Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mega Frogger - The next interation

  12:00aktualizováno  4. srpna 8:27
Kvá, kvá, kvá. Co takhle být žabák? Skákat si po blatuchách a žrát kámošky mušky. Jestli je toto představa vašeho spokojeného života, může se vám to teď splnit. Ovšem jen s tou podmínkou, že nebudete skákat po blatouchách, ale po kládách. A vězte, že později to rozhodně nebude jediný problém …

Mega Frogger - The Next Interation

Platforma: Freeware
Výrobce: Marcus Medin

Stáhnout

Mega FroggerNad rybníkem je ticho. Občas něco tu a tam šplouchne, ale jinak jako by se zastavil čas. Mušky poletují radostně nad hladinou, kolem blatouchů a najednou, něco skáče do vzduchu a naivní muška končí v hrdle žabákově. Mouchy se rychle odlétnou, ale po pár minutách klidu se zase vrací, netuše, že na ně žabák čeká stále. Žáby mají vlastně ve světě přírody výhodu. Nikdo se o ně dvakrát nezajímá, dá se říci, že jsou doslova za vodou. A tak mě někdy napadá hříšná myšlenka, vlastně že by mě nevadilo, kdybych se do její role vžil. Jenže dnešní hra mě vrátila do reality a připomněla mi, že to má každý živočich, ač je to někdy nezřetelné, dost těžké.

Dnešnímu žabákovi se přihodila totiž nemilá věc. Zachtělo se mu totiž po virtuálních srdíčcích, které se ukrývají v malých tunelech. Kdyby se tam dalo dostat lehce, tak by si tam rád doskákal sám a žádná hra by nemusela vzniknout, ale žel bohu se objevila překážka. V cestě mu totiž stojí nejen silnice plná rychlých aut, ale i řeka se silným proudem, která je zcela logicky bez jediného blatouchu. Kdyby tam blatouch byl snad by se řešení našlo, ale místo toho tam jenom proplouvají klády a prkna. V hlavě našeho žabáka se zrodil plán, že by se mu možná mohlo podařit po těch kládách přeskákat. Nu, a protože to není žádný lenoch, rozhodl se, že to udělá hned. A vy mu v tom máte pomoci.

Mega FroggerJeště před samotným spuštěním bych vám rád řekl něco málo formalit k této jednoduché akci. Vznikla pod rukama jednoho chlapíka Marcuse Medina, který nemá zatím na svědomí více podobných titulů, takže je to spíše jedna z jeho prvotin, ale svým nápadem není podle mě vůbec špatná. A protože se v poslední době čím dál více vývojářů postrádá fantasii a nechtějí se pouštět do něčeho ještě nevyzkoušeného, je každý nový nápad náležitě oceněn.

Hra se spouští ve windows okně a za menu vám bude sloužit horní lišta. K nastavení toho prakticky moc není, kromě hudby, ovládání a myslím ještě nějaké maličkosti tu nenajdete zhola nic. Nachází se zde i nápověda s jedinou položkou "O hře", kde se dozvíte jen, že tuto gamesku má na svědomí již výše zmiňovaný Marcus Medin. Po tomto krátkém proslovu si myslím, že nám nic nebrání se směle pustit do podrobnějšího popisu.

Mega FroggerAž hru spustíte, tak se objevíte v prvním kole, dá se říci spíše uvítacím, protože věřím, že i nejhorší herní bytůstky ho zdolají na první pokus. Vaším úkolem bude nejdříve přeběhnout silnici plnou nejrůznějších osobních vozů, kamiónů a náklaďáků. Tu mě zarazilo, že jste dokonce rychlejší než samotná auta, přestože jste obyčejný žabák. No a na druhé straně silnice se ocitáte u místní řeky. Na druhé straně jsou ony tunýlky se srdíčky, kterých se budete snažit zmocnit. Klády plují v obou stranách a ani není moc velký problém přes ně překráčet na druhou stranu. Pravděpodobně vám bude dělat problém dostat se jen ke krajnímu tunýlku, ale i ten se dá zvládnout. Hned jak se dostanete k srdíčku, tak se za silnicí objeví nový žabák a zase mu máte pomoci vy. Tunely jsou čtyři, takže když to čtyřikrát zopakujete, tak je pro vás připraveno další kolo. V dalším levelu to jde celé o něco rychleji, ale jinak se prakticky nic nemění a zdolat tento level je také záležitostí chvilky. Po těchto dvou kolech se dozvíte kód. S tím kódem budete moci začít hned již v třetím kole. Třetí kolo se ale od ostatních liší. Zde jste jako žabák na silnici a proti vám jezdí auta. Vaším úkolem je se jim vyhnout. Napoprvé to celkem jde, ale když začnou kličkovat a smykovat, není to příjemné. Ale aby to nebylo pořád jen všechno proti vám, padají také dolů zmrzliny a hamburgery, které vám vydatně zlepší score. No a pokud jste klikař, tak jistě chytíte i pizzu a život navíc je váš. Za určitou dobu, která je odměřena časovou páskou se již ocitáte v dalším kole. V něm je to samé jako v prvních levelech, avšak prolítnout dopravním blázincem přes silnice připomíná horor. A na druhé straně čeká had, který vás bez milosti kousne, pokud mu tedy neutečete. V dalších kolech se objeví ještě sova a jedovatá housenka, které též budou usilovat o váš život. Po dopravním blázinci budiž přivítáním ještě horší řeka, kde budete muset projevit veškeré své přirozené nadání abyste se přes ní dostali. Tímto způsobem probíhají úplně všechny levely ve hře, která se postupem času strašlivým tempem zrychluje. Samozřejmě jde dost o body. První místa v Hight score jsou určena jenom nejlepším.

Co se týče grafiky, tak ta na tom sama o sobě není špatně, spíše mě mrzí, že jsou špatně propracované efekty. Například žabka neskáče, nohama vůbec nepohybuje a přesto jakoby jede. A takových podobných příkladů by se našlo ještě mnohem více. Zato hratelnost je poměrně vysoká. Líbil se mi originální nápad a zajímavé zpracovaní a celkově se dá říci, že se jedná o chytlavou akci. Jako jahodu na vrcholek dortu dodám, že hraje opravdu příjemná hudba, která vás jisto jistě zaujme.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz