Magic Kites - velice hravý dráček

  12:00aktualizováno  15. července 5:10
Máme teprve začátek léta a na pouštění draků a různých jiných papírových monster nenastal ještě ten pravý čas, je to totiž podzimní zábava zejména pánů ;kluků. Přesto se domnívám, že nebude na škodu si hru stáhnout.

Magic Kites 2

Platforma: Freeware
Výrobce: J. Yates

Stáhnout

Magic Kites 2Jistě si všichni kluci a někdy i ti odrostlejší rádi pouštějí papírové dráčky a podobné přivázané výtvory. V dnešní době už není žádným problémem zajít si do obchodu a získat takové lítající monstrum bez jakékoliv vlastní práce. Je však nespornou pravdou, že největší potěšení máte z pouštění jenom tehdy, pokud si něco podobného vyrobíte doma doslova na koleně. Jestliže však k tomu nemáte dostatek síly a navíc přehršel potřebných odborných znalostí, pak se může stát, že váš výtvor sice pracně dokončíte, ale stejně spláčete nad výdělkem. Nemusí se vám totiž vaše veledílo vůbec přinutit ke startu, o tom, že by se ve vzduchu udrželo už nemůže být vůbec řeč.

Je sice možné požádat při konstruování vašeho miláčka o pomoc vlastního tatínka, ale páni otcové bývají většinou zaneprázdnění, mají svých starostí až nad hlavu a zabývat se tudíž takovými pro ně nesmysly, je přece ani ve snu nenapadne. Magic Kites 2Tím vůbec nechci tvrdit, že se takoví ochotní otcové nenajdou, ale přesto vám zde nabízíme možnost se všem těmto popisovaným starostem vyhnout a dostat se k dílu takřka hotovému. Odpustíte si tak nejen spoustu práce s výrobou, ale i mnoho úsilí při přemlouvání táty pro pomoc a hlavně vám garantuji, že tento dráček lítat určitě bude a nejen to, dokáže navíc dělat tak potrhlé a neočekávané kousky, že se vám z nich až hlava zatočí.

Čeká vás tedy zážitek, který daleko předčí skutečné pouštění vlastnoručně vyrobené dračí příšerky, navíc vůbec nemusíte čekat do podzimu a začít můžete třeba hned, to záleží vskutku jen na vás. K dispozici máte i podrobný návod, pojednávající jednak o účelu a cíli hry, jakož i o způsobu ovládání dráčka, dostanete se k němu po stisknutí klávesy F1, vše je ovšem bohužel, jako ostatně u většiny nabízených her, v anglickém jazyce. Hned jakmile hru spustíte, mimo již výše uvedenou možnost nápovědy, si ji pomocí klávesy F4 roztáhněte na celou plochu, je to nejen hezčí, ale hlavně přehlednější. Ovládání samotného dráčka je velice snadné, vystačíte si opravdu jen s vlastní myší.

Magic Kites 2Drak táhne za sebou malý fialový ocásek, ten však nahrazuje v přírodě tolik potřebný vítr, jakmile o něj přijdete, dopadnete stejně tak, jako když venku přestane foukat, následuje pád a samozřejmě konec. Vaším nejdůležitějším úkolem ve hře je udržet ve vzduchu co nejdéle stále k zemi padající míč, který svým dráčkem odrážíte zpět nahoru. Úhel odrazu je ale pokaždé jiný, záleží na tom, kterou částí létajícího experta barevný balón zasáhnete. Může se stát, že ho odrazíte i mimo obrazovku, což ovšem není žádoucí, neboť není jisté, kde se znovu přímo neočekávaně objeví. Navíc se na hrací ploše zjevuje řada různých předmětů, jako ptáčci, jakýsi ohava a spousty zlatých penízků.

Magic Kites 2Ne všechny tyto předměty vám přidávají ve hře body, některé je ubírají a získat co největší počet bodů a pak se zapsat do výsledkové tabulky je merit a cíl celé hry. Jakmile se ozve při vaší bohulibé činnosti písknutí, je to upozornění, že se objeví zvláštní prémie, která může prodloužit životnost dračího ocásku. Její sebrání má za následek i to, že se na hrací ploše objeví podstatně více míčů a přibude vám tak práce, ale také, pokud je stačíte všechny odrážet zpět, i počty takto získávaných bodů. Zasažení ptáčci umírají a padají dolů, těm se vyhýbejte, zato sbírejte zlaté penízky, sice za jeden sebraný je pouze jeden bod, za jiné věci dostanete mnohem více, říká se ale, že nemusí téci, hlavně když alespoň kape.

Nechci tvrdit, že by grafika hry byla něčím neobvyklým, ale rozhodně je na dobrém průměru, vzhledem k tomu, že ji doporučuji začátečníkům a hlavně dětem, je pro naplnění účelu hry až velice dobrá. Hudební doprovod ve hře nenaleznete, zato zvukové efekty považuji za velice zdařilé.

Autor:

Nejčtenější

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Najdete na iDNES.cz