Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Man Enough – čtyři hry v jedné

aktualizováno 
Nápad, to je oč tu běží. Zvládnete ovládat čtyři hry najednou? A je to vůbec možné?
80

Man Enough

Platforma: Freeware
Výrobce: Daniel Remar

  • 4 hry v jedné
  • Humor
  • Společné ovládání
  • Grafika
  • Spíše vtipné než hratelné

Stáhnout

manenough_01

manenough_03Světe div se, i indie experimenty zpachtěné během několikahodinových soutěží stále umějí překvapit. Starý známý veterán nezávislé scény Daniel Remar se s Man Enough účastnil soutěže No More Sweden 2010, a bezesporu se mu podařilo dát do kupy nejlepší příspěvek. V Man Enough sice většina hráčů zasupí nad horší hratelností, ale jak už to bývá, spíše než dlouhotrvající zábavou tato hra sbírá body originálním nápadem a humorným pojetím. Ovládat totiž budete čtyři rozdílné hry a to najednou. Okolní obrázky nelžou, výhled na herní obrazovky se nezmění, protože ani v jedné hře nepostoupíte do odlišného prostředí.

manenough_02V levém horním roku se odehrává vesmírná arkáda Space Face. Oponentem v ní je nepřátelská mateřská loď vypouštějící roje menších stíhaček.
O obrazovku níže zase v plošinkové arkádě High Horses skotačí zfetovaný kůň. Cílem ve hře je posbírat jednotlivé penízky a nenechat se při tom rozsekat cirkulárkami.
Na vrcholu pravé obrazovky trůní homosexuální adventura Bromancing Saga. Namísto sbírání předmětů vás ale čeká jenom výběr správných dialogů.
A v maskulinním duchu pokračuje i poslední hra. Úkolem v Super Shirtless Platform Idiot Hunt For Golden Petri nečekaně je pobíhat s polonahým skokanem a získat zlatou sochu.

manenough_01Pointou je, že všechny hry se ovládají stejnými klávesami najednou. Mezerníkem ve Space Face střílíte, ale zároveň v High Horses skáčete a v Bromancing Saga vybíráte odpověď. Zatímco v High Horses musíte na začátku běžet zprava doleva, v SSPIHFGP je to přesně naopak. Snaha získat s takto ztíženým ovládáním alespoň nějaké body potom generuje zábavu. Minimálně pro někoho.

Můžeme se sice dohadovat, nakolik Man Enough není dobrou hrou, protože ji chybí opravdová hratelnost, a nakolik je dobrou hrou, protože je prostě sranda se na ni dívat a objevovat její tajemství – nic to ale nemění na faktu, že je zábava ji mít spuštěnou. Navíc, kdyby Daniel Remar vydal každou hru samostatně, minimálně 20% by každá z nich získala. Neúprosná síla matematiky tedy bere vítr z plachet i těm nejpragmatičtějším kritikům. Vám ostatním doporučuju příjemné zkoumání Jesseho počinu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz