Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Marbleous - cesta bludištěm obratnosti

  12:00aktualizováno  9:00
Chcete pořádně prověřit svoji obratnost? Marbleous vám tuto možnost nabízí. Překonáte všechny nástrahy a dovedete svoji kuličku až k cíli?
50

Marbleous

Platforma: Freeware
Výrobce: Menther Development

Stáhnout

marbleous1

Myslíte si, že jste obratní počítačoví hráči? Že pro vás není žádná hra překážkou? Vyzkoušejte pak Marblous. Za pomoci klávesnice budete muset provádět svou kuličky skrze mnoho nástrah až na konec levelu.

Před startem si vyberete jednu ze tří obtížností. Ty se od sebe odlišují ve velikosti vaší kuličky, kterou budete při hraní ovládat. Čím těžší obtížnost, tím větší kulička. Následně budete přesměrováni do prvního levelu. Vaším úkolem je dostat kuličku skrze bludiště až do místa, kde můžete z bludiště prchnout. Pouze však do dalšího levelu, který bude těžší než ten předchozí. Jestliže narazíte do zdi nebo do nějakých překážek, začínáte od začátku levelu. Životů máte naštěstí neomezené množství, takže můžete zkoušet, co vás napadne. Krom stěn se setkáte s různými jezdícími překážkami, točícími se tyčemi nebo červenými kuličkami, které vám jdou po krku. V marbleous2některých kolech budete muset nejprve sesbírat všechny klíče, které se na hrací ploše vyskytují, a až poté budete moct level opustit. Pakliže by vám nějaký level dělal enormní problémy, můžete využít tlačítka skip a přeskočit tak do následujícího kola. Tato metoda je však značně nesportovní a sami se připravíte o dobrý pocit, když se vám podaří dané kolo dokončit férovým způsobem.

Jestli se dá v případě Marbleous vůbec hovořit o grafice, tak je extrémně strohá. Pouze jednoduché černobílé bludiště a několik jasně rozlišitelných překážek opravdu není nic, co by stálo za hlubší obdivování. Přehlednost je však díky těmto aspektům vynikající. Hratelnost je poměrně solidní. Pakliže patříte mezi soutěživé typy, pak se vám bude Marbleous určitě líbit. Začáteční levely jsou vcelku jednoduché, ale postupem času se dostanete do opravdu zapeklitých situací a budete muset daný level mnohokrát opakovat. Pakliže patříte k nervóznějším typům, raději se Marbleous vyhněte. Pokud totiž zemřete těsně před koncem nějakého složitého marbleous3levelu, nebude vám do zpěvu, ale spíše byste si mohli rozbít klávesnici. Klávesnici proto, že Marbleous ovládáte pomocí ní. Je to poměrně netradiční a pohyb za pomoci myši by byl snadnější, ale na druhou stranu se dá na tento styl ovládání velmi rychle zvyknout, takže nepředstavuje problém. Doporučuji si před spuštěním hry zapnout nějakou muziku, protože Marbleous je bez jakékoli audio stránky.

Jestliže rádi překonáváte překážky, určitě vás bude Marbleous bavit. Nabízí slušný počet levelů a pěkné překážky. Pakliže se však hovíte v graficky propracovaných hrách, nebo se jenom neradi stresujete, dejte přednost jiné hře.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

25 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz