Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mario & Luigi - Mario Brothers jsou tu zase

  12:00aktualizováno  1:02
Klon legendární hry Mario Bros od Nintenda, tentokrát od slovenského Kyller Studia. Povede se vám vždy zničit všechny nepřátelské potvory na obrazovce nebo budou rychlejší ony?
60

Mario & Luigi

Platforma: Freeware
Výrobce: KyllerStudio

Stáhnout

Mario and Luigi

Kdo by je neznal? Mario aLuigi - to je dvojice bratrů, kteří dobyli herní svět. A byla to právěhra Mario Bros z roku 1985, která je tak proslavila. Ponořme se nyní dosvěta osmibitů a do světa videoher osmdesátých let. Tehdy hernímu nebinekralovaly polygony, ale hry tvořené tzv. "sprajty". Řada z těchto dílek byla poměrně jednoduchá a nedisponovala žádnou převratnou grafikou, přeci jen paměti tehdejších médií nebylynijak převeliké. Přesto šlo často o díla velmi povedená a nadmíruzábavná. Mně nejvíce v paměti utkvěly tyto kousky z mých prvníchvideoher - PacMan, Donkey Kong, King Kong,  Chack and Pop,Ninja, Arabian, Lion King, Alladin, Super Mario Bros a hlavně MarioBros. Předposledně zmíněný Super Mario Bros je novější než hra MarioBros. Lidé si je dost často pletou. Super Mario Bros je ta všeobecněprofláklá paralaxně scrollující plošinovka, kdežto Mario Bros jegamesa, jejíž děj se odehrává na jedné stálé obrazovce. 

Mnou zde dnes recenzovanágameska Mario & Luigi je předělávkou druhé zmíněné pařby -Mario Bros od Nintenda.
 Mario LuigiVaším úkolem budevybít všechny nepřátele na obrazovce. Zničíte je tím, že těsně pod nimibouchnete při výskoku hlavou do plošiny, na níž se nepřítel nachází.Nepřítel je pak díky tomu na chvíli paralyzován a vy ho musíte zplošiny rychle shodit tím, že se ho dotknete. Pokud ho nestihneteshodit, tak zase po čase obživne a pokračuje ve své cestě, vy se hopřitom nesmíte dotknout - jinak přijdete o jeden ze svých životů.

 Proti nepřátelůmvám také pomáhá jeden speciální objekt s nápisem "POW". Když do nějšťouchnete, všichni nepřátelé, kteří jsou momentálně zrozeni, budou načas paralyzováni. Pokud všechny své protivníky zlikvidujete,pokračujete do dalšího (a ještě o něco složitějšího) levelu. Ve hřejsou dva základní módy: Single-player a multi-player. Multi-playerem seu této gamesky rozumí hra dvou hráčů na jednom počítMario and Luigiači. V single playerusi vyberete, zda-li budete hrát za Maria nebo za jeho bratra Luigiho.

 Setkáte se sněkolika různými druhy nepřátel, bonus levely, grafikou z původníhoMario Bros i docela obstojnou hudbou a zvuky. Celé je to vyvedené vGame Makeru, což je důkazem, že i v Game Makeru se dají tvořit povedenéremaky. Hře Mario & Luigi bych ovšem vytkl trošku neobratnýsystém pohybu (v originále byl lepší) a neměněný design levelů, zůstávápořád stejný narozdil od originální hry z roku 1985. Pokud se ovšemchcete odreagovat u něčeho, co je ověřené, tak stahujte Mario &Luigi.Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 51 čtenářů

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz