Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mario Sky Sumo - je libo sumo s Mariem?

  12:00aktualizováno  7:51
Náš starý známý instalatér si našel zálibu v tak trochu exotickém sportu, do něhož nahnal i ostatní počítačové kamarády v čele s Luigim. Neváhejte a pusťte se okamžitě do unikátního turnaje o nejlepšího zápasníka.
70

Mario Sky Sumo

Platforma: Freeware
Výrobce: Blueburn67

Stáhnout

Mario Sky SumoMario, Luigi a jeho další známí kolegové se ocitají v tak trochu netradiční situaci. Místo virtuálního arkádového světa, který mají prošlapaný křížem krážem je autor Mario Sky Sumo vhodil do sportovní disciplíny, k jejímuž vykonávání jim navíc chybí ta správná figura. Řeč je samozřejmě o Sumu, oblíbeném to sportu vzdálených východních kultur, který v našich končinách můžeme znát tak maximálně z televizní obrazovky.

I když se u nás závody více než sto kilových tlouštíků nepořádají, většina z vás jistě jejich principy zná. V jejich originální podobě si totiž stoupnou dvaMario Sky Sumo západníci do ohraničeného kruhu, aby následně zkoušeli z tohoto prostoru toho druhého co možná nejrychleji odvalit, neboť ten kdo se první dostane za hranice kruhu, prohrává. Autor této freeware hříčky si pravidla propůjčil a lehce přizpůsobil svým lehce futuristckým choutkám. O tom ostatně svědčí i zajímavě zpracované menu bohaté na mrakodrapy.

V menu si můžete vybrat ze dvou základních možností a sice singleplayeru nebo multiplayeru. Ačkoliv bude hra pro jednoho hráče hlavní volbou většiny z vás, doporučuji postupem času vyzkoušet i tu druhou. Narozdíl od většiny her, autor ji totiž opatřil několika dalšími možnostmi vedle kopie samotného singleplayeru a jejich zkoušení ve dvou hráčích mnohdy nepatří k vůbec špatné zábavě.

Nyní se ale již zaměříme na hru pro jednoho hráče, která je taktéž rozvětvena do dvou možností. První z nich je tak trochu vedlejší a při jejím zkoušení jistě nevydržíte déle než pár sekund. Řeč je o turnaji, ovšem pojatém naprosto Mario Sky Sumonevhodným způsobem. Ostatně koho by bavilo chodit od značky ke značce a u každé jen 80x za sebou zmáčknout šipku nahoru. Na druhou stranu toto je jedna z mála akcí, kterou při hraní skutečně využijete a to především v turnaji, který je druhým módem a kde již jde skutečně o život. Nejprve si musíte zvolit vlastní postavu, abyste se následně objevili na vratké plošince, z níž budete mít za úkol shodit protivníka. Toho lze docílit jen šikovným používáním vaší síly, která se nabíjí pokaždé, kdy se nahoře rozsvítí nápis Push!. V tom momentě musíte začít zběsile mačkat šipku nahoru a ve chvíli, kdy nápis opět zhasne rychle přestat. Tím si nabytou sílu uchováte i pro příští sekundy do chvíle, než dostanete další příležitost ukazatel znovu nabít.

Jak jistě sami uznáte, zběsilé mačkání klávesy vás u monitoru neudrží na přehnaně dlouhou dobu a to i když Sky Sumo nabízí ne až tak často viděný herní koncept zpracovaný do lehce zastaralé, přesto pořád zajímavé grafiky.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 38 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz