Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Magebane 2: Trinity - cesta za amuletem

  12:00aktualizováno  29. října 2003 9:09
Jestliže se řadíte mezi početné příznivce žánru RPG, měli byste teď zbystřit svou pozornost, protože hra Magebane 2 si ji rozhodně zaslouží. Na nic tedy nečekejte a vrhněte se do fantasy světa plného krvelačných nepřátel a pokuste se získat tajemný amulet Yendoru.

Magebane 2: Trinity

Platforma: Freeware
Výrobce: Ville Mönkkönen

Stáhnout

Megabane 2

Asi se mnou budete souhlasit, že o freewarových RPG hrách příliš často neslýcháme, ačkoliv právě tento žánr je mezi hráči velmi oblíben. Naštěstí ale není tak zle, neboť tuto žánrovou mezeru dnes zaplňuje hra Magebane 2, která se právě ke stylu RPG hrdě hlásí.

Celou hrou vás bude provázet místy humorný příběh, jenž je zde prezentován formou dialogů mezi jednotlivými postavami ze hry. Vše se točí kolem tajemného amuletu, který musíte získat a obětovat ho svému Bohu, nakonec se ale vše vyvrbí v překvapivé rozuzlení. Po spuštění nové hry vám bude svěřena skupinka tří mnichů, členů tajemného bratrstva, které nadevše jiné uctívá číslo tři a vše s ním spojené. Proto i vaše skupina čítá právě tři mnichy, z nichž každý je obdařen zvláštními schopnostmi. Například čaroděj dokáže vyvolat jak kouzla útočná, tak i obranná, mezi která patří zmrazení nepřítele, rychlý útěk, apod. Naproti tomu ranhojič se hodí hlavně jako podpora svým kolegům. Nejenže je dokáže uzdravovat, ale může kolem nich vytvořit ochrannou auru nebo je zneviditelnit. Kromě toho umí vyvolat i nápomocného anděla nebo dokáže přinutit nepřátelskou kreaturu, aby se obrátila proti vlastním řadám. Poslední postavou je rváč, který jako jediný ze skupiny obstojí v soubojích nablízko, což je jeho velká přednost. Mezi jeho speciální schopnosti patří různé zdrcující údery, ale ovládá i některá útočná kouzla a dočasně se dokáže učinit nesmrtelným. Ale v samotném počátku hry se budete muset spokojit jen se základními schopnostmi. K ostatním se dostanete až za zkušenostní body, které budete v průběhu hry získávat. Kromě zvláštních schopností pak můžete svým hrdinům dopřát i vyšší hodnotu života nebo many.

Megabane 2

Samotné dění ve hře budete sledovat z tzv. "ptačí perspektivy", tedy z pohledu kamery zavěšené nad hlavami vašich hrdinů, přičemž si můžete zvolit i úroveň přiblížení. Čeho si jistě všimnete na první pohled, jsou jakési čáry spojující jednotlivé členy vaší družiny. Jak už bylo řečeno, pro vámi ovládané mnichy má zvláštní význam číslo tři, a proto je skupina nejsilnější, jsou-li všichni tři blízko sebe. Pokud se některý z nich příliš vzdálí, spojovací čára změnou barvy naznačí, že došlo k oslabení. Je tedy dobré držet družinu pospolu. Souboje ve hře probíhají v reálném čase, ale hráč má možnost kdykoliv hru zastavit a zvážit situaci. Až si promyslíte další postup, stačí rozdělit rozkazy jednotlivým členům týmu a hru odpauzovat. Kromě toho zde existuje i užitečná možnost plynule měnit rychlost toku času.

Megabane 2

Za zmínku jistě stojí i povedené grafické zpracování, které kromě trojrozměrného herního prostředí nabízí i stylově provedená menu a vůbec celý interface hry. Postavy ve hře, ať už jde o vámi opatrované mnichy nebo jejich nepřátele, jsou tvořeny pouze předrenderovanými sprity, ale nutno přiznat, že do 3d prostředí dobře zapadají a nepůsobí nijak rušivě, ba právě naopak. Co ovšem grafickou stránku hry hravě předčí, to je rozhodně hudba, za kterou by se nemusela stydět ani kdejaká komerční hra. Stejně jako celá hra, i hudební motivy se nesou v duchu fantasy a skvěle doplňují dění ve hře, takže při boji zazní svižné melodie, zatímco v menu a při dialozích se setkáme spíše s poklidnými skladbami.

V závěrečném zhodnocení nezbývá než konstatovat, že Magebane 2 je opravdu velmi vydařeným počinem, kterému se nedá mnoho vytknout. Téměř na každém aspektu hry je vidět, že ačkoliv jde o amatérský projekt, vše bylo vytvořeno s obrovskou dávkou profesionality. Žádný příznivec žánru RPG by si tedy neměl toto dílo nechat ujít.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz