Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Medieval Clash - středověká bitva

  12:00aktualizováno  9. dubna 4:40
Dva mocné hrady se přou o údolí, které je významné především svou úrodnou půdou, na níž jako z vody rostou stromy velkých rozměrů, které se dají rychle zpeněžit. Kdo zvítězí?
60

Medieval Clash

Platforma: Freeware
Výrobce: Karel Pool

Stáhnout

Medieval ClashStředověk sice táhne mnohé historiky, rozhodně však nepatřil k obdobím, které byly ty nejveselejší. Četné bitky, hádky a mnoho dalších konfliktů prostě k této dosti zaostalé době patřily. Nešlo však pouze o záporné jevy, své místo zde měli také všemožní chrabří hrdinové a další nezapomenutelné bytosti. Medieval Clash na konfliktech středověku doslova staví, což ostatně napovídá také samotný název.

Na počátku všeho tedy bylo jedno údolí, které mnozí nazývali jakožto údolí peněz a to rozhodně právoplatně. Žádné zlaté doly se zde kupodivu nenachází. To co po mnoho staletí přináší bohatství místním osadníkům je především zdejší půda a příznivé podmínky, které mají za následek až nepředstavitelně rychlý růst dřevin. A dokážete-li toto zboží rychle prodat, jedná se skutečně o zlatý důl.

Není tedy divu že se na okrajích zdejšího údolí osídlili hned dva kmeny, které pochopitelně nemohou žít v přátelském Medieval Clashrozpoložením neboť je jejich cílem těžba totožných surovin. Začáteční podmínky si lze nastavit v jednoduchém menu. Nachází se zde mimochodem počet peněz do začátku, obtížnost, rychlost růstu stromů a mnoho dalšího. Volbou těchto zdánlivě neovlivňujících faktorů však postatně změníte samotný charakter hry a její délku.  

V akci vše vypadá velice jednoduše. Na obou krajích obrazovky jsou postavené dva mohutné hrady. Jelikož je třeba těžit dřeviny, bude nejlepší neustále tvořit nové a nové pracanty, kteří budou tuto nepříjemnou práci vykonávat. Jejich značnou nevýhodou, která se vyskytuje také u většiny pěších vojenských jednoMedieval Clashtek, je trvanlivost. Poté co totiž odnesou svůj kus dřeva nebo dorazí až k sousednímu hradu, najednou se vypaří a vám tedy nezbude než zmáčknou tlačítko znovu a vyprodukovat pracanta dalšího.

V horním panelu ikonek nelze pouze vyrábět dřevorubce, nachází se zde také široká paleta všemožných staveb, které sehrají rovněž podstatnou roli. Úkolem totiž není nahrabat do své pokladnice co možná nejvíce zlaťáků. Spíše byste měli usilovat o likvidaci protivníkovy pevnosti, po jehož zničení vám již nikdo nebude vaše dřeviny kácet a nebudete sem muset dělit o výdělek. K narušování hradeb je zde hned několik příležitostí, každá pochopitelně s jinou účinností a jiné cenové kategorii. Celkově však narazíte jak na obyčejné vojáčky vyzbrojené mečem, tak i lučištníky, jízdu na koni, kanóny a další. Po grafické stránce příliš není co hodnotit. Hra totiž prakticky sestává pouze z jedné statické obrazovky, které je však mimochodem velice pěkně nakreslená, i když po chvíli koukání působí lehce stereotypně. Na krátkodobé odreagování je však Medieval Clash velice lákavým a především jednoduchým strategickým dílkem.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 134 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz