Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Marker Mayhem - moderní Igor Hnízdo

aktualizováno 
I když je jakákoliv forma násilí na dětech ve škole ale i jinde přísně zakázaná, učitel v této tříde si s tím hlavu příliš neláme. Místo toho brutálním způsobem budí spící studenty opět k životu.
65

Marker Mayhem

Platforma: Freeware
Výrobce: OldManClayton

  • známé školní prostředí
  • stereotyp

Stáhnout

Marker Mayhem

Marker MayhemUčit na vysoké škole, to vyžaduje jistá specifika. Ne nadarmo se této práce zhostí zpravidla ženy, které mají obecně s malými dětmi daleko větší trpělivost, neztrácí tolik nervy a zkrátka k nim mají od přírody silnější vztah. I tak ale může nastat situace, kdy bude nutné zapojit do výuky jisté alternativní metody a to zejména v momentě, kdy všechny ostatní selhaly.

A právě o tom vypovídá Marker Mayhem, který v globálním měřítku nevykazuje kvality nějaké revoluční hry zadarmo. Ostatně za takový projekt ho neprohlašují ani sami autoři. Místo toho se dočkáme deventního remaku, který celou řadu hráčů přiláká již jen díky atraktivnímu školnímu prostředí, kterému jsme tak jako tak neušli všichni. Třeba si při hře i Marker Mayhemtrochu zavzpomínáte…

Ona totiž popisuje poměrně frekventovaný jev na většině základních, středních, ale také vysokých škol. V tomto případě jde nejspíše o třídu základní školy, která asi zrovna má nějaký ten nepříliš populární předmět. Uspávající hlas učitele, pozdní vyučovací hodina a únava studentů udělá své a tak každou chvíli padne na lavici naprostým unavením další student. Vy jakožto učitel ale samozřejmě nechcete, aby na hodině děti spaly, ale aby se něčemu přiučily. Klasické metody domlouvání zde zdá se naprosto nehrají žádnou roli a tak musí na řadu přijít trochu drastický způsob a sice pohazování novin po okolí. Těch máte neomezené množství a jsou srolované do úhledné ruličky. Díky tomu je jejich pohazování docela dynamické.

Marker MayhemBuzení žáků se dá rozdělit do dvou hlavních kapitol. První spočívá v předcházení blížící se „katastrofě“. To v praxi znamená, že vezmete ruličku papíru a vhodíte ji po třídě po tom žákovi, kterému se očividně klíží víčka (to poznáte snadno díky pěkné animaci svírajících se očí). Pokud tomu správně nepředejdete, přechází do druhého stádia, kdy si lehnou na lavici a dřímají. Tady je nesmíte nechat dlouhou dobu a opět po nich hodit ruličku papíru. Za to si samozřejmě připočítáváte body a cílem vašeho počínání by mělo být těchto bodů nasbírat co možná nejvíce. To se totiž po vypršení časového limitu zapisuje do tabulky nejlepších hráčů.

Celkově je hratelnost zpočátku zajímavá a testuje váš dobrý postřeh. Po celou dobu totiž budete muset pohledem sledovat každého studenta a dopředu odhalovat, zda se nechystá spát (to vám také vynese více bodů). Škoda jen málo oživujících prvků, díky čemuž projekt velmi rychle spadá do stereotypní roviny.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

30 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz