Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mandy Christmas Adventure - dárek pro přítele

  12:00aktualizováno  13. srpna 2004 12:17
Chtěli byste se někdy podívat do domečku Santy Clause, poznat všechny jeho obyvatele či dokonce jeho samotného? Nyní se vám k tomu naskýtá možnost v této povedené slovenské vánoční adventuře.
60

Mandy Christmas Adventure

Platforma: Freeware
Výrobce: Aquin Design

Stáhnout

MandyNavzdory tomu, že pro většinu Čechů je dalo by se říci jakýmsi symbolem Vánoc Ježíšek, příliš často se s ním ve vánočních hrách nesetkáváme, spíše jej nahrazuje jeho americký kolega Santa Claus. To by se dalo přičíst tomu, že většina podobných her vzniká v zemích, kde je oblíbencem dětí právě onen Santa Claus. Ale ani to není vždy zcela pravda. Zářným příkladem je právě Mandy Christmas Adventure. Ta totiž vznikla u našich velice blízkých sousedů na Slovensku i přes to hraje v gamesce hlaví roli Santa Claus, tedy spíše jeho pomocnice, ale to už trošku předbíhám. 

MandyDěj hry vás přesune malinko nazpět v čase, přesněji je zasazen do odpoledne Štědrého dne. Domy jsou zasněženy kopou sněhu, balí se dárečky, peče se cukroví, stromečky se zdobí vánočními ozdobami, probíhají poslední přípravy na štědrovečerní večeři. A právě v tomto shonu se ujímáte role Mandy, Santovy pravé ruky, která se ještě na poslední chvíli rozhodla potěšit svého kamaráda Tima drobnou pozorností . Ten totiž při včerejším bruslení na rybníku pěkně prochladl a teď tráví Štědrý den nemocný ve své posteli. Proto usoudily, že pro něj bude v této situaci nejvhodnějším dárkem teplá šála. Ovšem kupovaná - to by nebylo to pravé, proto jí nezbývá nic jiného, než šálu vlastnoručně uplést. Aby jste našli všechny věci potřebné k pletení musíte prohlédnout celý Timův dům, prošmejdit všechny pokoje, než naleznete jehlice a vlnu. To ale nestačí. Šála by měla být přeci jako každý vánoční dárek pěkně zabalená, což bude obnášet najít  nějakou tu pěknou krabici, úhledně ji obalit vánočním papírem a navrch ještě převázat stuhou. Nebudete to mít rozhodně snadné, tak Tima nezklamte!

MandyAsi největším nedostatkem hry je její délka nebo tedy lépe řečeno „krátkost“. Opomineme-li několik logických úkonů skládá se celá adventure pouze s hledání věcí, z toho vyplývá, že máte hru dohranou doslova za několik minut. A i to minimum logických úkolů které je ve hře obsaženo, vyřeší během chvíle snad každý prvňák, proto nečekejte žádné záludnosti. I to, že se celý děj odehrává pouze v jednom domě, který celkově čítá pět pokojů, musí samo o sobě napovědět, že nebude nic zase až tak těžkého hledané věci v rekordním čase nalézt. MandyTo je dle mého názoru celkem škoda, kdyby totiž autoři na příběhu ještě více zapracovali a alespoň trochu jej rozšířili, určitě by to přidalo hře nemalou dávku na přitažlivosti.

Po grafické stránce na tom není hra úplně nejhůře. Nejde sice o nic převratného, ale v jednoduchosti je krása, není-liž pravda? Co se týče zvuků, těmi titul rozhodně moc nepřekypuje. Snad kromě pohodové vánoční písně, perfektně podkreslující vánoční nádech hry, se v průběhu hraní prakticky s žádnými nesetkáte.

I přes poměrně krátkou hrací dobu, díky čemuž hra trochu ztrácí na přitažlivosti, je tento titul takovým roztomilým vánočním zpestřením. Pokud tedy hledáte hru alespoň na chvilkové odreagování, jejíž příběh se nese ve vánočním duchu, nehledejte dále – Mandy Christmas Adventure bude pro vás ta pravá volba!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz