítává obránci.

Madgame nehrajete stále proti jednomu a tomu samému soupeři, těch je zde celá řada. Postupem času vystřídáte všechny, přičemž počítač simuluje i ty zápasy, kterých se fyzicky neúčastníte. Odehrajete tak celý turnaj a na jeho konci si můžete porovnat své výsledky s ostatními. A věřte tomu, že zvítězit v této verzi vzdušného hokeje není o mnoho jednodušší, než v tom skutečném. Ale dokáže vás zabavit, a to je to hlavní.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz