Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Meditation - logický expres

  12:00aktualizováno  23. března 11:58
Jednoduchá logická hra, nabízející možné nekonečné hodiny lámání hlavy jest přesně to, co vám nabízí dnešní titul. Pokud si tedy chcete potrápit své hlavy, určitě sáhněte po hře Meditation.
60

Meditation

Platforma: Freeware
Výrobce: Oak Entertainment

Stáhnout

MeditationHer není nikdy dost, co se týče her logických, u těch to platí obzvláště. Proto jistě i vy uvítáte dnešní titul, který mě nadchnul už poprvé, co jsem se s ním setkal. Hra je totiž velice jednoduchá, avšak zapeklitá. Tudíž pochopit ji netrvá příliš dlouho, avšak udělat kvalitní časový rekord, už zas tak jednoduché nebude. A tak to budete zkoušet znovu a znovu, až se z vás stane génius, s téměř dokonalou pamětí a vysokou inteligencí :). Ne nadarmo se říká, že logické hry rozvíjí schopnosti.

Jak jsem řekl, princip hry je velmi jednoduchý. Na hrací ploše naleznete několik koulí, dvou různých barev. Počet kuliček je dán vámi zvolenou obtížností hry. Nejjednodušší je pole 4 × 4, nejtěžší pak rozměr 24 × 24. Vaším úkolem je dostat na jednu polovinu kuličky barvy jedné, kdežto na polovině druhé zůstávají ostatní koule. Jak na to? Můžete posunovat koule v řádcích i sloupcích. Po chvíli jistě naleznete taktiku, se kterou vám to půjde rychle a efektivně. Nejdůležitější je totiž časový úsek, který Meditation potřebujete k sestavení. Ten se totiž zapisuje do tabulky nejlepších, kterou hra obsahuje.

Jistě jste si všimli podivných kuliček, které tvoří kombinace barev černé a červené. Jedná se o tzv. kuličky Karma. Ty mají totiž oproti ostatním kuličkám výsadní postavení. Se sloupci a řádky, ve kterých je tato kulička, nesmíte pohybovat. Karma kuličku totiž můžete přesunout pouze na takové pozice na poli, které splňují určité kritérium. To je podrobně popsáno v nápovědě hry.

MeditationGrafické zpracování hry nabízí několik grafických stylů, celkově lze však pouze konstatovat, že je povedená, ale jedno-obrazovková hra by tento standard splňovat měla, což o této hře říci lze. A tak ve spojení s trochou zvuků a absencí hudby lze audiovizuální zpracování jako celek označit průměrný.

Závěrečný odstavec věnuji jako obvykle celkovému zhodnocení hry. Vrátím se k počátku článku, kdy jsem se zmiňoval o nedostatku logických her. Ten zajisté panuje, a tak se musí ocenit každá originální hra, protože projdete-li náš archiv, určitě si všimnete, že spousta logických her je jen klonem několika základních logických principů. Největší plus dnešní hry je tedy originalita, která ve spojení s dobrým zpracováním nabízí hru, která je hratelná a dokáže hráče upoutat. Proto si dle mého názoru zaslouží 6 bodů z 10.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz