Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mario Sky Sumo - je libo sumo s Mariem?

  12:00aktualizováno  7:51
Náš starý známý instalatér si našel zálibu v tak trochu exotickém sportu, do něhož nahnal i ostatní počítačové kamarády v čele s Luigim. Neváhejte a pusťte se okamžitě do unikátního turnaje o nejlepšího zápasníka.
70

Mario Sky Sumo

Platforma: Freeware
Výrobce: Blueburn67

Stáhnout

Mario Sky SumoMario, Luigi a jeho další známí kolegové se ocitají v tak trochu netradiční situaci. Místo virtuálního arkádového světa, který mají prošlapaný křížem krážem je autor Mario Sky Sumo vhodil do sportovní disciplíny, k jejímuž vykonávání jim navíc chybí ta správná figura. Řeč je samozřejmě o Sumu, oblíbeném to sportu vzdálených východních kultur, který v našich končinách můžeme znát tak maximálně z televizní obrazovky.

I když se u nás závody více než sto kilových tlouštíků nepořádají, většina z vás jistě jejich principy zná. V jejich originální podobě si totiž stoupnou dvaMario Sky Sumo západníci do ohraničeného kruhu, aby následně zkoušeli z tohoto prostoru toho druhého co možná nejrychleji odvalit, neboť ten kdo se první dostane za hranice kruhu, prohrává. Autor této freeware hříčky si pravidla propůjčil a lehce přizpůsobil svým lehce futuristckým choutkám. O tom ostatně svědčí i zajímavě zpracované menu bohaté na mrakodrapy.

V menu si můžete vybrat ze dvou základních možností a sice singleplayeru nebo multiplayeru. Ačkoliv bude hra pro jednoho hráče hlavní volbou většiny z vás, doporučuji postupem času vyzkoušet i tu druhou. Narozdíl od většiny her, autor ji totiž opatřil několika dalšími možnostmi vedle kopie samotného singleplayeru a jejich zkoušení ve dvou hráčích mnohdy nepatří k vůbec špatné zábavě.

Nyní se ale již zaměříme na hru pro jednoho hráče, která je taktéž rozvětvena do dvou možností. První z nich je tak trochu vedlejší a při jejím zkoušení jistě nevydržíte déle než pár sekund. Řeč je o turnaji, ovšem pojatém naprosto Mario Sky Sumonevhodným způsobem. Ostatně koho by bavilo chodit od značky ke značce a u každé jen 80x za sebou zmáčknout šipku nahoru. Na druhou stranu toto je jedna z mála akcí, kterou při hraní skutečně využijete a to především v turnaji, který je druhým módem a kde již jde skutečně o život. Nejprve si musíte zvolit vlastní postavu, abyste se následně objevili na vratké plošince, z níž budete mít za úkol shodit protivníka. Toho lze docílit jen šikovným používáním vaší síly, která se nabíjí pokaždé, kdy se nahoře rozsvítí nápis Push!. V tom momentě musíte začít zběsile mačkat šipku nahoru a ve chvíli, kdy nápis opět zhasne rychle přestat. Tím si nabytou sílu uchováte i pro příští sekundy do chvíle, než dostanete další příležitost ukazatel znovu nabít.

Jak jistě sami uznáte, zběsilé mačkání klávesy vás u monitoru neudrží na přehnaně dlouhou dobu a to i když Sky Sumo nabízí ne až tak často viděný herní koncept zpracovaný do lehce zastaralé, přesto pořád zajímavé grafiky.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 38 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz