Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MagiCross - logický rychlík

  12:00aktualizováno  23. srpna 2004 11:41
Konečně je zde očekávaná logická hra MagiCross od týmu Reload Games. Vaším úkolem bude přeskakovat válečky navzájem přes sebe, jako v dámě, až do úplného vyklizení pole. Jak jste byli dobří se pak budete moci přesvědčit v on-line tabulce skóre.
60

MagiCross

Platforma: Freeware
Výrobce: Reload Games

Stáhnout

MagiCrossLogická hra MagiCross je předělávkou jedné známe stolní hry (známé natolik, že neznám její jméno, ale doma jí mám :). Principově se jedná o velmi jednoduchou hru, kterou pochopí snad každý. Máte pole plné válečků a jedno jediné volné políčko. Válečky můžete rušit postupným přeskakováním. Jenže přeskakovat můžete jen sousední váleček, pokud vám tedy nějaký zůstane o samotě, máte smůlu a už se jej nejspíše nezbavíte. Vaším úkolem je tedy "zrušit" co nejvíce válečků. Zbýt by vám měl jen jeden, jenže... Ono to není zas tak jednoduché. Mě osobně se podařilo nejvíce (spíše nejméně) dva válečky.

MagiCrossMagiCross můžete hrát na dvou polích. První z nich jest triangl, druhé cross. Rozdíl mezi nimi zas takový není. Pouze na trianglu můžete přeskakovat šikmo, na kříži můžete pouze vodorovně a svisle. Možná se vám bude zdát triangl jednoduší, ale není tomu tak. Osobně bych řekl, že obě pole jsou stejně těžké. No uvidíte sami.

Co se týče logických her, na internetu jich objevíte spousty. Ve většině případů se však jedná o velmi podobné, nebo téměř principově shodné výtvory. Jakou z her si pak vyberete je pak už na vás. Pokud znáte klasické Hledání min z příslušenství Windows, určitě byste neřekli, že taková hra se dá zpracovat i ve 3D. A opravdu dá, viděl jsem to na vlastní oči, kterou z nich byste si vybrali? Většinou si vyberete ty hry, které oblékají slušivý kabátek. Že to ví i autoři MagiCrossu je zcela zřejmé, protože po grafické stránce je hra velmi pěkně zpracovaná.

Zvuky a hudba hře taktéž nechybí. Je zde využita jemná, uklidňující hudba, která podporuje vaše myšlenkové pochody a napomáhá vám tak k lepším výsledkům :).

MagiCrossHra dále obsahuje i podrobnou nápovědu, jak na to, dále i tlačítko pro vrácení jednoho kroku zpět. Dále ještě možnost odesílání vašich Top Scores na stránky této hry do tabulky nejlepších z nejlepších. Jenže... Zde musím autorům vytknout ukládání nejlepších skóre do jednoduše editovatelného souboru, kde si můžete napsat skóre jaké chcete a pak jej odeslat...

Celkově vzato je však hra velmi dobrým počinem, ačkoliv nic není dokonalé a tak i na této hře se najdou nějaké ty mušky. Doporučuji stáhnout, ať už pro zkrácení dlouhé chvíle, či dlouhé hodiny.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz