Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mars Defender - sestřelte toho zelného mužíčka

aktualizováno 
Zeleně zabarvení a vzrůstem drobní mimozemští nepřátelé vás vyzývají na souboj. Nelíbí se jim, že lidé tak majetnicky obsadili Mars a začínají těžit a vyzývají nás tedy na velmi krutý souboj.
70

Mars Defender

Platforma: Freeware
Výrobce: Strife

  • chytlavá hratelnost
  • mnoho bonusů
  • jednodušší grafika

Stáhnout

Mars Defender

Mars DefenderPo vyzkoušení projektu Mars Defender ve mě projekt zanechal dojem, že se jedná o hru dvou tváří. Zaprvé je možné ji považovat za naprosto jednoduchou akční arkádu, která nemá čím překvapit a podle toho se k ní taky stavět. Tím bychom z Mars Defender vytvořili vlastně klasický klon Space Invaders či něčeho podobného. Pokud ale vlezete projektu pod kůži, sami se přesvědčíte, že toho má k nabídnutí daleko víc.

Příběh asi příliš neoslní a dle očekávání se odehrává na planetě Mars. Tam se našinci konečně probojovali a částečně usadili a jako to dělají na Zemi, plánují z Marsu vytáhnout co nejvíce surovin. To se ale nelíbí dalším obyvatelům vesmíru, kteří to dávají najevo způsobem, který je jím vlastní a našince vlastně vyzvou na souboj. Do akce jste postaveni jako jediný zástupce lidské rasy a vzhledem k obrovskému Mars Defenderpřečíslení se budete muset poprat s desítkami až stovkami vesmírných lodí, které na vás pořádají nálety.

Takže se posadíte do horně zvláštního vozítka, které se dokáže pohybovat i po zemi čemuž odpovídají kolečka přidělaná na spodní části. Stejně jako nepřátelé valící se shora ale dokáže střílet projektily a těch je dokonce neomezené množství. Možná trošku škoda, že se během hraní nevyskytne žádný upgrade zbraní, ale i bez toho si poradíme. Co je důležité, tak s tímto vozítkem můžete popojíždět jak zprava doleva, tak i naopak a také s ním vyskakovat, díky čemuž jsem hře v Mars Defenderpředchozích odstavcích přidělila přídomek arkáda. Vedle jednoduchého výskoku je zde také výskok dvojitý a právě za pomocí těchto detailů se z jednoduché arkády stává trochu komplexnější záležitost. Všech těchto parádiček můžete využívat pro sběr bonusů a získávání většího množství bodů, oč zde vlastně celou dobu běží. Výsledné skóre by mělo být co největší, čehož lze dosáhnout různými akcemi při výskocích, kdy můžete srážet talíře, ale také jednotlivé alieny, kteří z nich vypadají poté, co je jednou trefíte. OD těch si můžete kupříkladu i střelit během pádu dolů, pokud to stihnete, což vám rovněž o fous zvedne konečné skóre. Podobně zábavných věcí je v Mars Defender více, stačí je jen objevit.

Mars Defender si ani neklade cíle stát se komplexní záležitostí, kterou budete opakovaně hrát po celý měsíc. Přesto ale za vyzkoušení stojí a pokud se nenecháte odradit jednodušší grafickou stránkou, budete docela mile překvapeni.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz