Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mario Lemmings - drobní pracovníci

aktualizováno 
Hráli jste někdy Lemmings a zároveň je vám sympatická postava instalatéra Maria? Pak budete jistě nadšeni z tohoto jedinečného spojení, které nabízí spoustu levelů zaručené zábavy.
74

Mario Lemmings

Platforma: Freeware
Výrobce: Negen99

  • klasika lemmings v novém kabátě
  • dlouhá čekací doba

Stáhnout

MarioLemmings

MarioLemmingsJiž samotný název Mario Lemmings vypovídá o tom, že se autoři dopustili jednoho takového poměrně netradičního experimentu a sice že do jednoho projektu zapracovali hned dvojici populárních her. Za prvé jsou to miniaturní pracanti známí jako Lemmings, kde ovšem role hlavních hrdinů přejaly početné postavičky instalatéra Maria. Ve výsledku ale hratelnost do puntíku odpovídá Lemmings.

Pokud nevíte, jak vlastně projekt jako Lemmings funguje, bylo by na čase něco málo si o něm povědět. Projekt staví na armádě pochodujících postaviček, které se samy nedokážou dostat do cíle a tak k tomu vyžadují vaši pomoc. Cíl je v tomto případě zpodobněn jako obrovská červená vrata a zpravidla je od vás odděluje hned několik překážek. Ty musíte překonat za pomocí vámi udělených nástrojů dostupných ze spodní lišty. Je jich poměrně velké množství, není tedy rozhodně od věci projít si tutoriál, který vás s nimi jednu po druhé seznámí. MarioLemmings

Rozepisovat se zde o nich tedy nemá velký smysl a tak snad jen v rychlosti – chybět nebude možnost zmenšit Mária co se velikosti týče zhruba o polovinu, naučit ho lézt po laně, plachtit ve vzduchu, skákat jako vodní tvor a mnoho dalšího. Důležité je si uvědomit, že každou z těchto vlastností je vám propůjčeno jen v omezeném a dopředu známém množství a podle toho s ním musíte hospodařit. Každý level se tedy skládá z rychlé analýzy, kde si podle stavu na obrazovce vymyslíte strategii a následně se ji pokusíte zrealizovat. Ihned po startu totiž začínají z horní trubky padat dolů a pokud jim brzy nepropůjčíte speciální vlastnosti mohou propadnout dolů neb ose dostat do stavu, z něhož je již vyloučeno dorazit až ke konečným dveřím. A to je vlastně konec i pro vás, neboť podmínkou dokončení každé mise je záchrana kompletní armády postaviček.

MarioLemmingsVlastnosti tedy pochodujícím jedincům propůjčujete jednotlivě a to kliknutím na vyžádanou postavu. Někdy je velmi důležité i načasování a tak pokud naučíte Maria létat, ale ještě se nenachází na té úrovní blízko dveřím, bude uvězněn na místě, kde ho vůbec nepotřebujete a již s tím nemůžete nic dělat. Jedinou možností je tedy restart celého levelu.

Postup mezi levely je zrealizován mapou světa, přičemž nový level je otevřený vždy jen jediný a zpřístupněný poté, co dohrajete ten předešlý. Grafická stránka je nadprůměrná a přepracování Lemmings je podařené a od toho se odvíjí i příjemná hratelnost. Pro mě ale obrovským nedostatkem rozhodně byl zcela ztracený čas při čekání, než všechny postavičky dojdou do konce. Ano, jsou mise, kde máte až do konce pořád co dělat. Alespoň zpočátku ale rozhodně převažují ty, kde nebudete mít po pár sekundách hraní co dělat a budete jen sledovat, jak desítky postav pochodují ke dveřím. Škoda, nebýt této drobnosti, bylo by výsledné hodnocení ještě o fous větší.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

74 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz