Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Maluch Sim – jízda ve Fiatu

  12:00aktualizováno  4:18
Pochybuji, že měl někdo možnost, svést se v dneš již téměř historickém malém Fiátku. Dnešní hra vám tuto možnost poskytuje. A díky grafice a především skvělému ovládání určitě stojí za vyzkoušení.
80

Maluch Sim

Platforma: Freeware
Výrobce: Mateusz Ryczko

Stáhnout

Maluch SimPokud bychom chtěli hledat autora Maluch Sim, nemuseli bychom jezdit příliš daleko. Stačilo by si udělat túru k našim sousedům do Polska. Hra je tedy v polštině, readme si nepřečtete, ale naštěstí to v závěru vůbec nevadí.

Po instalaci a spuštění uvidíte menu, ve kterém si můžete vybrat jedno z opravdu velkého množství rozlišení, nastavit různé vykreslování, ale také dvě možné tratě a jedno ze tří nabízených aut. Překvapivě jsou všechna auta Fiaty, konkrétně model 126, pouze typově odlišené. Ještě k samotnému ovládání. Postačí vám kurzorové klávesy, na dílčí řazení slouží klávesy „a“ a „z“, přepínat pohled kamery můžete klávesou „c“.

Jak již bylo napsáno, jezdit můžete dvě trasy. První představuje jakési maloměsto, nebo spíše jen jeho část, druhá trať je Maluch Sim venkovského rázu. A jaký máte v Maluch Sim úkol? Prostý. Bavit se příjemným poježděním. Nikde se nevyskytují žádní soupeři, na silnici jste sami. Benzín nehraje roli, takže můžete jezdit dokud nebudete mít dost. Navíc ve druhé trase je jednoduchý závodní úsek, kde můžete změřit své schopnosti a dosáhnout co nejlepšího času. Jedná se o opravdu krátké, ale bezpochyby příjemné intermezzo, které se dá bez problémů stihnout pod dvacet vteřin. V pravém dolním rohu vidíte vaši aktuální rychlost a zařazenou rychlost. 

Maluch SimAsi jste poněkud rozčarováni, protože jste čekali, že Maluch Sim nabídne víc, než jenom obyčejné ježdění bez jakéhokoli zpestření. Ano, také jsem tak zpočátku uvažoval, ale Maluch Sim má dvě velké přednosti. Tou první, i když ne nejdůležitější, je grafické zpracování. Je precizní a na freeware poměry více než důstojné. Kompletní 3D prostředí se stromy, domy, značkami a dalšími drobnostmi určitě zaujme a dodá hře dobrou atmosféru. Navíc si můžete před startem hry přidat mlhu, po čemž se rapidně sníží viditelnost a celá obrazovka lehce zmodrá. Příjemná změna, i když jsem preferoval ježděn za běžných podmínek. Zajímavou drobností je samoaktivace blinkrů, pokud prudčeji zatáčíte. Druhou předností, tou důležitější, je hratelnost. Autorovi se povedlo výborně převést jízdní vlastnosti auta do hry. Je sice faktem, že jsem Fiat osobně nikdy neřídil, ale auto se chová Maluch Sim skvěle. Při použití ruční brzdy se dostáváte do smyku, při průjezdu příliš prudkou zatáčkou jste vytlačování ven ze silnice, ovládání je bezproblémové a zvedá celkový dojem ze hry opravdu o hodně. Matně lovím v paměti, kdy posledně jsem hrát takto dobře ovladatelný a věrohodný simulátor. Jediná drobnost, která mi vadila, bylo zdlouhavé vyjíždění, pokud jste narazili do nějakého objektu. Zvuky jsou pěkné; muziky se nedočkáte, ale nijak mi její absence nevadila.

Maluch Sim nabízí opravdu kvalitní a pohodové poježdění, při kterém vás nebudou obtěžovat žádné rušivé elementy. Skvělé a bezproblémové chování auta a jeho ovládání vás bezpochyby zaujme, takže už nezbývá než usednout do malého Fiátku a příjemně si zajezdit.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 505 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz