Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mars Colony - osídlete Mars! (první dojmy)

  12:00aktualizováno  24. února 3:55
Zajímavou českou adventurkou začínajícího týmu Arcade Games je projekt nazvaný Mars Colony. Do rukou se nám dostala první hratelná verze a důkladně jsme ozkoušeli část první kapitoly. Jak se nám prozatím tato hra jeví?

Mars-Colony
Autor: Arcade Games
Vyjde: Léto 2005
homepage
Mars ColonyArcade Games – mladičký český tým, který se ještě za dobu své existence bohužel nestihl pořádně zapsat do podvědomí českých hráčů. Není se co divit, vždyť se dosud prezentovala pouze dvěmi dosti podprůměrnými projekty, z nich jedním byla jakási kolekce arkádových her a tím druhým graficky nepřitažlivý klon pongu. Slova jako nepřitažlivý a nezajímavý však ani v nejmenším nevystihují jejich chystané dílko, skrývající se pod názvem Mars Colony: Případ Marsopramen.

Pro mnohé nejspíše dosti překvapivě se tato hra odklání od samotného názvu vývojového týmu, který v sobě má jakýsi příslib neustávající řady arkádových her. Mars Colony má k arkádě hodně daleko – jedná se totiž o čistokrevnou adventuru. Vývoj hry se již dostal do tak pokročilé fáze, že se nám do rukou mohla dostat také první prealpha verze, z níž pochází tyto naše první dojmy.

Že se globální oteplování řadí mezi největší globální problémy dnešní doby, to není žádným tajemstvím. V příběhu této adventury se však tato situace vyhrotí a je to právě ono oteplování, které způsobí nezvládnutelné záplavy, což si žádá hledání nového místa k životu Mars Colony– a uznejte sami, která planeta je více nasnadě než právě Mars. Navíc se v této nové kolonii nacházela velká spousta přírodních zdrojů , z nichž se praktiky okamžitě začali češi vařit pivo, což je povýšilo na největší producenty tohoto velice oblíbeného nápoje. Vše vypadá vskutku růžově, to však pouze do chvíle, kdy je hlavní sládek jednoho z pivovarů unesen. Hráč se ujímá role Františka Koblihy, agenta desítky Policejního Institutu pro Vyšetřování a Ochranu (PIVO), aby vše důkladně prošetřil.

Do role tohoto značně výstředního, ležérně oblečeného a s vlasy na netypickou zelenou obarveného policisty se budete muset vžít již od samotného počátku a projít s ním celé tři herní kapitoly, dále rozčleněné na několik desítek herních obrazovek. V námi testované alpha verzi jsme se podívali na samotnou policejní akademii, do mnoha jejich místostí,Mars Colony stejně jako do blízkého okolí. Ovládání je věrné standardům, na něž jsou zatvrzelí hráči point&click adventur bezpochyby pořádně navyklí. Spodní část obrazovky slouží jako šikovný inventář, do něhož se vám uchovávají věci a který se objeví pouze ve chvíli, kdy ke spodní hraně herní plochy najedete. Jako již klasicky je k dispozici hned několik úkonů, mezi nimiž můžete listovat pomocí kolečka na myši. Jmenovitě se jedná o možnost pobavit se s některou osobou, uchopit předmět, dojít na zadané místo či použít.

Po stránce technického zpracování bych měla jen opravdu minimum výtek. Musím uznat že ručně kreslená 2D grafika mi opravdu sedla, snad jen hlavní hrdina ze scény někdy příliš mnoho "vyčnívá". To se ale do finální verze bezpochyby změní a autorskému týmu se povede hlavního hrdinu do hry více začlenit. Podle všech dostupných informací by hra měla světlo světa spatřit již v létě letošního roku. Uvidíme tedy, jak se jí v obrovské konkurenci, která se letošním rokem přivalí, povede.

Autor:


Témata: Mars (planeta)

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Germánské webovky: Travian a OGame

webovky3_poster

Ještě jsme zde. Z původně plánovaného týdeníku rozebírajícího necelý tucet signifikantních webových her poslední dekády...

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...Najdete na iDNES.cz