Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Max 2:Counterattack - hrdina se vrací

  12:00aktualizováno  12:23
Je to více jak měsíc, co jsme vám tu nabídli výbornou akční řežbu s názvem Max. Jelikož je tato hra opravdu kvalitní, přinášíme vám dnes její další pokračování, které v sobě obsahuje spoustu novinek. Pokud se vám první verze Maxe líbila, rozhodně si nenechte mezi prsty proklouznout Maxe s dvojkou na konci.

Max 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Piotr Chodzinski

Stáhnout

Max 2

Pokud vznikne hra, která nadchne spoustu lidí, tak se samozřejmě sluší a patří, aby autor po nějaké době trošku zapracoval a vypustil do světa další pokračování, které by v sobě mělo obsahovat nespočet novinek, kterými si hráče ještě více získá pro případně další produkty. Něco podobného se stalo i u hry Max, která mezi hráči sklidila poměrně velký úspěch, a tak Piotr Chodzinski vytvořil verzi druhou, která nese název Max 2: Counterattack. Její kvality se oproti jedničce opravdu zvýšily a nutno podotknout, že je tento produkt obzvláště vypečený!!! Však se na to podívejme trošku zblízka.

Už na první pohled vás asi zarazí velikost, která se více jak ztrojnásobila. Bohužel je tomu tak a my s tím asi nic moc neuděláme, ale pravda je, že nějaká ta daň za kvalitu, která vás po vyčerpávajícím stahování čeká, být přeci jen musí. Po instalaci lze hru spustit rovnou z plochy. Po spuštění žádné velké změny zatím nečekejte, akorát tu přibyla možnost hrát tzv. fullscreenem nebo normálně v okně. To si nastavujete ještě předtím, než co se dostáváte do menu. Následuje výběr jazyka a konečně už menu. To se, kromě toho, že je ohozeno v lepším grafickém kabátku, moc změn nedočkalo, akorát z něho zmizela položka Intro, která v jedničce byla. Jinak položky New Game, Password, Training, High Scores a Exit zůstaly zachovány.

Max 2

Stejně jako v díle prvním, tak i zde musíte procházet spoustou nebezpečných levelů, ve kterých budete narážet na desítky vašich nepřátel. Ty samozřejmě musíte likvidovat, abyste měli hladší průchod v daném kole. Zabíjet je musíte nejen proto, abyste si ulehčili, ale také kvůli odkrývání různých tajných skrýší, věcí, balíčků s penězi, atd. Na konci každé mise na vás opět čeká hlavní zrůdička, kterou je nutné odstranit z povrchu zemského. Během procházení kola budete muset nejen sbírat určené předměty (peníze, diamanty, lékárničky), ale také plnit nějaké ty úkoly, bez kterých byste se jen horko těžko dostali dále. Opět na vás čeká sestřelování všelijakých tlačítek, kterými si třeba otevřete cestu k teleportovací bráně, ke které se musíte v každém kole dostat. Je toho spoustu, ale většinou se jedná o staré známé věci z předchozího dílu.

Velkých změn jsem zpozoroval akorát u grafické podoby. Ta je oproti jejímu předchůdci vskutku nádherná a myslím si, že nejsem sám, komu se tolik líbí. Je vidět, že si s ní dal autor opravdu práci. Další změnu, kterou jsem zaregistroval je možnost střílení bez ohledu na to, jestli stojíte nebo běžíte. V jedničce jste se museli nejprve rozběhnout a až poté začít střílet. Pokud vás během hry přestane Max 2 bavit, nemusíte spáchat nejprve sebevraždu, jak tomu bylo v minulém díle, ale můžete použít klávesu Esc. Jinak si myslím, že všechno zůstalo při starém. Skákání provádíte klávesou Shift a pro střílení tu je opět Ctrl. Šipky samozřejmě slouží k pohybu.

Max 2

Nějakých zásadních výtek ke hře moc nemám, akorát mě někdy rozčílila přílišná náročnost (nemyslím hardwarovou) na to, že se jedná o freewarovku :-) To k tomu ale pochopitelně patří. Abyste si hru opět malinko ulehčili, tak tu opět můžete využít položky Password. Každá mise má svoje jméno (zjistíte při načítání!), které používáte k tomu, abyste se do ní dostali a nemusel hrát znovu od začátku, jedná-li se už třeba o třetí či čtvrtou misi. Doporučuji si hesla pamatovat nebo si je někam zrovna psát, jelikož při opakovaném hraní už dochází trpělivost :-)

Co se týče hudební stránky, tak ani tady Max 2: Counterattack nezklamal. Zajímavé melodie, které vám zpříjemní plnění úkolů, se vám budou určitě zamlouvat. Pokud rádi hrajete opravdové akční lahůdky, rozhodně sáhněte po Maxovi dvě, se kterým budete zaměstnáni na velmi dlouho dobu.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz