Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mandy Christmas Adventure - dárek pro přítele

  12:00aktualizováno  13. srpna 2004 12:17
Chtěli byste se někdy podívat do domečku Santy Clause, poznat všechny jeho obyvatele či dokonce jeho samotného? Nyní se vám k tomu naskýtá možnost v této povedené slovenské vánoční adventuře.
60

Mandy Christmas Adventure

Platforma: Freeware
Výrobce: Aquin Design

Stáhnout

MandyNavzdory tomu, že pro většinu Čechů je dalo by se říci jakýmsi symbolem Vánoc Ježíšek, příliš často se s ním ve vánočních hrách nesetkáváme, spíše jej nahrazuje jeho americký kolega Santa Claus. To by se dalo přičíst tomu, že většina podobných her vzniká v zemích, kde je oblíbencem dětí právě onen Santa Claus. Ale ani to není vždy zcela pravda. Zářným příkladem je právě Mandy Christmas Adventure. Ta totiž vznikla u našich velice blízkých sousedů na Slovensku i přes to hraje v gamesce hlaví roli Santa Claus, tedy spíše jeho pomocnice, ale to už trošku předbíhám. 

MandyDěj hry vás přesune malinko nazpět v čase, přesněji je zasazen do odpoledne Štědrého dne. Domy jsou zasněženy kopou sněhu, balí se dárečky, peče se cukroví, stromečky se zdobí vánočními ozdobami, probíhají poslední přípravy na štědrovečerní večeři. A právě v tomto shonu se ujímáte role Mandy, Santovy pravé ruky, která se ještě na poslední chvíli rozhodla potěšit svého kamaráda Tima drobnou pozorností . Ten totiž při včerejším bruslení na rybníku pěkně prochladl a teď tráví Štědrý den nemocný ve své posteli. Proto usoudily, že pro něj bude v této situaci nejvhodnějším dárkem teplá šála. Ovšem kupovaná - to by nebylo to pravé, proto jí nezbývá nic jiného, než šálu vlastnoručně uplést. Aby jste našli všechny věci potřebné k pletení musíte prohlédnout celý Timův dům, prošmejdit všechny pokoje, než naleznete jehlice a vlnu. To ale nestačí. Šála by měla být přeci jako každý vánoční dárek pěkně zabalená, což bude obnášet najít  nějakou tu pěknou krabici, úhledně ji obalit vánočním papírem a navrch ještě převázat stuhou. Nebudete to mít rozhodně snadné, tak Tima nezklamte!

MandyAsi největším nedostatkem hry je její délka nebo tedy lépe řečeno „krátkost“. Opomineme-li několik logických úkonů skládá se celá adventure pouze s hledání věcí, z toho vyplývá, že máte hru dohranou doslova za několik minut. A i to minimum logických úkolů které je ve hře obsaženo, vyřeší během chvíle snad každý prvňák, proto nečekejte žádné záludnosti. I to, že se celý děj odehrává pouze v jednom domě, který celkově čítá pět pokojů, musí samo o sobě napovědět, že nebude nic zase až tak těžkého hledané věci v rekordním čase nalézt. MandyTo je dle mého názoru celkem škoda, kdyby totiž autoři na příběhu ještě více zapracovali a alespoň trochu jej rozšířili, určitě by to přidalo hře nemalou dávku na přitažlivosti.

Po grafické stránce na tom není hra úplně nejhůře. Nejde sice o nic převratného, ale v jednoduchosti je krása, není-liž pravda? Co se týče zvuků, těmi titul rozhodně moc nepřekypuje. Snad kromě pohodové vánoční písně, perfektně podkreslující vánoční nádech hry, se v průběhu hraní prakticky s žádnými nesetkáte.

I přes poměrně krátkou hrací dobu, díky čemuž hra trochu ztrácí na přitažlivosti, je tento titul takovým roztomilým vánočním zpestřením. Pokud tedy hledáte hru alespoň na chvilkové odreagování, jejíž příběh se nese ve vánočním duchu, nehledejte dále – Mandy Christmas Adventure bude pro vás ta pravá volba!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz