Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MehPong: Planetarion - květinová alternativa v rodině Arkanoidu

  12:00aktualizováno  12:02
Připadal vám klasický Breakout příliš nudný? Chcete změnu? Pak je tu právě pro vás MehPong. Nabízí netradiční způsob postupu, kvalitní zpracování a hlavně osvědčený princip ničení cihliček míčkem.
80

MehPong: Planetarion

Platforma: Freeware
Výrobce: Andrew Duffy

Stáhnout

Mehpong: Planetarion Základní princip MehPongu se od ostatních klonů Breakoutu neliší. Pohyblivou pálkou odpalujete míček a tím ničíte zeď z cihliček. Rozdíl je však v pojetí celé hry. Zatímco ve většině podobných her funguje osvědčený systém, kdy ze zničené kostičky vypadne některý z pestré škály powerupů, MehPong se podobá spíš nějakému RPG. Na powerupy můžete zapomenout, zato získáváte body, které rozdělujete mezi vlastnosti své pálky a míčku. Případně nakupujete a vylepšujete některé další vychytávky suplující právě powerupy. A pokud vám toto jako RPG systém nepřipadá, pak vězte, že celá hra je pojatá jako postup vesmírem se zastávkami na různých planetách. Co planeta to jeden level obsahující rozličné nástrahy v podobě odolných, ocelových nebo extra velkých cihliček a dalších záludností jako je třeba počasí. Nehledě na to máte možnost si u každé planety vybrat jednu z pěti obtížností. Ta potom ovlivňuje například i tvrdost cihliček. Aby toho nebylo málo, na každý level máte omezený čas. Pokud nestihnete zničit všechny kostičky základního typu (to je cíl většiny misí) v Mehpong: Planetarion limitu, nezbývá než začít znovu. Ale selhání, z nedostatku času, míčků, nebo jakékoli jiné, vám nebude jen tak prominuto. Vše zůstává zaznamenáno ve statistikách, které tvoří téměř samostatnou kapitolu.

Statistiky ukazují jak základní informace, jako počet vyhraných a prohraných her, tak celkové a maximální skóre, které závisí na typu planety, zvolené obtížnosti a na tom, jak šikovní jste byli. Také se například dozvíte kolik míčků vám upadlo a kolik jste již zničili cihliček. A samozřejmě zde vidíte i již zmiňované nastavení vaší pálky. Když hru poprvé spustíte, dostanete 500 bodů, které vám pomohou vylepšit vše od rychlosti pálky až po sílu míčku. Můžete si za ně nakoupit i extra životy, rakety, plazmu a podobné zbraně. Ale bezhlavé nákupy vám nepomohou. Na každý level se totiž hodí trochu jiná taktika a také rychle zjistíte, že Mehpong: Planetarion 500 bodů není zdaleka dost. Jsou vlastnosti do kterých prostě investovat musíte. Pokud opomenete vložit nějaké body na sílu míčku, nerozbije ani tu nejslabší kostičku a když nenakoupíte extra životy, máte jen jeden, což je opravdu málo. Bylo by bláhové očekávat že hned napoprvé se vám povede nastavit vyváženou a použitelnou kombinaci vlastností. Naštěstí je možné kdykoli rozdělení bodů změnit.

Co do zpracování je MehPong na úrovni. Grafika, hudba i zvukové efekty, vše je vydařené a sladěné. Spolu s netradičním přístupem k starému nápadu to z MehPongu dělá kvalitní hru. Snad jen trochu větší rozmanitost úrovní by prospěla. Avšak autor tvrdí, že tato verze není zdaleka poslední a chystá se vydávat updaty. Takže se máme na co těšit.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz