Mario Country - hop a skok

  12:00aktualizováno  4:51
Malého hrdinu, původně instalatéra, rozhodně není nutno hráčské veřejnosti představovat, neb je to známá kreslená postavička. Mnoho autorů žánru si tuto oblíbenou postavu vypůjčilo pro tvorbu her s různým námětem. Tentokrát ovšem nemá Mario sebou svého kamaráda Luigiho, ale skáče na malém zeleném dinosaurovi.

Mario Country

Platforma: Freeware
Výrobce: BAUKEPOSTUMASOFTWARE

Stáhnout

Mario Country

Mario Country je velice podařený klon na variace freeware her o Mariovi, bezesporu jeden z nejlepších, který kdy byl vytvořen. Mario, ten malý neposeda nám ale pravděpodobně zlenivěl, protože už mu nestačí jen jeho věrný kamarád Luigi, ale tentokrát si pro svoje hopsání doslova osedlal jakéhosi zeleného dinosaura. Určitě se vám bude jako obvykle líbit a věřím, že vám brzy přiroste k srdci. Nenechte se odradit tím, že po spuštění hry nebudete mít možnost, jako v jiných variacích na téma Mario, nastavit si cokoliv, pomocí nabídek v menu. Tuto možnost bohužel tato herní varianta neumožňuje. Hra vám pouze nabídne možnost okamžitého spuštění hry, pomocí klávesy Enter.

Mario Country

Po tomto úkonu se dostanete přímo do hry, to zamená do jejího prvního levelu. Hra se potom spustí v direktivně stanoveném rozlišení 1024x768, což není z hlediska pohledu na obrazovku zrovna to nejlepší řešení. Obraz v tomto rozlišení je matný, kontury jsou neostré a zdálo se mi, že hra je poměrně pomalá a i skoky Maria jakési unavené a nízké... Proto je lepší pomocí klávesy F4 si hru spustit do hracího okna a všechny mnou výše popisované nedostatky v grafice jako mávnutím kouzelného proutku ihned zmizí. Doporučuji vám proto, abyste tuto hru hráli v tomto okně, předejdete si tak zbytečným mrzutostem a budete mít ze hry ten nejlepší požitek, což jistě všichni od každé hry očekáváte.

Tato jinak graficky velmi dokonale zpracovaná hra má celkem sedm hracích levelů, dá se říci, že poměrně dosti obtížných. V těchto jednotlivých levelech se budete pohybovat ve třech různých prostředích. Po celou dobu budete doprovázeni přímo skvělou hudbou, do hry jsou totiž implantovány známé hity, což jistě bylo celé hře jen ku prospěchu. Ovládání vašeho hrdiny je velmi jednoduché, vystačíte si jen s kurzorovou šipkou vpravo a pro skok používáte levý Ctrl. Toť vše, jiné klávesy ku hraní nepotřebujete. Ve hře budete muset skát přes různé překážky a propasti, při výskocích pak sbírat malé hnědé penízky, za každý sebraný penízek obdržíte 10 bonusových bodů.

Mario Country

Ve hře máte jen jediného nepřítele, je jím takový malý pejsek neurčité rasy, pokud se vám podaří skočit mu přímo na hlavu, vypaří se a vy získáte 50 bodů k dobru. Pokud však do něj narazíte, doplatíte na to vy, změníte se v andělíčka a odletíte přímo do nebe. Totéž se s vámi stane, pokud doskočíte tam, kam nemáte, na vaší cestě je i spousta roklinek. V dalších levelech budete mít na pomoc k dosažení vyšších skoků i trampolíny. V této hře se nehraje na životy, při jakémkoliv vašem selhání se vrátíte zpět na začátek příslušného levelu, ale dosažené body vám zůstávají, takže pokud se chcete dostat až na konec hry, musíte ji odehrát na jeden zátah, jinak se na konec hry nikdy nedostanete.

Pokud se vám tedy podaří hru dohrát a dostat se až na konec sedmého levelu, objeví se vám na vaší obrazovce High Score, kam si můžete zapsat do výsledné tabulky vámi dosažený počet bodů. Samozřejmě, že se dočkáte i gratulací a poděkování ze strany autorů hry, za to, že jste úspěšně dokončili jejich hru. A co dál? No přece můžete začít hrát opět znovu. Pokud se vám hra líbila, můžete se těšit na brzké další pokračování, neboť autorský tým již na něm usilovně a vytrvale pracuje. Tak se těšte na další pokračování.

Autor:

Nejčtenější

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Další z rubriky

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...

V oddechové Epic Shop si dva kulturisti otevřou obchod

Epic Shop

Dva bratři, chlapi jako hora a společný sen. Otevřít si vlastní fantasy krámek je jednoduché, ale přijít na to, jak...

Krásný retro Nightkeep si můžete zahrát i v češtině

Nightkeep

Třebaže jen jako hra s předběžným přístupem, Nightkeep se ukazuje v tom nejlepším světle. Je to krásná akční hra na...

Najdete na iDNES.cz