Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Magical Broom Extreme - jízda na koštěti

  12:00aktualizováno  17. prosince 10:05
Až z dalekého Japonska dnes za námi přichází hra, jejíž hrdinkou je malá čarodějnice. Nečekejte však od ní jiná kouzla než útočná, protože tahle čarodějka se s ničím nepáře. Neváhejte tedy a přesvědčte se, že nejen Harry Potter zvládá nebezpečnou jízdu na létajícím koštěti.

Magical Broom Extreme

Platforma: Freeware
Výrobce: Haniwa

Stáhnout

Magical Broom ExtremeProstřednictvím dnešní hry se spolu s odvážnou čarodějnicí proletíme na kouzelném koštěti vysoko nad střechami nocí ztichlého města. A že to bude přímo pekelná jízda, o tom nemusíte mít žádné pochyby. Při letu se budete muset neustále vyhýbat všemožným objektům, které se na vás budou řítit nejenom zepředu, ale i ze všech ostatních stran. Ještě že jsou pouze čtyři!

Nepřítelem, který se nad sněhem ozdobenými střechami bude objevovat nejčastěji, je bezesporu podivná létající hlava. Problém je, že tyto hříčky přírody se velice rády shlukují do skupin, ve kterých pak útočí. Ve vzduchu při tom opisují všelijaké roztodivné obrazce, abyste měli větší práci je zlikvidovat. Ani tady ale jejich drzost nekončí, neboť tato nepříjemná stvoření se ještě opovažují házet po vás jakési vybuchující míče. Když to konečně těm nebezpečným hlavám natřete, začne se objevovat zcela nový nepřítel – létající hlava. Asi si říkáte, že tohle už tu bylo, ale nedejte se zmýlit. Tato druhá létající hlava je ještě zákeřnější než ta první, což signalizuje zářivě růžovou barvou svých vlasů. Dále se pak setkáte ještě s několika druhy hlav odlišených barvou vlasové pokrývky, přičemž chybět nebude ani efektní účes hrající všemi barvami.

Magical Broom ExtremeUž vám z těch hlav jde hlava kolem? Ani se nedivím a to jste MBX ještě nehráli. Ale nebojte se, setkáte se i se zcela odlišnými nepřáteli, z nichž někteří mají i tělo (ačkoliv hlavu mají nápadně podobnou starým známým beztělým stvořením). Ti jsou vybaveni trumpetou, z které však nebudou vyluzovat libé tóny, nýbrž smrtící střely. Zapomenout nesmím ani na obrovité rotující kostky, které se tu a tam vynoří zpoza obrazovky a pokud okamžitě nezvednete koště do vyšší letové hladiny, bez milosti se s vámi srazí. V kontrastu s takto velikým objektem, který zabíra bezmála čtvrtinu obrazovky, tu je i pár tvorečků spíše miniatruních rozměrů. Především jde o jakési skřítky, kteří se snaží odletět na nafukovacích balóncích, a několik druhů obtížného hmyzu. O zdraví vám svěřené čarodějnice vás bude informovat ukazatel v horní části obrazovky, který má tu zajímavou vlastnost, že až nepříjemně rychle klesá k hodnotám, jenž oznamují brzký konec.

Magical Broom Extreme Jedinou vaší obranou proti hordám stvoření, jež do světa počítačových her mohla vypustit jen chorá mysl, bude vaše létající koště. Z jeho násady můžete vypouštět ohnivé projektily, které s trochou štěstí zredukují řady vašich nepřátel. To ale dneska umí každé jen trochu modernější koště. V MBX má však tento převážně úklidový nástroj i kumulativní účinky, takže pokud tlačítko pro střelbu (čert ví, proč je to zrovna klávesa Z) budete chvíli držet, koště se začne nabíjet. Pak už stačí klávesu uvolnit a sledovat, kterak se z koštěte valí proudy čiré energie. Takové střely si navíc dokážou samy najít cíl. Kromě toho můžete sbírat i různé bonusy, které nějakým způsobem modifikují způsob střelby či váš pohyb.

Zaručeně povedenou stránkou hry je její grafické zpracování, které přímo přetéká nejrůznějšími efekty, jako jsou kouř, barevné výbuchy nebo částicové efekty. Je sice pravda, že výsledný obrázek je díky své přeplácanosti poněkud kýčovitý, ale pokud to dokážete překousnout, bude se vám hra jistě líbit. Podobně kvalitní je i zvukový doprovod, především pak povedená hudba hrající v pozadí. Trochu matoucí mohou být (a určitě budou) japonské popisky v konfiguračním dialogu, takže nezbude než naslepo vyzkoušet různá nastavení a koukat, co se změnilo. Přesto ale MBX stojí za vyzkoušení.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz