Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mega Hiper Japko Ekstrim - hranatá akce

  12:00aktualizováno  14. února 10:36
Hledáte jednoduchou, tak akorát velkou, příjemné hratelnou akční hru na krátké odreagování? Jestliže ano, zkuste tuto příjemnou polskou hříčku, ne nepodobnou mnohým vesmírným střílečkám.
70

Mega Hiper Japko Ekstrim

Platforma: Freeware
Výrobce: Maciej Lamberski

Stáhnout

MegaHiperJapkoEkstrimJistě máte ještě v živé paměti příjemnou arkádu jménem Robot Robus. V ní jsme řídili osudy jednoho sympatického robota skrze spoustu levelů, kde čekala velká spousta nepřátel. Možná, že vám přijde divné, proč se o této hře zmiňuji právě v tomto článku. Odpověď je ale velice jednoduchá a zjistíte ji prakticky okamžitě při porovnání screenshotů z Robota Robuse a dnes recenzované hry. Již na první pohled je vidět jasná podobnost a taky že ano. Obě dílka totiž pocházejí od našich severních sousedů, čili z Polska a minimálně po technické stránce jsou si velice podobné. MegaHiperJapkoEkstrim

Ačkoliv zde nebudeme opět pohybovat se sympatickým a usměvavým robotem, jsou si hrdinové obou her velice podobní. Svůj podíl pak na tom nese zejména celková „hranatost“ celé hry. Oblé křivky se totiž hledají jen opravdu stěží a kde to jde, umístili autoři místo oblouku striktně hranatý tvar.

Zda se vám pak celková barevnost a již zmíněná „hranatost“ hry zamlouvá či nikoliv, to nechám zcela na vašem rozhodnutí. Jisté ale je, že si pro nás autoři nachystali chytlavou akci s příjemnou hratelností.

Než se celá hra rozjede a vy postoupíte do některého z pokročilejších levelů, bude vše vypadat vskutku jednoduše. Vy si totiž spolu s hrdinou postáváte či poskakujete na dolní straně herní obrazovky, přičemž z té opačné na vás pozvolna padají nebezpečné šedé kvádry. Cesta k cíli pak každopádně nepovede přes sbírání těchto předmětů. Jediný způsob, jaMegaHiperJapkoEkstrimk nasbírat boy a zároveň se nezranit je pěkně šedé kostky sestřelit dříve, než se snesou na vaši hlavu. Pokud byste je totiž nechali, aby na vás skutečně spadli, musíte počítat s jistým úbytkem na zdraví, jež je vskutku nepříjemný.

Jako jsme již zvyklí kupříkladu z Tetrisu, s počtem zničených kostek bude narůstat i rychlost jejich dopadu k zemi stejně jako jejich počet. Postupně se začnou objevovat i kousky fialové, které je pak daleko těžší zničit. Potřeba k tomu totiž budou alespoň dvě přesně mířené střely místo jedné, která postačí na kvádr šedý. Naštěstí vás však nebudou potkávat samí nepřátelé v podobě padajících kostek, o slovo se přihlásí také bonusy, v podobě nekonečného zásobníku zbraní, občasného upgradu či třeba možnosti vyskočit podstatně výše než normálně. Sečteno a podtrženo je Mega Hiper Japko Ekstrim hrou zábavnou, ačkoliv jen na vesměs krátkou dobu.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

39 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz