Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Maiden, Monk and Ogre - mnich na cestě za bohatstvím

aktualizováno 
Mniši většinou na peníze a jiné materialistické statky příliš nedají, to ale neplatí pro tuto hru. Hlavní hrdina bude s naší pomocí sbírat jeden drahokam za druhým.
71

Maiden, Monk and Ogre

Platforma: Freeware
Výrobce: KewlBox

  • podařená barevná grafika
  • obtížnější ovládání

Stáhnout

Maiden, Monk and Ogre

Maiden, Monk and OgreMaiden, Monk and Ogre je lehce netypický název pro herní projekt, který se přesto ale kvalitativně dostává poměrně vysoko. Jedná se o logickou hru, která v sobě kombinuje několik základních konceptů a chybět kupříkladu nebudou ani prvky z legendárního Sokobana.

Úkolem hráče bude provádět mnicha labyrintem levelů a to tak, aby si přivlastnil co možná největší poklad. Tomuto mnichovi se totiž zachtělo po velkém bohatství a v otázce jeho získání se stáváte prostředníky. Levely jsou různorodé a začínají pouze jednoduchým projitím z jedné strany plošinky na druhou. Na tom samozřejmě nic není a tak se dostanete až na druhý konec, kde již vyčkává fialový krystal. Po jeho vyzvednutí level okamžitě končí a přesouvátMaiden, Monk and Ogree se dále.

Dobré je si také uvědomit, že na splnění každé mise dostáváte pouze omezené časové dispozice. Dobré je tedy dlouho neváhat a postupovat rychle, ale s rozvahou. Každá mise se totiž nachází na malé a mnohdy i úzké plošince, kde nejsou nijak odděleny okraje, z nichž můžete jednoduše přepadnout a to je konečně a smrtelné. Kolem tohoto prostoru se totiž nachází voda a náš mnich se bohužel v klášteře nenaučil a tak se okamžitě utopí a na vás je jen zcela restartovat level.

A cože vlastně budete v následujících levelech dělat poté, co se dostanete přes úvMaiden, Monk and Ogreodní primitivní kousky jako je pouhé přecházení z jedné strany na druhou. Poté se vám totiž do cesty postaví bednička, respektive celá řada beden, které musíte odsouvat podle jasně daných pravidel jako v Sokobanovi a tak třeba pohnete jen s jednou naráz a občas vás překvapí stromy a zarážky, které je nutné brát v potaz. Přísloví dvakrát měř a jednou řež je zde opět možné uplatnit, neboť špatný krok může znamenat naprosté zablokování průchodnosti a zbytečný restart.

Závěr bude věnován výčtu negativních částí hry. Mezi těmi jasně dominuje ovládání. Na celou herní plochu nazíráme pohledem shora a to ještě ne přímým pohledem a právě nabraný úhel dělá nepříjemnosti v ovládání, kdy není zcelaj asné, kterou kurzorovou klávesu stisknout, abyste se posunuli o políčko doprava z pohledu hlavního hrdiny. Jinak je ale grafika i obsahová stránka velmi pěkná, škoda že ovládání natolik degraduje hratelnost.Hodnocení hry

Naše hodnocení

71 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz