Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Metal Sector – Sonic pilotem

  7:48aktualizováno  7:48
Co by se stalo, kdyby Sonic namísto sedmimílových bod usedl za knipl vesmírné lodi a začal prozkoumávat zatuchlé vesmírné stanice? Na tuto otázku se v roce 2006 pokusil odpovědět pán s přezdívkou Remi.
61

Metal Sector

Platforma: Freeware
Výrobce: Remi

  • Level design
  • Převlečený Sonik
  • Občasné bugy

Stáhnout

metalsector_poster

metalsector_scr01Metal Sectoru táhne na třetí rok, přičemž se jedná o další dítě projektu Retro Remakes. Vzhledem k tomu, o jak specifický žánr se jedná, protentokrát zanechám obvyklého štkaní na upjatou tvorbu remaků i s jejich chybami. Mohlo by se totiž zdát, že Metal Sector je další klasická z boku viděná vesmírná arkáda, ale ve skutečnosti je to s jeho inspiračními zdroji o něco složitější.

V základu totiž Metal Sector je remakem Sonic the Hedgehog. V první polovině hry spíše než frenetické bušení do klávesy pro střelbu využijete prostorovou orientaci (ale zase ne moc, jsme jen ve 2D) a umění pilotáže. Hlavní modrou kreaturu vystřídalo vesmírné vznášedlo schopné pouze letu těsně nad povrchem, skoku a krátkého zapnutí antigravitace. Hratelnost Sonika nicméně zůstává, se vším jeho poskakováním, power-upy dávajícími nadpozemskou rychlost a velmi jednoduchými souboji. Abych zbytečně nemlžil, od určitého bodu dostane plavidlo i nějaké zbraně, princip hry se tím ale příliš nezmění.

metalsector_scr02Teď k tomu, jestli má smysl hrát Sonica bez Sonica. Z okolních obrázků je poznat, že ke grafickému nebo trojrozměrnému pokroku nedošlo, takže hratelnost stojí a padá na designu (všech čtyř) levelů. A ten je příjemně lineární, plný různých pastí, vystřelujících blesků, výtahů, ramp a loopingů. Nechybí ani krystaly, za jejichž sbírání budete odměněni životem navíc.

Zatímco určitá dávka plagiátorství by se dala akceptovat, rozhodně nemávnete rukou nad některými bugy. V druhém kole se mi například dvakrát za sebou stalo, že vznášedlo v prudké rychlosti proletělo zdí a skočilo mimo mapu, což evidentně nebyl záměr a následovalo game over. Bugy naštěstí nejsou přespříliš časté, ale po pěti minutách metalsector_scr03létání je podobný konec dost nepříjemný.

Osobně příliš nechápu odsouzení Metal Sectoru na webu IndieGames, kde většinou do nebes vyzdvihují kdejaké nudné dvoubarevné RPG splácané za och-tak-úžasných pět hodin. Metal Sector sice neudělá (resp. neudělal) díru do světa, ale až na občasné bugy se hraje zhruba stejně dobře, jako cokoliv ze série Sonic.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

61 %

Hodnocení čtenářů

47 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz