Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mike Tyson Heavyweight Boxing - trošku netradiční karty

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 11:28
Podle názvu hry by málokdo usoudil, že se bude jednat o karetní hru. Avšak je tomu tak. Co nás však může potěšit je originálnost této hry motivované supertěžkou váhovou kategorií boxu. Vzhůru do ringu...
50

Mike Tyson Heavyweight Boxing

Platforma: Freeware
Výrobce: Codemasters

Stáhnout

Mike Tyson Heavyweight BoxingMike Tyson je asi nejznámější boxer světa. Proslavil se zejména však v negativním směru, ale jak se ukazuje, i negativní reklama je reklama a tak komerční hra Mike Tyson Heavyheight Boxing od známých Codemasters nese jeho jméno. Jak už jsou nám ale Codemasters známí, ke každé komerční hře připraví i nějakou tu menší reklamní hříčku, většinou na úrovni. Tentokrát tu máme karetní souboj přímo v ringu.

Jak může takový karetní souboj probíhat? Docela jednoduše. Celý zápas trvá 3 minuty, vy i počítač začínáte s 8 kartami v ruce. Na každé kartě je stručná statistika (počínaje tělesnými rozměry, pokračuje statistikami zápasů) jednotlivých světoznámých boxerů supertěžké váhy.Mike Tyson Heavyweight Boxing Na vás je vybrat na své kartě ten údaj, který se vám bude zdát jako nejlepší. Pokud bude lepší než ten soupeřův, získáváte jeho kartu. To se koná i v dalších kolech, dokud nevyprší stanovené 3 minuty. Pokud se vám však podaří sebrat protivníkovi všechny karty dříve, než dojde ke časovému ukončení zápasu, vyhráli jste známým K.O. (knock outem). To je v jednoduchosti celý princip této malé hříčky.

Jak na tom vlastně jste, vám stále napovídá horní ukazatel. Zleva vidíte na jednoduchém grafu, kolik karet vám ještě zbývá (či jak málo jich ještě máte), vedle nich je neúprosně ubíhající čas a nakonec i ukazatel stavu vašeho protivníka. Pokud se vám, nebo jemu podaří naplnit svojí řadu, objeví se textová informace o K.O. Nějaká zajímavá animace by potěšila více :).

Po grafické stránce musím uznat hru za vydařilou. Mike Tyson Heavyweight BoxingPozadí ringu, a krásně nakreslené karty dodávají celé hře nádech utkání, jediné co lze po této stránce hře vytknout jsou kreslené postavy boxerů na jednotlivých kartách. Fotografie bych ocenil lépe. Hudba hru sice nedoprovází, avšak hlasové oznamování každého kola, podbarvené šumem publika taktéž dodává tu pravou atmosféru boxerského utkání.

Jak jsem tedy řekl, celá hra spočívá na jednoduchém principu, tudíž u této hry žádný hráč dlouho nevydrží. Její velikost však není nijak závratná, proto si myslím, že by nebylo celkem od věci si ji vyzkoušet. Možná vás pobaví a třeba vám ukrátí i dlouhou chvíli.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.Najdete na iDNES.cz