Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mario & Luigi - Mario Brothers jsou tu zase

  12:00aktualizováno  1:02
Klon legendární hry Mario Bros od Nintenda, tentokrát od slovenského Kyller Studia. Povede se vám vždy zničit všechny nepřátelské potvory na obrazovce nebo budou rychlejší ony?
60

Mario & Luigi

Platforma: Freeware
Výrobce: KyllerStudio

Stáhnout

Mario and Luigi

Kdo by je neznal? Mario aLuigi - to je dvojice bratrů, kteří dobyli herní svět. A byla to právěhra Mario Bros z roku 1985, která je tak proslavila. Ponořme se nyní dosvěta osmibitů a do světa videoher osmdesátých let. Tehdy hernímu nebinekralovaly polygony, ale hry tvořené tzv. "sprajty". Řada z těchto dílek byla poměrně jednoduchá a nedisponovala žádnou převratnou grafikou, přeci jen paměti tehdejších médií nebylynijak převeliké. Přesto šlo často o díla velmi povedená a nadmíruzábavná. Mně nejvíce v paměti utkvěly tyto kousky z mých prvníchvideoher - PacMan, Donkey Kong, King Kong,  Chack and Pop,Ninja, Arabian, Lion King, Alladin, Super Mario Bros a hlavně MarioBros. Předposledně zmíněný Super Mario Bros je novější než hra MarioBros. Lidé si je dost často pletou. Super Mario Bros je ta všeobecněprofláklá paralaxně scrollující plošinovka, kdežto Mario Bros jegamesa, jejíž děj se odehrává na jedné stálé obrazovce. 

Mnou zde dnes recenzovanágameska Mario & Luigi je předělávkou druhé zmíněné pařby -Mario Bros od Nintenda.
 Mario LuigiVaším úkolem budevybít všechny nepřátele na obrazovce. Zničíte je tím, že těsně pod nimibouchnete při výskoku hlavou do plošiny, na níž se nepřítel nachází.Nepřítel je pak díky tomu na chvíli paralyzován a vy ho musíte zplošiny rychle shodit tím, že se ho dotknete. Pokud ho nestihneteshodit, tak zase po čase obživne a pokračuje ve své cestě, vy se hopřitom nesmíte dotknout - jinak přijdete o jeden ze svých životů.

 Proti nepřátelůmvám také pomáhá jeden speciální objekt s nápisem "POW". Když do nějšťouchnete, všichni nepřátelé, kteří jsou momentálně zrozeni, budou načas paralyzováni. Pokud všechny své protivníky zlikvidujete,pokračujete do dalšího (a ještě o něco složitějšího) levelu. Ve hřejsou dva základní módy: Single-player a multi-player. Multi-playerem seu této gamesky rozumí hra dvou hráčů na jednom počítMario and Luigiači. V single playerusi vyberete, zda-li budete hrát za Maria nebo za jeho bratra Luigiho.

 Setkáte se sněkolika různými druhy nepřátel, bonus levely, grafikou z původníhoMario Bros i docela obstojnou hudbou a zvuky. Celé je to vyvedené vGame Makeru, což je důkazem, že i v Game Makeru se dají tvořit povedenéremaky. Hře Mario & Luigi bych ovšem vytkl trošku neobratnýsystém pohybu (v originále byl lepší) a neměněný design levelů, zůstávápořád stejný narozdil od originální hry z roku 1985. Pokud se ovšemchcete odreagovat u něčeho, co je ověřené, tak stahujte Mario &Luigi.Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 51 čtenářů

Nejčtenější

Při experimentu v Umfend si vytvoříte novou přítelkyni

Umfend

Hádky s protějškem bývají vyčerpávající a nepříjemné. A co teprve, když je vaším druhem duch? Italská domácnost v...

Další z rubriky

Roadtrip a originální horor Beware má českého autora

Beware

Málokterá hororová hra má takový potenciál jako Beware, která se představuje ve formě dema. Založená je na jednoduchém,...

The Dark Mod přináší legendární Thief moderním hráčům

The Dark Mod

Město spí pod rouškou mlhového oparu a oblohu osvětluje jen srpek měsíce. Přesně v takových chvílích vyráží do ulic...

Při experimentu v Umfend si vytvoříte novou přítelkyni

Umfend

Hádky s protějškem bývají vyčerpávající a nepříjemné. A co teprve, když je vaším druhem duch? Italská domácnost v...Najdete na iDNES.cz