Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

MER Innebandy - hrajeme florbal

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:07
Aby se člověk udržel v kondici, musí si jít občas někam zasportovat. Jedním takovým zajímavým sportem je florbal, který asi švédské autory inspirovat natolik, že vytvořili velmi kvalitní hru – florbalovou.
70

MER Innebandy

Platforma: Freeware
Výrobce: UDS

Stáhnout

innebandy

Člověk pořád nemůže jenom sedět před počítačem, před televizí nebo v hospodě. Chce to taky své svalstvo někdy pořádně rozpohybovat. Proto tu máme desítky sportů, na kterých se dá krásně vybít energie a ještě udělat něco pro své zdraví. Možná, že vás už kopaná, hokej nebo tenis omrzely a chtěli byste vyzkoušet něco jiného a mnohem zábavnějšího. Takovým tipem by pro vás mohl být třeba sport nebo spíše hra zvaná florbal, pocházející ze severnějších zemí (alespoň myslím, že je to odtamtud). Jedná se o kolektivní hru podobající se hodně hokeji, kde místo na ledě hrajete v hale, místo bruslí máte na nohou obyčejné tenisky (profesionálové si ovšem jistě dopřávají kvalitnější obuv) a v rukou místo klasické, dřevěné hokejky máte speciální umělohmotnou nebo železnou hokejku (těch druhů je spousta). Autoři ze švédských krajin říkající si UDS se prostě rozhodli vytvořit zajímavou, na freeware docela kvalitní hru z názvem MER Innebandy. Rozhodně si ji ale nenechte uniknout.

Celá hra je zabalena v souboru, jehož velikost mírně přesahuje tři megabajty. Ani to by ale majitele modemů nemělo od stažení odradit, jelikož si myslím, že by o hodně přišli. Po stažení a rozbalení, se ještě musíte prokousat asi dvěma složkami, na jejichž konci narazíte na spouštěcí soubor, kterým hru započnete. Hra je zajímavá už svým začátkem. Kromě úvodního představování autorů a sponzora totiž obsahuje ještě krátké intro. Jeho kvality sice nedosahují takových výšek, ale i za to buďme vděční a autorům jistě patří náš upřímný dík.

innebandy

Dalším takovým milým překvapením bylo hezky zpracované menu. To totiž obsahuje spoustu nabídek, ve kterých je možno si hru nastavit podle vlastních potřeb. Jen tak namátkou se mi tu hodně líbí možnost nastavit si pohled na hrací plochu, komentář během hry, opakování při vstřelení gólu atd. Také jistě potěší ty z vás, kteří rádi hrají turnaje nebo přímo celou sezónu. I s tím můžete v MER Innebandy (MI) počítat. Pokud zatím nechcete, využijte možnosti hry Přátelského utkání.

Jak to u her tohoto typu bývá, než co samotné utkání začne, musíme zhlédnout obrazovku s nastupujícími týmy. Těch nám tu autoři nabízí celkem dvanáct, což je opravdu parádní. Po stisknutí Enteru začíná samotný zápas.

Před očima uvidíte vyprodanou halu (diváci tu jsou ve formě rozmázlých teček – asi to jsou hlavy), kde ve středu hrací plochy už uvidíte hráče připravené na buly. Na nic nečekejte a moc se nerozhlížejte, na to bude času dost, nyní začíná váš první zápas. Své postavičky uvedete do pohybu tradičně šipkami, střelbu na branku provádíte klávesou „-“ a přihráváte pravým Shiftem. Nevím, proč zrovna takováto volba, ale rozhodně by nebylo na škodu nastavit si vhodnější ovládání, které by vám navýsost vyhovovalo. Už od začátku budete moci z bedniček slyšet občasný komentář (většinou se komentátor probudí při vstřelení branky, při faulu nebo konci třetiny). Ten si můžete popř. vypnout. Klasická délka jedné třetiny (ve hře jsou ale psány tři poločasy:-)) jsou tři minuty, ale pokud byste chtěli hrát déle, stačí skočit do nastavení. Po skončení jedné třetiny můžete zhlédnout „zajímavý“ reklamní film na obří obrazovce. Po stisku mezerníku se vracíte zpět na hrací plochu.

innebandy

Hrát tuto gamesku je velmi zábavné, obzvláště pak, máte-li po ruce nějakého kamaráda. Pokud ne, můžete využít možnosti Turnaje (ten je ale docela krátký – začíná se od čtvrtfinále) nebo celé Ligy. Po dlouhodobém hraní a stálém vyhrávání začíná být hra ale už poměrně nudná, takže doporučuji změnit obtížnost třeba i přímo na Hard, protože pak už sami uvidíte, že dávat blafáky a jednoduché góly „pod víko“ už nebude tak snadné. Co se mi zdá být pro hru přínosné je to, že se tu také hraje na fauly a na trestňáky. I když jsem za celou dobu nepřišel na možnost, jak protihráče zfaulovat, občas vám (spíše ale soupeřovi) rozhodčí nějaký ten nedovolený zákrok přeci jen odpíská.

Po delší době tu zase máme opravdu kvalitní kousek, který možná občas vyměníte třeba za Fifu nebo NHL. Jeho kvality si můžete sami otestovat a dojmy sdělit do diskuse. Při hraní MI je ale zábava zaručena a vězte, že se k ní budete častokrát vracet. Pokud se vám tedy nechce vyhazovat spoustu peněz za špičkové, kvalitní a hlavně drahé hry, zkuste si stáhnout zcela zdarma hru s názvem MER Innebandy. Sami poznáte, že za kvalitu se nemusí jenom platit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 813 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.Najdete na iDNES.cz