Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mars Conflict - Země má problémy

  9:48aktualizováno  9:48
Naše planeta se zmítá v poměrně seriózních problémech, které naštěstí doufejme vyřeší podmínky k životu, jež byly odhaleny na sousedním Marsu. Pokuste se pro planetu vybojovat spravedlnost v této vesmírné střílečce.
67

Mars Conflict

Platforma: Freeware
Výrobce: snakeworx

  • zajímavý sci-fi příběh
  • průměrná hratelnost

Stáhnout

Mars Conflict

Mars ConflictIdeu prozatím nastíněnou převážně ve sci-fi knihách prezentuje projekt nazvaný Mars Conflikt určený do soutěže, jejíž tématika měla spočívat v záchraně naší planety, která se zmítá v nespočtech problémů. Autoři pak do příběhu zakomponovali i globální oteplování, které stálo na samém prvopočátku. Vzhledem k velkým katastrofám se nakonec na planetě vytvořila nukleární válka, v níž zahynula většina. Nakonec přišlo ve 22. století konečně řešení. Na planetě Mars byl hluboko pod povrchem nalezen vzduch a další potřebné látky. Ani toto zjištění ale automaticky neznamená vítězství a to si budete muset zasloužit usazeni do moderní bojové lodě. 

A tak se vlastně z honosného příběhu Mars Conflict stává klasická vesmírná Mars Conflictstřílečka, kde se pohybujete se svou raketou zatímco hra na vás z horní části obrazovky vytrvale posílá desítky protivníků a s těmi se musíte nějakým způsobem poprat. K tomu samozřejmě slouží zbraně, které máte v každé chvíli přítomny tak maximálně dvě. První je vaše primární zbraň s poměrně vysokou kadencí. Ta je zpočátku ještě docela omezená a vysílá pouze jeden dosti slabý jednoduchý proud světelných projektilů, kterými budete do nepřátel střílet dlouho, než je pokoříte. Právě proto se postupně objevují lepší a lepší kousky a to sebráním příslušných bonusů. Díky tomu se postupně stanete majiteli zbraně se dvěma proudy, postupně zroste i kadence a objeví se třeba i nějaké ty boční, které účinně likvidují nepřátele, které nemáte přímo na dohled. 

Ostatně protivníků bude několik typů. Většinou se jedná o různě tvarované rakety, které směrem k vám vysílají prMars Conflictojektily. Pokud se jedná o malinké modré čárky, měla bych jisté výhrady k jejich viditelnosti, vzhledem k tomu že pozadí je tmavé a konstantně se na něm pohybují podstatně menší ale podobně zabarvené částečky což je matoucí. Tvůrci se také vydali cestou méně frenetického zážitku a proto je každá loď vybavená ukazatelem zdraví a než ji udoláte, bude to chvíli trvat. To bych v prvotních fázích projektu nepovažovala za až tak nejšikovnější řešení vzhledem k tomu, že to docela sráží hratelnost. S větší silou vašich zbraní se ale vše zlepší. A když bude nejhůř lze použít zbraň sekundární, která je většinou daleko silnější. 

Celkově je Mars Conflict projekt s poměrně dobře zpracovaným příběhem. Na druhou stranu trochu zaostává v oblastech zpracování, kde je spíše nadprůměrná a hratelnost taktéž mohla být lepší. Na odreagování je ale jako vyšitá.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

67 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz