Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mann-Filter Rally – ujížděj jak o závod

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:12
Hledáte nějaký automobilový simulátor, který by vám pomohl zatratit špatnou náladu způsobenou již plně rozjetou školní docházkou a začátkem pochmurného podzimu či studené zimy? Nemusíte hledat dlouho – Mann-Filter Rally je zaručeně tou hrou, na kterou máte chuť.
50

Mann-Filter Rally

Platforma: Freeware
Výrobce: Anders

Stáhnout

Mann-Filter RallyAch jo, už je to zase tady :( Už se nám znovu blíží studená zima, po ránu již v těchto dnech nalézáme jinovatku na oknech a noc začíná být delší než den. A bude se to ještě zhoršovat. Mezi mé oblíbené roční období patří pochopitelně teplé léto, ale i na zimě se dají najít dobré stránky. Nu, kromě obvyklé lyžovačky, kterou si jednou za čas dopřejeme na nás čeká také spousta dlouhých zimních večerů, které nám poskytnou dost času na správnou pařbu. Na podzim a v zimě mě totiž vždy přijde, že mám jakoby více volného času a dlouhé noci ten dojem jen utvrzují. Takže hned teď zapomeňte na všechny starosti, co vás tíží a ponořte se zatím do recenze na skvělý automobilový simulátor Mann-Filter Rally.

Mann-Filter Rally vám asi hned podle screenshotů prozrazuje, že se nejedná o nějaký graficky trhák typu Need for Speed, ale že půjde spíše o hru, kde vynikat bude hratelnost. Na první pohled okamžitě zjistíte, že hra je až nebezpečně podobná starému známému Lotusu, a opravdu byly některé motivy z této starší legendy přebrány. To ovšem hratelnost nijak nesnižuje, ba řekl bych, že jí staví ještě výše.

Mann-Filter RallyHra má v konečné fázi pouze jeden jediný startovací a zároveň i datový soubor. Mann-Filter Rally se spouští jako screensaver, takže nemačkejte zbytečně jiná tlačítka, než které po vás hra bude chtít, nebo budete znovu navráceni zpět do windows. Po spuštění se vám zobrazí logo hry a pak budete přesměrováni na obrazovku, která slouží jako takové velmi prapodivné menu. Na pozadí závodí několik aut a v dolní části obrazovky nás může upoutat pár voleb. Stisknutím F1 se vám zobrazí nápověda, jak byste měli hru hrát, pomocí tlačítka F3 budete mít možnost se podívat se na Hights score – nejlepších deset časů na okruhu, který pojedete - a konečně stiskem F5 se dostanete na start.

Tři, dva jedna a go. Oproti svým soupeřům máte velice pomalý start, a než se stačíte vzpamatovat, všichni jsou vepředu daleko před vámi. Ale protože máte o chlup rychlejší auto a hlavně ho umíte dobře ovládat, není zas tak velkým problémem poslední auta rychle dojet. Ale probojovat se k prvnímu postu zase tak jednoduché nebude. Ono předjíždět na pochybné prašné silničce plné výmolů, hrbolů a travnatých úseků není vůbec jednoduché, a pokud do soupeře drcnete zezadu, jen se zpomalíte a na chvíli ho ztratíte. Zdánlivě nejjednodušší je předjíždět na rovince, ne v zatáčkách, ale trať bohužel moc rovinkami neoplývá.

Mann-Filter RallyJinak až dojedete ono kolo, které je docela dlouhé a zabere vám nejméně jedno sto sekund, dostanete se na obrazovku, kde budete buďto pochváleni za své výborné místo, nebo pokud jste se umístili na skvělé první příčce, dostanete pěkný zlatý a samozřejmě virtuální pohár. Dále se zobrazí Hight score a pokud jste zajeli výjimečně dobře, budete se moci mezi deset nejlepších sami zapsat.

Kolem vás mezitím můžeme sledovat spoustu rozmanité flóry. Ta prašná cestička, na které závodíte je lemována stromy všemožných druhů, keříky a v neposlední řadě také skalisky. V pozadí se tyčí vysoké horizonty horských vrcholků a celé pláně rozsáhlých lesů.

Hra však rozhodně není bez chyb. Jedním z největších nedostatků je podle mě fatální nedostatek tratí – máte k dispozici bohužel jenom jednu. Ale problémy jsou i jiné. Například grafika je na tom také dost špatně a o dobrém renderování ani nemluvě. Ale i přes tyto nedostatky si myslím, že by vás hra mohla zaujmout a vřele vám radím, abyste si jí stáhli. Rozhodně nebudete litovat.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 68 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

BMW X6 xDrive30d  2 ROKY ZÁRUKA
BMW X6 xDrive30d 2 ROKY ZÁRUKA

r.v. 2015, naj. 87 493 km, diesel
1 249 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz