Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mayan Maze - klon Zumy z mayského období

  12:00aktualizováno  9:50
Pojďte s námi cestovat nazpět časem, do dob, kdy naši zemi obývali Mayové. Právě tomuto časovému zařazení totiž odpovídá zajímavý klon Zumy s výtečnou grafikou a neméně dobrou hratelností. Stažením neprohloupíte.
80

Mayan Maze

Platforma: Freeware
Výrobce: Freegamepick

Stáhnout
Mayan MazeZuma, magické to slůvko které budou jistě znát i lidé v počítačových hrách nijak zběhlí. Jedná se totiž o poměrně běžnou záležitost, která si svou cesti prokousala na mobilní telefony, konzole, ale také PDA a neméně oblíbená je i v kategorii online her. No a my si nyní představíme plnohodnotnou freewarovku který vydrží neskutečně dlouho a disponuje hodně zajímavým zpracováním.

Jak název napovídá, vše je situované do období májů, tedy do doby již dávno minulé, která se vyznačovala bohatou kulturou a ta se odráží také ve zpracování jednotlivých herních prvků. Vše je vykresleno do nejmenších detailů, základem většiny staveb je opracovaný kámen a důležitou roli hrají i cenné artefakty. Ty budete vždy před hrou nakupovat ve speciálním obchodě a ony vás tak dopředu Mayan Mazevybaví pomocnými bombami a nebo nějakým tím extra životem v případě, že by vaše následující mise nedopadla nejlépe. Kredity, za něž je možné nakupovat samozřejmě získáváte hraním.

A jak vše vlastně probíhá? Koncepce je zcela totožná s jakýmkoliv jiným klonem Zumy snad možná až na to, že mi levely v Mayan Maze přišly poměrně dlouhé, přesto ale stále snesitelné a zvládnutelné. Vaším úkolem bude ovládat myší pohyblivou věc zakotvenou ve spodní části herní obrazovky. Ta v sobě vždy Mayan Mazedrží jednu kulatou perlu určité barvy, přičemž ty samé se pohybují přesně nastavenou cestou v herním poli. Tato trasa je předem daná a nikterak dlouhé, zvlášť když se po ní začne vždy pohybovat had z perel, který dosahuje délky do její poloviny nebo alespoň třetiny. No a vaším úkolem bude tento stále se pohybující kolos nenechat dojít až do samotného závěru trasy, což by znamenalo ztrátu jednoho z životů. Ono ale k tomu nebude moc chybět klidně i v prvním levelu, protoře v každé misi nezpracováváte hada pouze jednoho, ale v intervalech za sebou přichází další a další. A tak můžete mít třeba ještě čtvrtinu jednoho hada a již se na vás ze zadu začne tlačit zcela nový.

Likvidace pak probíhá vystřelováním perly za pomocí levého tlačítka, přičemž trefit je nutné část hada, kde se perla zakotví. Pokud takto vznikne skupina alespoň o třech stejných, okamžitě zmizí. Samozřejmostí jsou komba pokud se vám podaří zničit hned několik takových naráz. Život vám také zpříjemní bonusy, které dokáží pohyb hadů zastavit, poslat je o kus zpět nebo vám půjčit míč zařící všemi barvami a tím můpžete sestřelit skupinku o kterékoliv barvě.

Zuma v tomto podání zkrátka nezklame. Všechny důležité hratelnostní prvky byly zachovány a navrch přidáno obrovské množství levelů a skvělé zpracování. Nebýt té otravné reklamy při vypínání hry, mohlo by být hodnocení ještě o fous vyšší.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 133 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.Najdete na iDNES.cz