Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Maze Junkie - jako na Petříně

  12:00aktualizováno  7:29
Her odehrávajících se v bludišti je nespočet. Maze Junkie je japonská gamesa pro oddech, která nehýří ani skvělou grafikou, ani převratnými nápady, ale přesto vás dokáže zabavit a vymést pavučiny na mozkových závitech.
50

Maze Junkie

Platforma: Freeware

Stáhnout

Maze JunkieVčera jsem zabloudil ve skutečném labyrintu. Byl jsem v rozestavěném areálu jedné obrovské společnosti poslán spolupracovníky pro vodu, protože si chtěli udělat kafe. Vysvětlili mi sice cestu, ale ztratil jsem se v komplexu prázdných místností různě navazujících na sebe. Mnoho z nich vypadalo téměř stejně a tak skoro v každé jsem měl pocit, že už jsem tam tudy šel. Pokud jste kdysi hrávali starého dobrého Wolfensteina, určitě si pamatujete, jak jste donekonečna bloudili stejnými či podobnými místnostmi a nemohli najít tu správnou cestu ven. Mně se něco podobného stalo včera na živo a nebylo to samozřejmě nic příjemného, což jistě chápete. Tato chvíle na mě zapůsobila tak, že jsem se rozhodl vyhledat nějakou gamesku, která bludiště alespoň náznakem připomíná. Našel jsem ji a tak vám ji zde také předkládám.
Mnou dnes recenzované dílko nese název "Maze Junkie" a zabalené na disku zabere jen asi 96 kB.
Maze Junkie Při hraní této gamesky jsem nostalgicky potlačil slzu u vzpomínek na podobnou hru z počítačů Atari, kterou bylo možno hrát v multi-playeru a vyhrál v ní ten, kdo dříve našel cestu z bludiště. Nesla název Mazes a v dobách dětství se u ní dal perfektně zabíjet volný čas. S mnou dnes recenzovanou hrou ji spojuje jednoduchost a minimální velikost. I když Mazes na Atari zabíral jen zlomek velikosti mnou dnes recenzované hříčky, v poměru k velikosti dnešních disků je na tom Maze Junkie snad ještě lépe, než býval Mazes z osmibitů v poměru k velikosti magnetofonové pásky, na níž byla hra tehdy uložena.
Maze Junkie je, jak jsem již uvedl, jednoduchá gameska s jakýmsi chlápkem v hlavní roli viděným z ptačí perspektivy. Je určená pro operační systém Windows a běží ve čtvercovém okně (můžete ho však maximalizovat i na celou obrazovku). 
Hra pochází z Japonska a lze se u ní odreagovat třeba po návratu z práce či ze školy, ačkoliv se jedná o bludiště, u jehož řešení je někdy nutno zapojit i mozkové buňky. Se zvyšujícím se číslem označujícím level jsou bludiště stále větší a snad i trošku složitější. 
Maze Junkie Vzhledem k tomu, že máte na nalezení východu z labyrintu jen omezený čas, je vhodné po cestě sbírat hodiny, které vám přidají k dobru nějakou tu sekundu navíc. Při vašem bloudění je také nutné sebrat klíč, aby jste si měli východ čím odemknout. Občas je možné na cestě nalézt i kladívko, pomocí něhož lze později rozbít vybranou část zdi a zkrátit si tak cestu k vysněnému cíli.
Co na hře zaujme je fakt, že je mírně halena do 3D. Zdi se mění podle úhlu pohledu a i váš panáček působí trojrozměrně. Chcete-li si zahrát něco jednoduchého a přitom dobře hratelného (alespoň malou chvilku), tak si stáhněte Maze Junkie! Do toho!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz