Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Meteoroids! - klon Missile Command

  8:48aktualizováno  8:48
Déšť hořících kamenů ve hře, která s postupem herního času upadá do stereotypu a nudy.
50

Meteoroids!

Platforma: Freeware
Výrobce: ETP Games

  • na prvních pár minut zábavné
  • slušná 3D grafika
  • po těch pár minutách začíná nudit
  • nulová motivace ke hraní

Stáhnout

Meteoroids!

 Meteoroids! nechce nikoho obelhávat. Prezentuje se přesně takový, jaký skutečně je. Vydatně čerpá inspiraci z arkádových her z poloviny osmdesátých let, které se do našich končin dostaly až začátkem let devadesátých na obrazovkách tehdejších herních automatů. Co, čerpá inspiraci! Přímo na ně konceptem zcela navazuje. Je libo trošku hratelnosti z dob herního starověku?

Vše, co Meteoroids! nabízí, tady již dávno bylo. Vzpomínám na první moment, kdy jsem na starém (a dnes hodně nostalgickém) Atari 2600 poprvé uviděl hru Missile Command. Byla prostě neuvěřitelná. Dnes, po více jak třiceti letech od jejího vydání, tady máme právě Meteoroids!, kteří se s napodobováním této klasiky nijak netají a rozehrávají svou retro hratelnost na pozadí pokročilejší grafické stránky, tak jak je v dnešní době obvyklé.

Meteoroids!
Meteoroids!


Těm z vás, kterým název Missile Command nic neříká, vězte, že se jednalo o herně velmi jednoduchou hru, kdy z horní části obrazovky pomalu (později rychleji) padaly jakési střely, které musel hráč za pomocí svých vlastních střel likvidovat před tím, než dopadnou. V Meteoroids! jde přesně o to samé, až na to, že na vás nepadají cizí střely, ale prostě jen meteority. Vaše obrana se omezuje na rakety, kterým chvíli trvá, než dosáhnou svého cíle. Ty, po dosažení místa, kam je poslalo vaše neomylné kliknutí myší, v malém rádiusu explodují a tím zneškodní i meteorit. Jednoduché, trošku archaické, přesto, na prvních pár minut zábavné.

Meteoroids!


Po několika chvílích, kdy srdnatě bráníte povrch své planety, si můžete za nastřádané body dokupovat kdejaké vylepšení. Jedná se především o větší poloměr explozí, nebo rychlost s jakou vaše rakety dosahují cíle. Dále například lze dokupovat další budovy, které vám generují nějaké suroviny, ale veskrze to všechno je nějak pořád dokola.

Meteoroids!
Meteoroids!

To je největší problém. Nic zásadního se od první minuty hraní dál nemění a vše je tak nějak statické. Dokupujete si nějaká vylepšení, ale ty nemají výrazný efekt na ozvláštnění hry. Po několika minutách se tak vše mění v kolotoč padajících meteoritů a z této poměrně nezajímavé pózy se hra již nikam neposune. To však nevadí pro hráče, kteří nečekají, že u zástupce tohoto žánru stráví mnohé hodiny. Těch prvních deset minut je příjemně stravitelných.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 6 čtenářů

Témata: Meteorit, Raketa

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz