Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mario Forever Galaxy – skok do jiného žánru

aktualizováno 
Slavného instalatéra omrzelo chození pěšky a tentokrát přesedlal na stíhačku. Jak dopadne jeho výprava skrze celou galaxii?
70

Mario Forever Galaxy

Platforma: Freeware
Výrobce: Softendo

  • Mario...
  • Upgrady lodi
  • Mario řídí vesmírnou stíhačku...
  • Hratelností horší

Stáhnout

mariogf_post

mariogf_01Už jsme si tak nějak zvykli na divoké mezižánrové orgie, při kterých se spojují proslulá jména her, komiksů a filmů, popřípadě se na tyto známé jména díváme z jiného úhlu. Měli jsme tu Alien vs. Predator sázející na dvě hvězdy filmového nebe, a třeba i Halo Wars, hledící na story o válce proti Covenantu jinou perspektivou. To jsou jen dva příklady crossoveru. Co si ale pomyslet o Mario Forever Galaxy, které příhody italského hrdiny povýšilo na vesmírnou střílečku? Snad jen, že tentokrát se dnešní hra sice stále řadí mezi arkády, ale zcela jinak, než byste u Maria byli zvyklí.

mariogf_02Nasedněte tedy do vesmírné stíhačky, galaxie se přece nezachrání sama! Mario Forever Galaxy je ten nejtradičnější shmup, čili arkádová střílečka, tentokráte zasazená do vesmíru. V sérii map létáte v "tunelu" dopředu a kosíte nepřátele, většinou nesundávajíc prst z klávesy pro palbu. Kromě samotných bojových částí je zde přítomná také globální mapa, po které směřujete k hlavnímu cíli, ale můžete si zaletět také do bonusových kol či do obchodu. Svůj stroj si tak můžete upgradovat o řadu zbraní (vidět vesele infantilního mushroom prodavače nabízejícího minigun je zážitek sám o sobě).

mariogf_03Bohužel, velká část Mario Forever Galaxy o světelné roky zaostává v hratelnosti za jinými shmupy. Pominu úchylnost celého nápadu, že mírumilovně-gay infantilní Mario přesedlá na raketami a kulomety naježené letadlo, což naopak leckteré z nás pobaví. Problémem je přílišná pomalost a nudnost poletování. Hlavní dějová kola ještě jdou, ale většina hry se odehrává na jediné generické mapě, ve které navíc ani neletíte, pouze stojíte na jediné obrazovce a sestřelujete nalétávající oponenty. Mario Forever Galaxy tedy sahá i k Space Invaders. Ačkoliv je hra co do fungování shmupů přinejlepším průměrná, zvedává ji alespoň hlavní hrdina a krátká herní doba.

Pokud máte na Maria příjemné vzpomínky a nejste-li konzervativci, určitě Mario Forever Galaxy zkuste. Když nic jiného, podíváte se na známého instalatéra trochu jinak. Pro ty ostatní je tu ale řada povedenějších shmupů nebo naopak povedenějších skákaček s Mariem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Témata: Galaxie, Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz