Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mayhem Intergalactic – hvězdné války

aktualizováno 
Rychlé a intenzivní boje o každou hvězdu mezi sebou svedou početné flotily v této shareware chuťovce.
80

Mayhem Intergalactic

Platforma: Shareware
Výrobce: Inventive Dingo

  • Perfektní znovuhratelnost
  • Jednoduchý ale zábavný koncept
  • Žádný časový limit!
  • Větší mapy nejsou součástí shareware verze

Stáhnout

mayhemintergalactic_03

mayhemintergalactic_01Mayhem Intergalactic má mnoho styčných bodů s nedávno recenzovaným The Strategist. Stejně jako on je tahovou strategií, ve které mezi sebou bojuje několik oponentů o vcelku malou mapu. Nevím, možná mají indie vývojáři k dispozici nějaký pokročilý univerzální engine na kterém si kutí všechny tyhle strategie...

I zde bitvy trvají sotva několik minut, ale díky řemeslně odvedenému game designu hra nabízí hodiny zábavy. A stejně jako on i zde vás shareware verze nelimituje nějakým omezeným počtem minut - Mayhem Intergalactic ve shareware verzi nabízí zábavu převyšující řadu amatérských freeware strategií, takže dokonce i sharewarefobní jedinci by si Mayhem Intergalactic mohli hrát až do aleluja.

mayhemintergalactic_02Tentokrát je ale systém ještě o něco jednodušší. Začínáte na pouhé jedné planetě a opět platí, že více planet vám vyrobí více lodí a čísla jsou to, na čem záleží. V rámci vyvážení mají všechny lodě stejnou sílu a nejde je jakkoliv upgradovat. Co naopak lze vylepšit jsou planety, přesněji tedy jejich produkční síla. Během upgradování loděnic ale planeta žádné nové lodě neprodukuje, takže pozor na to, abyste nakonec neměli údernickou výrobu ale minimum plavidel k její obraně.

Možné okliky a manévrovací postupy jsou v Mayhem Intergalactic rovněž lehce okleštěny. Kosmické lodě totiž mohou létat vesmírem libovolně, a tak bohužel příliš často dochází k lehce bizarním situacím, kdy vaše útočná flotila dobývá nepřátelské světy a nepřátelská flotila dobývá vaše světy, přičemž návrat domů by jen vyústil ve ztrátu už dobytého. Hra kvůli tomu není nehratelná, nicméně podle mého by strategii více slušelo postupné dobývají regionů než přímo planet.

mayhemintergalactic_03Shareware verze umožňuje Quick Game proti dvěma hloupým oponentům nebo hru po internetu; funkční server se mi sice nepodařilo sehnat, zato jsem mohl založit vlastní s už o něco inteligentnější AI. A že zápas s pokročilou AI už je jiné kafe, než Quick Game zápolení. Klíčem je rychlý postup z kraje mapy, protože jakmile zaspíte, nepřítel vás prostě umlátí čepicema.

Fazóna hry je na tom už o něco hůře. Pro rychlé pěti až desetiminutové bitvy je sice zcela dostačující, nicméně o něco více fancy efektů a zajímavěji využitá hudba by neškodily. Přesto bonus za kus tracku od skladatele Holsta. Je třeba také připočíst fakt, že shareware verze umožňuje hrát pouze menší mapy – střetnutí o desítky planet by vypadalo o poznání epičtěji.

Ze současných her je Mayhem Intergalactic určitě v té lepší lize, a byť se jeho koncept může zdát primitivní či příliš krátký, je překvapivě zábavný a znovuhratelný. Tahle intenzivní řež vyplní nejedno odpoledne.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz