Mean Kathleen - kachny a ozubená kola

aktualizováno 
Boj s invazí netopýrů je v plném proudu. Hledá se dobrovolník, který ozubenými koly rozběhá sérii zařízeních, které do našich životů přinesou neustálé kachní kvákání a také ho oprostí od krvelačných netopýrů.
75

Mean Kathleen & The Great Quack

Platforma: Freeware
Výrobce: Eric Ruth Games

  • zajímavý námět
  • veselá grafika
  • hratelnost mohla být zajímavější

Stáhnout

Mean Kathlean

Mean KathleanNěco mezi logickou hrou a arkádou, to je příspěvek do zahraniční soutěže IGF vytvořený v Gamemakeru. Mean Kathleen & The Great Quack je ve skutečnosti druhým dílem, to ale není tak důležité, jako samotný příběh. Ten se odvíjí okolo obří invaze netopýrů, kteří se jí pokusili celou obsadit. Naštěstí lidé přišli na způsob, jak se těchto zmutovaných potvůrek zbavit. I když to zní naprosto nesmyslně, ve mžiku vteřiny je dokáže zabít kachní kváknutí. Zvířecí síla tedy bude využita pro jejich finální likvidaci, je k tomu ale zapotřebí také obyčejná lidská síla, kterou budete zastávat by, George.

Cestou k vítězství jsou speciální přístroje, které pokud jsou poháněny odpovídající silou, nutí kachny neustále vydávat zvuky a tím udržovat oMean Kathleanblast v bezpečí. Tyto stroje je nutné ale po celém světě namontovat. K tomu budou potřeba obří ozubená kola, které zvládáte bravurně a téměř z ničeho vytvářet. Stačí k tomu akční tlačítko a ze speciálního přístroje, který si s sebou nosíte, vyleze ozubené kolo takřka libovolné velikosti. Zajímavé je, že nejste omezeni ani okolním terénem a tak se spodní část kola klidně zaboří hluboko do hlíny zatímco horní neustále stoupá výš tak, jak zrovna potřebujete.

Cílem je spojit sva přístroje v různých částech obrazovky dohromady. Zaprvé je to neustále běžící generátor, na němž se jedno ozubené kolečko otáčí a je možné ho použít jako hnací motor také pro to kolo, které vyrobíte. Minimálně z jedné strany tedy musíte kolo nebo kola napojit na tento mechanismus, přičemž nově vytvořené kolo se okamžitě začne točit a je tedy na něj možné napojit další a další kolo. Takto zřetězené za sebou překonáte i výškové a vzdálenostní rozdíly a s pomocí dvou tří kol propojíte dva přístroje a můžete se posunout o krok dále.

Mean KathleanV easy obtížnosti si nemusíte ničím moc lámat hlavu a mise zpočátku jsou možná až příliš jednoduché. Hrdina může poskakovat a pochodovat a tím se vyhýbat netopýrům, kteří se nekontrolovaně pohybují okolím. Je jich ale poměrně málo, i když to do značné míry závisí na vybrané obtížnosti. Pokud si budete věřit trochu více, budete mít jistou finanční penalizaci po použití nového kola či rovnou omezený počet, což vás nutí celou stavbu si velmi dobře promýšlet a vnáší to do hry nový lesk.

Asi nejslabší částí Mean Kathleen & The Great Quack je hratelnost, která pro mě po několika málo chvílích trochu ztrácela smysl, ačkoliv tomu se dá vyhnout výběrem odpovídající obtížnosti. Taktéž mi nepřišlo úplně nejvkusnější použití fotky obličeje do jinak ručně kreslené grafiky. Touha autora zvěčnit se v tomto dobrodružství ale byla nejspíše silnější...

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Démonická Faith vypadá jako teletext, ale je nečekaně působivá

Faith

Vymítání Satana z mladé dívenky je ve Faith stane obtížnější, než byste čekali. Už jen proto, že ji není mezi těmi...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Najdete na iDNES.cz