Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mayan Maze - klon Zumy z mayského období

  12:00aktualizováno  9:50
Pojďte s námi cestovat nazpět časem, do dob, kdy naši zemi obývali Mayové. Právě tomuto časovému zařazení totiž odpovídá zajímavý klon Zumy s výtečnou grafikou a neméně dobrou hratelností. Stažením neprohloupíte.
80

Mayan Maze

Platforma: Freeware
Výrobce: Freegamepick

Stáhnout
Mayan MazeZuma, magické to slůvko které budou jistě znát i lidé v počítačových hrách nijak zběhlí. Jedná se totiž o poměrně běžnou záležitost, která si svou cesti prokousala na mobilní telefony, konzole, ale také PDA a neméně oblíbená je i v kategorii online her. No a my si nyní představíme plnohodnotnou freewarovku který vydrží neskutečně dlouho a disponuje hodně zajímavým zpracováním.

Jak název napovídá, vše je situované do období májů, tedy do doby již dávno minulé, která se vyznačovala bohatou kulturou a ta se odráží také ve zpracování jednotlivých herních prvků. Vše je vykresleno do nejmenších detailů, základem většiny staveb je opracovaný kámen a důležitou roli hrají i cenné artefakty. Ty budete vždy před hrou nakupovat ve speciálním obchodě a ony vás tak dopředu Mayan Mazevybaví pomocnými bombami a nebo nějakým tím extra životem v případě, že by vaše následující mise nedopadla nejlépe. Kredity, za něž je možné nakupovat samozřejmě získáváte hraním.

A jak vše vlastně probíhá? Koncepce je zcela totožná s jakýmkoliv jiným klonem Zumy snad možná až na to, že mi levely v Mayan Maze přišly poměrně dlouhé, přesto ale stále snesitelné a zvládnutelné. Vaším úkolem bude ovládat myší pohyblivou věc zakotvenou ve spodní části herní obrazovky. Ta v sobě vždy Mayan Mazedrží jednu kulatou perlu určité barvy, přičemž ty samé se pohybují přesně nastavenou cestou v herním poli. Tato trasa je předem daná a nikterak dlouhé, zvlášť když se po ní začne vždy pohybovat had z perel, který dosahuje délky do její poloviny nebo alespoň třetiny. No a vaším úkolem bude tento stále se pohybující kolos nenechat dojít až do samotného závěru trasy, což by znamenalo ztrátu jednoho z životů. Ono ale k tomu nebude moc chybět klidně i v prvním levelu, protoře v každé misi nezpracováváte hada pouze jednoho, ale v intervalech za sebou přichází další a další. A tak můžete mít třeba ještě čtvrtinu jednoho hada a již se na vás ze zadu začne tlačit zcela nový.

Likvidace pak probíhá vystřelováním perly za pomocí levého tlačítka, přičemž trefit je nutné část hada, kde se perla zakotví. Pokud takto vznikne skupina alespoň o třech stejných, okamžitě zmizí. Samozřejmostí jsou komba pokud se vám podaří zničit hned několik takových naráz. Život vám také zpříjemní bonusy, které dokáží pohyb hadů zastavit, poslat je o kus zpět nebo vám půjčit míč zařící všemi barvami a tím můpžete sestřelit skupinku o kterékoliv barvě.

Zuma v tomto podání zkrátka nezklame. Všechny důležité hratelnostní prvky byly zachovány a navrch přidáno obrovské množství levelů a skvělé zpracování. Nebýt té otravné reklamy při vypínání hry, mohlo by být hodnocení ještě o fous vyšší.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 133 čtenářů


Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Jak zlepšit kondičku a zhubnout po porodu?
Jak zlepšit kondičku a zhubnout po porodu?

Zeptejte se, jak správně začít.Najdete na iDNES.cz