Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Medieval Battle - středověké souboje

  12:00aktualizováno  22. září 7:08
Středověk neskončil, středověk trvá ... tak se zpívá v jedné starší písničce, která se perfektně hodí pro dnešní příležitost. Prostřednictvím české soutěžní hříčky totiž nahlédneme zpátky do dob již dávno minulých.
60

Medieval Battle

Platforma: Freeware
Výrobce: Michal Rotter

Stáhnout

Medieval BattleMedieval Battle je další hrou tuzemské letní soutěže s Velkým Chytrákem. Té se zúčastnila poměrně slušná konkurence, z níž se Medieval Battle zdála být zpočátku trochu vyřazená. Naštěstí se i přes prvotní problémy podařilo projekt rozchodit. I když se mi prozatím nestalo, že bych musela kvůli funkčnosti hry měnit vlastní rozlišení, Medieval Battle to bohužel vyžaduje a tak si bez 1152×864 prostě nezahrajete. Samozřejmě že tuto drobnost nelze nechat bez povšimnutí a nepříjemně se odrazila i ve výsledném hodnocení. Medieval Battle

Jinak je Medieval Battle další z řady her inspirujících se v Medieval Clash. To tedy znamená středověké bitvy, které ovšem tentokráte neprobíhají jen na jediné obrazovce natáhnuté po celé délce, naopak. Autor se rozhodl rozdělit celou hru do dvou pruhů, přičemž ten výše je váš, naopak o něco níže můžete sledovat, jak si aktuálně vede váš protivník, případně se inspirovat jeho taktikou. To bude ostatně pro začátečníky téměř nezbytné vzhledem k tomu, že protivník byl vybaven skvělými strategickými možnostmi, které porazit bude opravdu problém. Téměř okamžitě totiž zahajuje úkol a tak může mít velká řada her velice krátké trvání.

Medieval Battle

Variabilita jednotek je poměrně značná. K dispozici je několik sběračů základních surovin, k nimž se řadí kameníci, dřevorubci či třeba zlatokopové. Ty budete vysílat do terénu, aby vás zásobovali právě touto trojicí věcí, které následně zužitkujete při nákupu bojových jednotek. Těch je několik druhů, přičemž k nalezení jsou jak jednotky na blízko, tak i lučištníci zvládající útočit pěkně z dálky. Podle účinnosti a neporazitelnosti té či oné jednotky je stanovena i cena, která je u takového obrněného rytíře pěkně vysoká. V závislosti na aktuálně držený surovinách tedy budete moct pomocí speciálních ikonek jednotku koupit a ona okamžitě vyrazí do boje směrem k nepřátelskému hradu. Všechny protivníkovy vojáky, které po cestě potká, samozřejmě po zásluze potrestá. A tak to jde neustále dokola, ostatně sběr surovin a vyslání jednotek bude tím hlavním, co po vás bude vyžadováno. Provedení už je o něco složitější a to zejména díky nepřehlednosti, která na herní ploše častokrát vládne. V momentě, kdy se na vaší půlku obrazovky nahromadí velká spousta nepřátelských jednotek, je zle. Jen stěží rozeznáte jejich a vaše jednotky od sebe, což vytváří nepříjemný chaos, což je samozřejmě nežádoucí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 21 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz