Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Meditation - logický expres

  12:00aktualizováno  23. března 11:58
Jednoduchá logická hra, nabízející možné nekonečné hodiny lámání hlavy jest přesně to, co vám nabízí dnešní titul. Pokud si tedy chcete potrápit své hlavy, určitě sáhněte po hře Meditation.
60

Meditation

Platforma: Freeware
Výrobce: Oak Entertainment

Stáhnout

MeditationHer není nikdy dost, co se týče her logických, u těch to platí obzvláště. Proto jistě i vy uvítáte dnešní titul, který mě nadchnul už poprvé, co jsem se s ním setkal. Hra je totiž velice jednoduchá, avšak zapeklitá. Tudíž pochopit ji netrvá příliš dlouho, avšak udělat kvalitní časový rekord, už zas tak jednoduché nebude. A tak to budete zkoušet znovu a znovu, až se z vás stane génius, s téměř dokonalou pamětí a vysokou inteligencí :). Ne nadarmo se říká, že logické hry rozvíjí schopnosti.

Jak jsem řekl, princip hry je velmi jednoduchý. Na hrací ploše naleznete několik koulí, dvou různých barev. Počet kuliček je dán vámi zvolenou obtížností hry. Nejjednodušší je pole 4 × 4, nejtěžší pak rozměr 24 × 24. Vaším úkolem je dostat na jednu polovinu kuličky barvy jedné, kdežto na polovině druhé zůstávají ostatní koule. Jak na to? Můžete posunovat koule v řádcích i sloupcích. Po chvíli jistě naleznete taktiku, se kterou vám to půjde rychle a efektivně. Nejdůležitější je totiž časový úsek, který Meditation potřebujete k sestavení. Ten se totiž zapisuje do tabulky nejlepších, kterou hra obsahuje.

Jistě jste si všimli podivných kuliček, které tvoří kombinace barev černé a červené. Jedná se o tzv. kuličky Karma. Ty mají totiž oproti ostatním kuličkám výsadní postavení. Se sloupci a řádky, ve kterých je tato kulička, nesmíte pohybovat. Karma kuličku totiž můžete přesunout pouze na takové pozice na poli, které splňují určité kritérium. To je podrobně popsáno v nápovědě hry.

MeditationGrafické zpracování hry nabízí několik grafických stylů, celkově lze však pouze konstatovat, že je povedená, ale jedno-obrazovková hra by tento standard splňovat měla, což o této hře říci lze. A tak ve spojení s trochou zvuků a absencí hudby lze audiovizuální zpracování jako celek označit průměrný.

Závěrečný odstavec věnuji jako obvykle celkovému zhodnocení hry. Vrátím se k počátku článku, kdy jsem se zmiňoval o nedostatku logických her. Ten zajisté panuje, a tak se musí ocenit každá originální hra, protože projdete-li náš archiv, určitě si všimnete, že spousta logických her je jen klonem několika základních logických principů. Největší plus dnešní hry je tedy originalita, která ve spojení s dobrým zpracováním nabízí hru, která je hratelná a dokáže hráče upoutat. Proto si dle mého názoru zaslouží 6 bodů z 10.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz