Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mental Repairs - psycholog pro roboty

aktualizováno 
Tak trochu netradiční povolání představuje hlavní hrdina této výtečné adventrury. Ponořte se do příběhu, kde psycholog robotů zůstane uvězněn v neznámém domě.
78

Mental Repairs

Platforma: Freeware
Výrobce: Hulub

  • opravdu podařené zpracování
  • kvalitní logické úkoly, příběh
  • zbytečně zpomalující animace

Stáhnout

Mental Repairs

Mental RepairsV poslední době už zase trochu utichla vlna projevů hráčů počítačových her, kteří horlivě pohřbívali adventurní kategorii. Byla by to ohromná škoda a to již jen kvůli projektům jako je Mental Repairs. Ten naprosto bezchybně využil možností, které nabízí dnes velmi silné nástroje určené právě pro tvorbu adventur. V tomto případě šlo konkrétně o Wintermute Engine, který poskytl kvalitní zázemí pro herní mechanismy, což autoři ještě ošperkovali vynikající 3D grafikou (spíše se jedná o 2,5D čili renderovanou grafiku, stále ale velmi pěknou).

Plusové body autoři sbírají už za hlavní příběhové pozadí. Postavíme se do role na první pohled obyčejně vypadajícího chlapíka, který je mimochodem perfektně vymodelovanou postavou, po zadu ale nezůstává ani zbytek interiérů a dalších prostředí. Ve skutečnosti ale obyčejný rozhodně není, neboť se jedná o psychiatra Mental Repairsrobotů, který reaguje na urgentní objednávku. Ta mu byla doručena z PDA. On se tedy na rychlo vydal z domu do vyžádaného místa. Přišel do opuštěného domu a dříve než se stihl těsně za hlavními dveřmi rozkoukat, zavřely se těžkými ocelovými vraty. Tehdy již nebylo pochyb o tom, že je zde hlavní hrdina jednou pro vždy zaklíněn.

A právě tak začíná příběh, který je již ve vaší režii. Pokud se obáváte, že takto výborně vypadající adventura, velmi rychle skončí, můžete být zcela klidní. Překvapivě jde o projekt, který uspokojí příběhem, logickými úkoly ale i délkou. Zdá se tedy, že hře prakticky nic nechybí a částečně je to i pravda. Hratelnost se stejně jako v jiných point&click adventurách zaměřuje na procházení herních lokací, kde budete prozkoumávat nové prostředí a prozkoumávat aktivní předměty. U těch se mi Mental Repairsobzvláště líbila funkce schovaná pod mezerníkem. Jeho stisknutím se na malou chvíli objeví malý znak u každého předmětu na obrazovce, s nímž lze provést nějakou akci. Rozhodně tedy nehrozí, že byste logické úkoly museli řešit pixelhuntingem. Jinak budete předměty, sbírat, kombinovat a dále používat a většina takto vymyšlených kombinací je smysluplného charakteru.

Pár slov je nutno pronést i k trochu netradičnímu ovládání. Opět máte k dispozici několik akcí (prohlédni si, seber, interaguj a další). Abyste na některé předměty nesmyslně nepoužívali ty, které očividně nejdou (například mluvení s automatem na kávu), obdržíte menu, co s daným předmětem provést, vždy po kliku levého tlačítka na objekt a jeho chvilkovým podržením. Netradiční a v praxi poměrně solidní co se pohodlnosti používání týče. Na bakalářskou práci se jedná o velmi solidní projekt, který s přehledem převálcuje i další freeware projekty. Vytknout autorovi lze snad akorát trochu pomalejší chůzi a další animace, které čas od času zdržují hraní.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 63 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz