Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Madris – stavařský tetris

aktualizováno 
Lze ještě rozvinout koncept Tetris do nových sfér? Téhle kombinaci hře se to podařilo díky kombinaci s rýsováním...
70

Madris

Platforma: Freeware
Výrobce: LiquidAsh

  • Rozvinutí konceptu Tetris
  • Spojení Tetrisu se stavařinou
  • Na některých konfiguracích bugy

Stáhnout

madris_02Je nesporným faktem, že Tetris patří mezi nejúspěšnější hry všech dob. Ostatně, kolik her znají i vaši rodiče? Vsadím se, že Tetris je právě jedna z nich. O síle vynálezu Alexeje Pažitnova svědčí i to, že koncept Tetrisu je i v dnešní době superdetailních textur a propracovaných fyzikálních enginů parodován – jako v roztomilé flashové hře, kde se kvůli fungující fyzice bloky od sebe odrážejí a dokonalého spojení tak není možné dosáhnout – a že je i dále rozpracováván. Vývojář LiquidAsh dal ve hře Madris jednotlivým blokům funkce obytných místností a výsledkem tak je průsečík mezi tradičním Tetris a stavařským programem AutoCad. Bohužel, jeho originálně znějícímu Madrisu se nevyhnula nešťastná chybka v programu.

madris_03Tento příbytek se vyznačuje neotřelou architektonickou drzostí i ohleduplností k lidem s dýchacími potížemi. Garáž oddělená od zbytku prostoru šestimetrovou chodbou sice může působit neprakticky, ranní procházka k vozu ale majitele dozajista osvěží a exhalace z vozu se nepřenášejí do obytných prostor. Lidé zběhlí v kulinařině jistě ocení troje variace jedné kuchyně. Škoda jenom horšího obývacího prostoru, který tvoří pouze jediný pokoj.

Jednotlivé bloky se řadí do barevně odlišených místností (kuchyně, chodba, pokoj, záchod, atd.) a není příliš problém jimi zaplnit hrací plochu. Vtip je v tom, že dveře se na blocích vyskytují jen někde a cílem je jednotlivé místnosti propojit tak, aby jimi mohl projít panák do jiného (určitého) pokoje. Panáci a jejich tužby postupně přibývají a věru není snadné jim vždy vyhovět. Jakmile se vám to ale povede, z plochy zmizí propojené úseky a zbudou jenom ty nadbytečné, které je třeba nějak spojit pro dalšího panáka a tak dokola, dokud se vám to nepodaří u všech.

madris_04Prostor k pohodlnému sprintování nabízí i tento prozatím rozestavěný dům. Někdo by mohl namítnout, že nutnost jít s jídlem z kuchyně do obýváku přes pokoj pro děti je zbytečná, ale ve skutečnosti společné večeře v kuchyni utuží celistvost rodiny. Právě budovaný klozet bude připojen k obývací místnosti, čímž zase ušetří obyvatelům nervy při odbíhání od televize (či piána).

Roztomilý relaxový nápad by si vysloužil hodnocení o několik řádu vyšší, nebýt nepříjemné chyby. Občas se totiž kousne ovládání a přes sebevětší hráčovu snahu bloky směřují jen k jedné či druhé straně... Jako vystudovaný leč nepraktikující stavař ale obzvláště oceňuji, že Madris věrně simuluje absurdní situace, ke kterým leckdy dochází i v realitě. Je možné, že zmíněný bug se nevyskytuje na všech konfiguracích, na té mé tomu tak ale naneštěstí bylo. Chcete-li otestovat, že i starý nápad může být vyleštěn do nové podoby, směle Madris vyzkoušejte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz