Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mcky’s Breakout - klasika pro fandy

  12:00aktualizováno  12. prosince 8:52
Stýská se vám po nějakém Arkanoidu? Pokud ano, zde je jeden podařený kousek (třeba do sbírky. Pokud jste nadšeni z dunivých beatů s notnou dávkou BPM, elektro zvuků a melodií, stejně jako já, prakticky nemáte důvodu uhnout před tímto článkem pohledem. Tak co, přidáte se k nové demoliční četě? Doufám, že ano.

Mcky's Breakout

Platforma: Freeware
Výrobce: Mcky

Stáhnout

Mcky’s BreakoutDnes mi vyvstal z mysli jeden problém: Jak vždy originálně psát o hře, která se na tomto serveru objevila již v mnoha podobách, takže je všeobecně známá, a čtenář začíná požadovat nějaký nový aspekt. Recenzent by o novém aspektu rád napsal, a také rád píše, ovšem musí ho ta další z nesčetných modifikací her obsahovat. Proto má recenzent (a specielně má maličkost) rádi hry originální a neokoukané, aby mohl se mohl nechat unášet svou inspirací a popisovat nápady. Těch však mnoho není a tak jsme občas nuceni opisovat jinými slovy to, co už zde bylo několikrát napsáno. Je to sice škoda, ale musíme být objektivní.

Ano, tento úvod je kritický z jednoho důvodu. Já si například k recenzování stahuji hry mých oblíbených žánrů. Mám radost, když se povede. Velkou radost mám když se jedná o předělávku mé oblíbené hry. Pak můžete mít stoprocentní jistotu, že vám na ni přinesu recenzi. (Také si můžete udělat představu o mých oblíbených herních žánrech.) A v případě, že se dostaví onen problém, moc si ho nevšímám, a elegantně jej obcházím. Někdy udělám oblouček krátký, jindy zase delší, záleží na náladě a situaci. Ale dělám je nerad a stojí to zbytečné myšlenky. Teď, jak jste si jistě všimli, je to oblouček jak hrom a měl bych přejít k hodnocení.

Mcky’s BreakoutMcky’s Breakout je, proč to neříci rovnou, předělávkový vratříček legendy z největších, Arkanoidu. Je tu plošinka, přímo a často pro nás hráče nepřesně padající míček a samozřejmě cihličky. Kdo z vás nikdy nezažil moment: “No, ale vždyť jsem tam s tou plošinkou byl.Vždyť jsem to chytil.” Ano, asi všichni. A o tento moment zde nejsme v žádném případě ochuzeni. Je tu ale i několik hezkých a hlavně zábavných věcí navíc, ze kterých jsem docela valil oči a připoutaly mě na dost dlouhou dobu k monitoru. Dostanu se k nim ale až za malinkou chvíli, nejdřív zhodnotím grafiku a hratelnost.

Obě složky jsou na solidní úrovni. Grafika je amatérská a nevyváženě barevná, ale jako celek tvoří odpočinek od červeňoučkých, růžovoučkých, modroučkých a jiných křiklavých barev, známých z jiných Arkanoidů.

Mcky nabízí dva herní módy, klasický a Quest Mode. V něm plníte různé zábavné úkoly, jako například dosažení určitého počtu bodů, splnění určené hodnoty comba (ano, v Mckym lze dělat i comba, budou vám také slovně ohodnocena) Stačí se jen podívat do levého horního rohu okna hry. Na každý úkol máte časový limit, který se ale bohužel nikde nezobrazuje. V pozdějších levelech se od vás žádá trocha té taktiky a samozřejmě řádná dávka štěstí. Určitě jej vyzkoušejte, na několik desítek minut a možná i několik hodin vás zcela jistě zabaví.

Mcky’s BreakoutVelmi pěkně je zvládnut hudební doprovod, který jsem obdivoval například u Paxe. Opět jej tvoří skladby vytvořené v modulových trackerech, což je v současné době asi nejjednodušší způsob, jak si vytvořit svoji vlastní hudbu třeba právě do nějaké freewarové hříčky. Navíc si na tu chvíli připadáte jako ten nejlepší a nejgeniálnější DJ na světě. (Vyzkoušel jsem to na sobě samém. :-) ) Hra jich obsahuje šest, a nejsem si jist, zdali některou z nich vytvořil autor sám, ale nejspíše jsou vypůjčené od někoho jiného. (Například modul Aryx byl již použit třeba v českém Transformerovi.) Ve hře jsem sice zaregistroval jen tři, ale co, třeba jsem se jen nedostal tak daleko, jak se pro jinou skladbu vyžadovalo. Všech šest si můžete samostatně přehrát třeba ve WinAmpu. Já osobně k poslechu doporučuji Hybrid Song, Starcast 2020 a Dampryx.

Mcky’s Breakout je další povedenou free verzí slavné hry, kterou si oblíbíte zvláště, pokud jste fandy elektronické muziky, trochu střídmější grafiky a dobré hratelnosti. Pinkání zdar!

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz