Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mental Repairs - psycholog pro roboty

aktualizováno 
Tak trochu netradiční povolání představuje hlavní hrdina této výtečné adventrury. Ponořte se do příběhu, kde psycholog robotů zůstane uvězněn v neznámém domě.
78

Mental Repairs

Platforma: Freeware
Výrobce: Hulub

  • opravdu podařené zpracování
  • kvalitní logické úkoly, příběh
  • zbytečně zpomalující animace

Stáhnout

Mental Repairs

Mental RepairsV poslední době už zase trochu utichla vlna projevů hráčů počítačových her, kteří horlivě pohřbívali adventurní kategorii. Byla by to ohromná škoda a to již jen kvůli projektům jako je Mental Repairs. Ten naprosto bezchybně využil možností, které nabízí dnes velmi silné nástroje určené právě pro tvorbu adventur. V tomto případě šlo konkrétně o Wintermute Engine, který poskytl kvalitní zázemí pro herní mechanismy, což autoři ještě ošperkovali vynikající 3D grafikou (spíše se jedná o 2,5D čili renderovanou grafiku, stále ale velmi pěknou).

Plusové body autoři sbírají už za hlavní příběhové pozadí. Postavíme se do role na první pohled obyčejně vypadajícího chlapíka, který je mimochodem perfektně vymodelovanou postavou, po zadu ale nezůstává ani zbytek interiérů a dalších prostředí. Ve skutečnosti ale obyčejný rozhodně není, neboť se jedná o psychiatra Mental Repairsrobotů, který reaguje na urgentní objednávku. Ta mu byla doručena z PDA. On se tedy na rychlo vydal z domu do vyžádaného místa. Přišel do opuštěného domu a dříve než se stihl těsně za hlavními dveřmi rozkoukat, zavřely se těžkými ocelovými vraty. Tehdy již nebylo pochyb o tom, že je zde hlavní hrdina jednou pro vždy zaklíněn.

A právě tak začíná příběh, který je již ve vaší režii. Pokud se obáváte, že takto výborně vypadající adventura, velmi rychle skončí, můžete být zcela klidní. Překvapivě jde o projekt, který uspokojí příběhem, logickými úkoly ale i délkou. Zdá se tedy, že hře prakticky nic nechybí a částečně je to i pravda. Hratelnost se stejně jako v jiných point&click adventurách zaměřuje na procházení herních lokací, kde budete prozkoumávat nové prostředí a prozkoumávat aktivní předměty. U těch se mi Mental Repairsobzvláště líbila funkce schovaná pod mezerníkem. Jeho stisknutím se na malou chvíli objeví malý znak u každého předmětu na obrazovce, s nímž lze provést nějakou akci. Rozhodně tedy nehrozí, že byste logické úkoly museli řešit pixelhuntingem. Jinak budete předměty, sbírat, kombinovat a dále používat a většina takto vymyšlených kombinací je smysluplného charakteru.

Pár slov je nutno pronést i k trochu netradičnímu ovládání. Opět máte k dispozici několik akcí (prohlédni si, seber, interaguj a další). Abyste na některé předměty nesmyslně nepoužívali ty, které očividně nejdou (například mluvení s automatem na kávu), obdržíte menu, co s daným předmětem provést, vždy po kliku levého tlačítka na objekt a jeho chvilkovým podržením. Netradiční a v praxi poměrně solidní co se pohodlnosti používání týče. Na bakalářskou práci se jedná o velmi solidní projekt, který s přehledem převálcuje i další freeware projekty. Vytknout autorovi lze snad akorát trochu pomalejší chůzi a další animace, které čas od času zdržují hraní.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 63 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz