Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mario Forever Galaxy – skok do jiného žánru

aktualizováno 
Slavného instalatéra omrzelo chození pěšky a tentokrát přesedlal na stíhačku. Jak dopadne jeho výprava skrze celou galaxii?
70

Mario Forever Galaxy

Platforma: Freeware
Výrobce: Softendo

  • Mario...
  • Upgrady lodi
  • Mario řídí vesmírnou stíhačku...
  • Hratelností horší

Stáhnout

mariogf_post

mariogf_01Už jsme si tak nějak zvykli na divoké mezižánrové orgie, při kterých se spojují proslulá jména her, komiksů a filmů, popřípadě se na tyto známé jména díváme z jiného úhlu. Měli jsme tu Alien vs. Predator sázející na dvě hvězdy filmového nebe, a třeba i Halo Wars, hledící na story o válce proti Covenantu jinou perspektivou. To jsou jen dva příklady crossoveru. Co si ale pomyslet o Mario Forever Galaxy, které příhody italského hrdiny povýšilo na vesmírnou střílečku? Snad jen, že tentokrát se dnešní hra sice stále řadí mezi arkády, ale zcela jinak, než byste u Maria byli zvyklí.

mariogf_02Nasedněte tedy do vesmírné stíhačky, galaxie se přece nezachrání sama! Mario Forever Galaxy je ten nejtradičnější shmup, čili arkádová střílečka, tentokráte zasazená do vesmíru. V sérii map létáte v "tunelu" dopředu a kosíte nepřátele, většinou nesundávajíc prst z klávesy pro palbu. Kromě samotných bojových částí je zde přítomná také globální mapa, po které směřujete k hlavnímu cíli, ale můžete si zaletět také do bonusových kol či do obchodu. Svůj stroj si tak můžete upgradovat o řadu zbraní (vidět vesele infantilního mushroom prodavače nabízejícího minigun je zážitek sám o sobě).

mariogf_03Bohužel, velká část Mario Forever Galaxy o světelné roky zaostává v hratelnosti za jinými shmupy. Pominu úchylnost celého nápadu, že mírumilovně-gay infantilní Mario přesedlá na raketami a kulomety naježené letadlo, což naopak leckteré z nás pobaví. Problémem je přílišná pomalost a nudnost poletování. Hlavní dějová kola ještě jdou, ale většina hry se odehrává na jediné generické mapě, ve které navíc ani neletíte, pouze stojíte na jediné obrazovce a sestřelujete nalétávající oponenty. Mario Forever Galaxy tedy sahá i k Space Invaders. Ačkoliv je hra co do fungování shmupů přinejlepším průměrná, zvedává ji alespoň hlavní hrdina a krátká herní doba.

Pokud máte na Maria příjemné vzpomínky a nejste-li konzervativci, určitě Mario Forever Galaxy zkuste. Když nic jiného, podíváte se na známého instalatéra trochu jinak. Pro ty ostatní je tu ale řada povedenějších shmupů nebo naopak povedenějších skákaček s Mariem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 28 čtenářů

Témata: Galaxie, Raketa

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz