Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Marble Arena 2 - návrat krále kuličkových arkáda

  21:58aktualizováno  21:58
Neuvěřitelně variabilní arkáda, ve které je každý level samostatnou hrou.
96

Marble Arena 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Brightside Entertainment

  • skvělá grafika
  • geniální design levelů
  • spousta obsahu
  • ovládání přes smartphone

Stáhnout

Marble Arena 2

Marble Arena 2

Marble Arena 2

Pokud bychom připustili existenci herního nebe, bude jeho brány střežit nikoli svatý Petr, ale Marble Arena 2. A to převzala štafetu od své předchůdkyně a do důchodu se odebere dost možná nejdříve po vydání třetího dílu. V našem mnohatisícovém archívu totiž nenajdete komplexnější titul, každý level je vlastně unikátní hrou sám o sobě. Autoři vás na každém kroku podněcují ještě k větší anarchii. Můžete si vytvářet levely vlastní. Pokud se vám nelíbí pravidla, stačí přidat několik kuliček na vaši stranu, nebo naopak vytvořit silnější legii protivníků. Samozřejmě nechybí ani multiplayer a dobývání světových žebříčků.

Ovšem kronikou herního designu bychom mohli nazvat už i první díl. S pokračováním se tento diamant ještě více dobrousil a přitom je na autorech vidět, že ani tentokrát nedohání rozjetý vlak, ale nabízí pohled z kabiny strojvedoucího. Že je teď v módě předělat každý titul na chytré telefony? Marble Arena 2 vám pro telefony z Androidem nenabídne sebe samu, ale můžete si stáhnout aplikaci, která poslouží jako gamepad. Přes WiFi se připojí k vašemu notebooku nebo PC a hru zde ovládáte skrze dotykovou obrazovku mobilu.

Marble Arena 2

Marble Arena 2

Přitom je Marble Arena 2 "jenom" předělávkou stařičké arkády Marble Madness. Ovládáte kuličku a na vratkých plošinkách musíte projet určitou trasu. Zde je kulička, se kterou si zahrajete fotbal, vybíjenou, na honěnou, budete se dobývat pro jedinou věcičku, která je umístěna na prakticky nedosažitelném místě, nebo zkoumat plochu pixel po pixelu, abyste našli poslední ukrytý střípek do celé skládačky. V každém kole je třeba nasbírat předem daný minimální počet předmětů. Někdy to vyžaduje rychlost, jindy postřeh, trpělivost, nápaditost. A většinou tohle všechno dohromady. Hra nabízí svobodu i v ovládání, takže i jeden level po opakovaném hraní vypadá jinak. Jednou si jej můžete projet z pohledu kuličky, jindy sledovat celé dění ze vzdálenosti stovek metrů.

Marble Arena 2

Marble Arena 2

Velkou porci variability nabízí i různé formování kuličky, jež na sebe dokáže vzít podobu mnoha dalších předmětů, které mají společnou fyzikální schopnost: valivost. K tomu je třeba přičíst několik druhů textur a schopností: magnetické přitahování objektů, plastičnost, schopnost střelby atd. Trojrozměrná grafika od prvního dílu ušla značnou cestu a jen málokdy lze narazit na problémy s přizpůsobováním kamery nebo fyzikálním modelem.

Marble Arena 2 je skvělou arkádou, která je jako domácí mazlíček. Můžete ji mít neustále nainstalovánu a kdykoliv se k ní vrátit. Webové stránky jsou potom bezedným zdrojem pro další mapy a zároveň kolbištěm pro soutěživé hráče.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

96 %

Hodnocení čtenářů

64 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 47 čtenářů

Témata: Notebook, Vlak

Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz