Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mayor Randall Winston - zachránce amazonek

  12:00aktualizováno  8:42
Že jste si už dlouho nezahráli pořádnou malovanou gamesku, která oplývá tolika levely, že by vám nestačily na jejich spočítání všechny vaše prsty? Tento nedostatek může odstranit právě dnešní kousek, se kterým budou spokojeni především mladší věkové kategorie. Množství kvalitního ozvučení a přetěžkých kol je tomu důkazem.

Mayor Randall Winston

Platforma: Freeware
Výrobce: blossum.games

Stáhnout

Mayor

Jsem rád, že se mi do rukou dostala právě tato hra, jelikož její hraní bylo pro mě opravdu výborným relaxačním doplňkem po dlouhém školním týdnu. Tato hra je vytvořena poměrně komicky, takže si u ní užijete i spoustu legrace. Pro fanatické vyznavače těchto oddechových hříček mám dobrou zprávu, jelikož tento velikostně malý kousek v sobě obsahuje přes šest desítek levelů, které nejsou nijak jednoduché. Mimoto se ještě budete muset utkat se čtyřmi hlavními bossy, kteří vám ale vítězství jen tak nenechají. Prostě o zábavu tu je jasně postaráno. Nyní se už ale tomuto drobečkovi pojďme podívat na zoubek.

Po stažení hry nebudete muset nic instalovat, pouze si hru rozbalíte do adresáře, který si sami vyberete. Adresář, který je tam už předurčený, moc dobře zvolený není, proto doporučuji vybrat si lepší umístění. Jakmile budete mít všechno kompletně vypakované, zvolte spouštěcí soubor a připravte se na nejednu hodinu pořádného dobrodružství. Vaším úkolem totiž je uchránit všechny amazonky před zlými šéfy, které musíte zničit.

Mayor

Hlavní menu snad na žádného člověka neudělá moc dobrý dojem. Tři položky už dávno nepatří mezi standard, ale buďme rádi alespoň za něco. Je pravda, že všechno, co ke hře potřebujeme znát, máme popsané (bohužel pouze anglicky) v přiložené nápovědě, ale menu vždycky hru malinko pozdvihne. Do prvního kola se dostanete zvolením první položky Start a potvrzením klávesou Shift. Vaším úkolem, stejně jako v těch ostatních levelech, bude sesbírat všechny červené krabice od mýdla a dostat se ke dveřím, které vás posunou o kolo kupředu. Musíte k tomu ale použít šipku nahoru (ta tu tentokrát neslouží jako skákání). Abyste se k nim ale bezpečně dostali bez jakékoliv ztráty života, musíte se šikovně vyhýbat vašim nepřátelům. V prvních úrovních to budou jenom zlé chodící ženy, ke kterým se ale později přidají i maskované ohníčky, mýdlové bubliny a další nepříjemnosti, na kterých občas vyhoříte. Vaše stoprocentní zdraví tvoří pět životů. Pokud všechny ztratíte, vaše mise končí a vy se můžete pokusit znovu. Doporučuji si ale všechno předem naplánovat, protože jsem ve hře neobjevil žádnou funkci pro uložení, takže pokud skončíte třeba v 50. kole, nebudete jistě skákat radostí:-). Jednou z vašich těžkých překážek mohou být tvrdé souboje s hlavními nepřáteli. Abyste je porazili, musíte posbírat dvacet zelených bobulí. Potom se můžete vesele vydat vstříc dalším překážkám.

Autoři do hry zasadili i několik cheatů, které vám mohou hru celkem zpříjemnit. Jaké kódy to jsou vám tu vypisovat nebudu, k tomu si pročtěte přiloženou nápovědu a sekci Cheats, ale prozradím vám, co třeba některý z nich umí. Například vám jeden z nich může odhalit celé tělo všech amazonek, což při ručně kreslené grafice vypadá velmi legračně. Dále si můžete již zkažený level restartovat, posunovat se v levelech kupředu atd. Prostě docela zajímavé věcičky.

Mayor

Technické zpracování hry je na docela slušné úrovni. Grafická stránka vypadá poměrně hezky, nejvíce se mi líbila pestrobarevná kola a skoro jsem nezavadil na žádný stereotyp. Co se týče stránky hudební, tak ta mě opravdu mile překvapila a myslím si, že nebudu sám. Parádní melodie, které vám budou vylézat z bedniček, jistě nadchnou spoustu z vás. I když se v některých lokacích opakují, mají oproti jiným hrám poměrně navrch. Malou výtku bych přece jenom měl. Vadilo mi dlouhé čekání na menu. Jak při spuštění, tak i při ukončování hry. Nejprve si budete muset prohlédnout animaci a až poté „zabrouzdat“ v menu. Jinak hru MRW mohu bez jakéhokoliv váhání doporučit snad každému a věřím, že kladné ohlasy se do diskusního fóra budou jenom sypat:-) Příjemnou zábavu!

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz