Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Manotou - japonský Mario

  12:00aktualizováno  1. listopadu 3:44
Jak již vám název napověděl, jedná se o hru z japonské dílny. Je to klasická skákačka s cílem dostat se přes řadu nástrah a postoupit tak do dalšího kola. Hrdina Manotou čeká právě na vás a proto neváhejte a přečtěte si celou recenzi.

Manotou

Platforma: Freeware
Výrobce: Kohzas

Stáhnout

ManotouMezi nejproduktivnější výrobce freeware her patří jednoznačně Německo, ale v poslední době se stále častěji setkáváme s konkurenty s dalekého východu, mezi které patří právě Japonsko. Z této země k nám dolétla hra Manotou patřící do skupiny populárních skákaček. Hned na první pohled je patrné, že se autoři inspirovali velmi populárními tituly s podobou Maria a jeho ostatních kopií. Podívejme se tedy trochu podrobněji na tento japonský výtvor.
 
Nebudu vám tu vysvětlovat jak se hra instaluje a spouští, protože očekávám, že všichni jste již zkušenými pařany našich her. Po spuštění se na vaší obrazovce objeví nespecifikovaný text (pokud někdo rozumí japonsky, může nám sdělit o co se jedná). Nelekejte se a v poklidu potvrďte kliknutím na "ano". Poté na vás vyskočí úvodní menu (jestli se dá tomu tak říkat), kde se dozvíte všechny důležité informace (teď už v angličtině) ke hře. Nás samozřejmě zajímá hlavně hra, takže se do ní pusťme.

ManotouVe hře se snažíte v daném časovém limitu šesti minut projít všemi poschodími až na samotný vrchol hradu, ve kterém se právě nacházíte. Nebude to ovšem tak jednoduché. Vzhledem k tomu, že rytířské ošacení Manotoua není z kategorie muších vah, budete se muset vypořádat s malými výskoky hrdiny, kterými se budete vyhýbat všemožným nástrahám. Nemáte žádné zbraně, které by se v kritických chvílích určitě hodily a tak se přes mnohé nástrahy a nepřítele dostanete pouze skoky. Znesnadňovat cestu vám budou valící se balvany, létající ohníčky, bodce padající ze stropu místnosti, netopýři atd. Postup do dalšího poschodí zpečetíte tak, že seberete všechny pohozené mince potřebné pro odemčení dveří do následující místnosti. V případě, že nepřejdete přes nějakou překážku nezoufejte, začínáte ve stejném levelu a nepřijdete ani o žádné životy (které tu stejně žádné nejsou). Po dokončení všech kol vám Manotou pogratuluje k vítězství a oznámí konec hry.

ManotouPo grafické stránce nemám autorům co vytknout. Nesetkáme se sice s žádnou 3D grafikou, ale je vidět, že jak samotný hrdina, tak i ostatní nepřátelé jsou zpracováni celkem solidně. Snad menu by mohlo být lepší. Použitá hudba i zvuky perfektně zapadají do děje hry a zpříjemní vám vaše putování v roli Manotoua hradem. Hrdinu ovládáte šipkami a skáčete tlačítkem "shift". Právě skákání je tou nejdůležitější herní dovedností. Skok si musíte perfektně načasovat a zvolit ten nejsprávnější moment, kdy tento úkon provedete.
 
Máte-li chuť pustit se do neznámých cest přes živé i neživé překážky, určitě si stáhněte hru Manotou. Budete velmi mile překvapeni skvělou hratelností a užijete si s touto plnou hrou spoustu legrace. Přeji hodně štěstí.

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz