MHD Simulator Online - hledá se nejlepší tramvaják

  22:24aktualizováno  22:24
Vytuněná verze MHD Simulator 2009, ve které sice najdete jenom jednu trasu, ale můžete si své schopnosti porovnat s ostatními hráči online.
78

MHD Simulator Online

Platforma: Freeware
Výrobce: Daniel Viktorin

  • hodně úkolů
  • online skóre
  • občas laguje
  • jenom jedna linka

adware

Stáhnout

MHD Simulator Online

MHD Simulator Online

MHD Simulator Online

Pravidelným čtenářům Plných her asi netřeba sérii MHD Simulator představovat. Na svědomí ji má náš bývalý kolega Daniel Viktorin, který její vývoj průběžně střídal s dalším dopravním simulátorem: Traffic City. Zatímco jste však v Traffic City především plánovali dopravu z křesla ředitele, navrhovali skladbu linek tak, aby byly výdělečné, v MHD Simulatoru jste se ujali rovnou role řidiče tramvaje a okusili nástrahy provozu. Mému srdci byl vždy MHD Simulator bližší, přestože na první pohled může řízení tramvaje vypadat jako hrozná nuda. V komplikovaném provozu ale rychle pochopíte, že záleží na spoustě detailů, z nichž každý je pastí na vaše příjmy.

MHD Simulator Online

MHD Simulator Online

Na úvod pro vás mám jedno zklamání. MHD Simulator není novým pokračováním, ale jen speciální faceliftovanou verzí MHD Simulator 2009. Ta běží nějaký čas online, ale protože ne každý je ochoten si doinstalovávat speciální pluginy, byla tato verze připravena i ke stažení. Na úvod si tedy osvěžme, o co vlastně ve hře jde. Jako řidič tramvaje musíte projet jednu linku, jež představuje cirka osm stanic (nepočítal jsem je přesně). Na každé stanici naberete pasažéry, což je vlastně váš jediný zdroj příjmů a měřítko úspěšnosti. Po cestě musíte dodržovat předepsanou rychlost, světelnou signalizaci, jízdní řád a samozřejmě zabrzdit na zastávce tak, aby cestující nedobíhali tři sta metrů. Celý systém je docela dobře propojen. Pokud zastavíte daleko, bude nastupování trvat delší chvíli, pokud nebudete využívat maximální rychlost, nestihnete řád. To vše vás stojí peníze za pokuty a snižuje celkový zisk.

MHD Simulator Online

MHD Simulator Online

MHD Simulator Online sice nabízí jenom jednu trať, ale zase je propojen s online databází, takže si můžete s ostatními porovnávat výsledky a pokusit se utržit více peněz, což je v žebříčku srovnávací kritérium. Offline verze je distribuována jako adware, kde vám část obrazovky zabírá reklama. Naštěstí si na ni lze po čase zvyknout a ignorovat ji. Kupodivu měla i jeden pozitivní efekt. Došlo k úpravě menu, přeskupení prvků. Mapu linek nahradil zjednodušený pruh a celkově mi připadnou jednotlivé údaje a informace přehlednější.

MHD Simulator Online se přímo vybízí ke srovnání s verzí MHD Simulator 2009. Rozsahově je jednoznačně osekanější, ale zase se lépe ovládá a připadne mi zase o něco sofistikovanější co do úkolů a stylu jízdy. Již nejde o bezstarostné projížďky, ale téměř neustále musíte být ve střehu, sledovat značky a situaci. To je zase plusem. Přesto je celkové hodnocení nižší, protože přeci jenom od verze 2009 uplynuly dva roky a i faceliftová verze toho mohla nabídnout víc. Fanouškům tak nezbývá, než si počkat na právoplatného nástupce v podobě MHD Simulatoru 2011 (nebo 2012?).

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

78 %

Hodnocení čtenářů

73 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 153 čtenářů

Témata: Tramvaj

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Další z rubriky

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

V Airfall si skáčete mezi mraky a planetami

Airfall

Tato futuristická akce z první osoby je postavena na „nejoblíbenější“ kratochvíli hráčů akčních her. Na překonávaní...

Najdete na iDNES.cz